Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Załóżmy, że Skarb Stanów Zjednoczonych postanowił wyemitować nowy rodzaj obligacji - Treasury coin.

Obligacje te będą jednoroczne, zerokuponowe, sprzedawane po 99 dolarów. Cena wykupu - 100 dolarów. Obligacje będzie można kupować i sprzedawać na giełdzie. Seria A będzie się składać z 21 000 000 obligacji. Założenie statutowe obligacji - emisja kolejnej serii obligacji tylko pod warunkiem całkowitego wykupienia starej serii obligacji przez Skarb USA.

Do obligacji będzie dołączone prawo pierwszeństwa zakupu obligacji nowej emisji. Na kilka dni przed wykupem obligacji będzie można je odsprzedać na giełdzie - jeżeli ktoś nie będzie miał zamiaru zakupić obligacji w przyszłości od Skarbu.

Prawo pierwszeństwa będzie gwarantowało posiadaczowi możliwość zakupu obligacji bez względu na poziom redukcji w zapisie na obligacje.

Nie sprzedane prawo pierwszeństwa i nie wykorzystane przez posiadacza będzie przepadało. Praw pierwszeństwa będzie początkowo 21 000 000. Kolejne serie obligacji będą emitowane bez tego prawa.

Oprocentowanie w kolejnych latach będzie zmienne i korzystniejsze niż tradycyjnych obligacji. Obligacje Treasury coin będą skierowane jedynie do detalicznych klientów - obywateli Stanów Zjednoczonych. Oczywiście inni obywatele i instytucje będą mogły nimi obracać po wprowadzeniu na giełdę. Zakup prawa pierwszeństwa przez obywateli innego państwa oraz instytucje będzie skutkował brakiem możliwości jego realizacji i jego przepadkiem.

4 views · Posted Thu

Upvotes0


Share



2017.12.12 (1) Bit coin - przemyślenia .

Edit

Pytanie podstawowe: Gdzie znajduje się izba obrachunkowa zawiadująca bitcoinami?

Inaczej mówiąc, gdzie jest rejestr wszystkich bitcoinów wyemitowanych?

2. Jeżeli nie ma takiego rejestru - czy nie jest możliwa emisja fałszywych bitcoinów? Z założenia, każdy bitcoin jest niepowtarzalny i liczba bitcoinów jest ograniczona do 21 000 000. Jak organizacja broni się przed wyemitowaniem fałszywych bitcoinów?

3. Jeżeli mechanizm powstawania i funkcjonowania bitcoina jest zabezpieczony przed nieograniczoną emisją oraz emisją fałszywych bitcoinów, czy nie dojdzie do pewnego momentu BEP (break even point), że koszt sprawdzenia przez system rozproszony prawdziwości bitcoina i zapisania transakcji w całym systemie przewyższy wartość bitcoina (transakcji)?

8 views · Posted Tue

Upvotes0


Share



2017.12.11 (1) Kryptowaluta: zagadnienia

Edit

Co trzeba wiedzieć, aby zrozumieć sposób funkcjonowania kryptowaluty typu Bit coin ?

Blockchain.

Rozproszona baza danych

baza danych

program komputerowy

peer to peer

kryptograficzny algorytm szyfrujący

Ponieważ kryptowaluty takie jak bit coin zgromadziły bardzo duży potencjał zaufania inwestorów w postaci bardzo wysokiej wyceny, rządy krajów takich jak USA, Chiny, Japonia nie mogąc walczyć z tymi walutami wprowadzą w bliżej nieokreślonej przyszłości swoje własne "rządowe" kryptowaluty.

5 views · Posted Dec 5

Bitcoinów ma być maksymalnie 21 milionów.

Teraz jest około 15 milionów jednostek tej kryptowaluty. Cena dzisiejsza to 9901 USD za jednostkę tej kryptowaluty. Około 148 000 000 000 USD to wartość wszystkich bitcoinów. Pytania, jakie się nasuwają:

Jak w przyszłości będzie wyglądać wartość bit coin?

Czy nie powstaną inne projekty naśladujące bit coin ( taki sam model emisji i transakcji)?

Czy kryptowaluta bit coin zostanie prawnie zakazana przez największą gospodarkę świata?

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.