Ostatnio: 17.03.2017

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Z kamerą otworkową na Słońce - Solargrafia

W sumie to chodziło o ustalenie zależności trasy Słońca od szerokości geograficznej, ale po prostu popatrzcie na te bajeczne zdjęcia!


Obrazek użytkownika
Obrazek użytkownika
Obrazek użytkownika
Obrazek użytkownika
Obrazek użytkownika
Obrazek użytkownika
Obrazek użytkownika
Obrazek użytkownika
Obrazek użytkownikaWszystkie zdjęcia pochodzą z http://www.solargraphy.com/ . Space Art.

Komentarze

 • B1ackjack B1ackjack

  Ja znalazłem coś podobnego:
  http://helpmyphysics.co.uk/wordpress/?p=276

 • Zwiazek Zwiazek

  @Jrss2 - a patrz, myślałam, że taki normalny może jednak czy coś. Ale jakbyś znalazł jednak tamto to koniecznie daj znać ;)

 • Jrss2 Jrss2

  @Zwiazek - aparat do fotografii otworkowej nie wymaga baterii, camera obscura to tylko pudełko z dziurką. Ale jedno jest pewne- nie robi zdjęć pod śniegiem. I z tego co pamiętam, materiały światłoczułe mogą być wrażliwe na tempertaturę. W tym artykule, który wspomniałem pisali o "kliszy", co już w ogóle jest absurdalne. Nie mogę go znaleźć teraz, a szkoda, wszyscy by się pośmiali ;-)

 • Zwiazek Zwiazek

  @Jrss2 - aha, aparat, na rok, na północy... niezły czas naświetlania. i bateria.

 • Jrss2 Jrss2

  O, miło wiedzieć, skąd te zdjęcia naprawdę się wzięły i jaki był cel ich robienia. Dzisiaj znalazłem przypadkiem jedno z nich i uroczą historię o fotografie, który przypadkiem zostawił aparat na rok w ogrodzie gdzieś na dalekiej północy.

Dodaj komentarz

Autor zablokował możliwość dodawania anonimowych komentarzy. Zaloguj się.

Autor wpisu zablokował możliwość dodawania anonimowych komentarzy. Aktywuj publiczny profil, aby móc komentować ten wpis.

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.