Ostatnio: 21.08.2016

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Jak Allegro rżnie nas na kasę.

Dla ludzi, którzy rzadko korzystają z Allegro opcja PayU to istna pułapka zastawiona na nic nie spodziewających się użytkowników. A ma ona na celu tylko jedno - orżnąć ich na kasę, którą będzie mogło wykorzystywać przez maksymalnie długi czas.

Na przykładzie mojego chłopaka, który postanowił pozbyć się trochę sprzętu sportowego, z którego "wyrósł", jakieś hantle, ciężarki, sprężyny - w sumie 3 aukcje. Wybrał tylko sposób płatności, wpisał opis. Domyślnie ustawił się sposób płatności przez PayU (choć kiedyś był tam numer konta) a tam pierwsza pułapka

...którą jest numer konta, domyślnie go nie ma. A musi być w formacie IBAN, co to oznacza? Że do numeru konta, którym od lat jak w przypadku mojego chłopaka Allegro dysponuje trzeba dopisać PL! Bez tego nie ma nawet co liczyć na wypłatę środków. Trzeba to ustawić ręcznie, a wcześniej - trzeba jeszcze o tym wiedzieć. Można oczywiście bronić Allegro - w końcu nie każdy ma konto w Polsce, tylko... bardzo szybko można sprawdzić do jakiego banku należy dane konto, bo przecież Allegro sprawdza sobie te dane, mało tego, wyświetla je aukcjach.

Zaczęły się maile i telefony od osób, które dokonały wpłaty, towaru natomiast nie widząc, obyło się bez nerwów, ale okazuje się, że mało kto wie, jak perfidnie ustawiona jest domyślna konfiguracja wpłat.

Kolejna pułapka to termin wypłat. Zgadnijcie jaki jest domyślny termin wypłaty środków z PayU?

zaznaczenie 086Dokładnie! Wypłacaj raz w miesiącu! Dodatkowo minimalna kwota od 20zł. Przez ten czas Allegro dowolnie obraca sobie naszymi pieniędzmi ot tak - ponieważ tak właśnie skonfigurowano tą "usługę"

Allegro dostaje po prostu dzięki szachrajstwu - darmowy, zupełnie nieoprocentowany kredyt od swoich użytkowników, który może przeznaczyć na dowolny cel.

Skonfigurujcie sobie na wszelki wypadek tą "usługę" od razu, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów i nie dać korzystać Alledrogo z pieniędzy, które do nich nie należą.

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright – 1999-2017 INTERIA.PL , wszystkie prawa zastrzeżone.