Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Grecja: Christine Lagarde znowu pracuje dla przemysłu zbrojeniowego USA

Greece: Christine Lagarde is back working for U.S. defense industry

arton171826 52d33

Premier Grecji a zarazem prezydent partii PASOK i Międzynarodówki Socjalistów Georgios Papandreou, poinformował w poniedziałek 31 Października 2011 członków swej partii, że ogłosi referendum w sprawie planu ratunkowego gospodarki.

We wtorek 1 Listopada zwołał rządową Radę Spraw Zagranicznych i Obrony (Government Council for Foreign Affairs and Defense KYSEA). Następnie niespodziewanie zdymisjonował szefa sztabu obrony narodowej (generał sił powietrznych Ioannis Giagos), szefa sztabu armii (generał Frangoulis Frangos), szefa sztabu marynarki wojennej (wiceadmirał Dimitris Elefsiniotis) oraz szefa sztabu sił powietrznych (generał Vassilis Klokozas), na których stanowiska zaczął powoływać zastępców.

Pozostaje tajemnicą co było kością niezgody pomiędzy rządem a wojskiem biorąc pod uwagę, że p. Papandreou oraz szef połączonych sztabów pracowali razem nad wdrożeniem kolejnych planów oszczędnościowych.

Każdy plan międzynarodowej pomocy zbiegał się przypadkowo z greckimi zamówieniami na bezużyteczne i drogie uzbrojenie z Niemiec, Francji USA. Wojskowy budżet Grecji w przeliczeniu na głowę podatnika jest prawie dwukrotnie większy niż w innych krajach Euro.

Ostatni plan ratunkowy przyjęty w Październiku przez członków strefy Euro oraz MFW zbiegł się w czasie z zamówieniem na 400 amerykańskich czołgów M1 Abrams oraz 20 amfibii AA7VA1. Ten sam schemat można było zaobserwować w Polsce w 2003 kiedy europejskie dotacje na modernizację rolnictwa zostały przeznaczone na zakup amerykańskich F-16 mających brać udział w przygodzie Pentagonu w Iraku.

Warto zauważyć, że pośrednikiem w negocjacjach na zakup F-16 przez Polskę była firma z USA z szefową Christine Lagarde na czele. Później została ona mianowana dyrektorem zarządzającym MFW, a więc jej stanowisko i kontrakt związane są ze sponsorowaniem sztabu generalnego Grecji oraz przemysłu zbrojeniowego USA.

Ekonomia NATO jako rozwiązanie kryzysu USA

Wraz z Christine Lagarde korporacje z USA wchodzą do rządu Francji

Obama, wojna finansowa i eliminacja DSK

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.