Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

KAMPANIA ANTYATOMOWA Bez atomu w naszym domu

W zwiazku z planami uruchomienia na Pomorzu elektrowni atomowej (lokalizacja Gąski k/Ustronia) nasze Stowarzyszenie przystapiło do kampanii informacyjnej nt. zagrożeń i kosztów związanych z tym rodzajem energii.

Wspólnie z CIO zorganizowalismy KAWIARENKĘ OBYWATELSKĄ na ten temat, goszcząc dwóch gości z Japonii i Ukrainy.

Z zaproszenia na kawiarenkę:

Czy korzystanie z energii atomowej jest koniecznością w rozwijającym się świecie? Czy Polska na pewno potrzebuje takiego źródła energii? Jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą energia jądrowa? Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas kolejnego spotkania Kawiarenki Obywatelskiej.

Centrum Inicjatyw Obywatelskich i Stowarzyszenie Aktywne Pomorze, w ramach Europejskiego Tygodnia Akcji „Dla przyszłości bez Czarnobyla i Fukuszimy”, zapraszają na spotkanie poświęcone tematyce energii atomowej. Podczas Kawiarenki porozmawiamy przede wszystkim o tym, jakie szanse i zagrożenia wynikają z faktu korzystania z energii jądrowej. Zastanowimy się także, czy jest to konieczność, czy też Polska powinna szukać innych rozwiązań w zakresie pozyskiwania nowych źródeł energii.

W spotkaniu udział wezmą: Toshinari Hata, organiczny rolnik zamieszkujący miejscowość oddaloną o 50 km od elektrowni atomowej Fukushima-Daiichi (Japonia), Wladlena Lepskyego, dowódca operacyjny w akcji usuwania skutków awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu, oraz przedstawiciele ruchów ekologicznych.

Kawiarenka Obywatelska odbędzie się 25 kwietnia 2012 roku (środa) w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera na Wyspie Młyńskiej. Spotkanie poprowadzi Piotr Rachwalski ze Stowarzyszenia Aktywne Pomorze.

Początek spotkania o godzinie 16.00.Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.