Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Jakie materiały budowlane są potrzebne na budowie?

Zakupy na potrzebę budowy nowego obiektu mieszkalnego lub usługowego to duży wydatek - konieczność wydania wielu tysięcy złotych na materiały budowlane może przerosnąć wiele osób, dlatego też budowy domów w Polsce nie są tak częste.

brick 240143 640Warto jednakże pamiętać, że budowa domu wraz z działką może kosztować dokładnie tyle ile warte jest nowe mieszkanie w dużym mieście, tj. 350-400 tysięcy złotych. Nowe domy to często także drogie działki, w zależności od wielkości miasta, różni się ich cena, najtrudniej pogodzić się w nią w takich miastach jak Kraków, Łódź, Wrocław czy Warszawa, gdzie cena na 12 arów może osiągnąć nawet 300 tysięcy złotych, a więc wartość gotowego 150 metrowego domu. Budowanie się w małej miejscowości, z dala od dużego miasta to zatem spora oszczędność, jeśli codzienne dojazdy do pracy nie są zatem dla kogoś przeszkodą, warto budować się w miejscu mniej popularnym, zwłaszcza, że i tam cena materiałów budowlanych może być nieco mniejsza. Podczas budowy domu będziemy musieli zakupić kilkadziesiąt palet pustaków, dziesiątki worków cementu, kilkanaście ton żwiru lub piachu, oraz mnóstwo różnych innych, mniejszych materiałów, bez których nie postawimy domu do pionu.

Twój pierwszy dom

Będą także potrzebny zamówienia betonu wprost z betoniarki, które zostaną użyte przy wylewaniu fundamentów - a te muszą być solidne, zwłaszcza wtedy gdy dom stoi na stosunkowo miękkim gruncie. Po wylaniu betonu będziemy musieli postawić ściany oraz wylać podłogę, następnie trzeba zamówić materiały budowlane Tychy na konstrukcje dachowe - w tym drogie dachówki, których cena z łatwością przekroczyć może nawet 20 tysięcy złotych w zależności od ich rodzaju. Zamówienie dobrej klasy materiałów budowlanych to nie tylko wyższa cena, ale także lepszej jakości obsługa. Firma samodzielnie rozłoży towar na paletach, zadba o szybką realizację zamówienia a także wystosuje możliwość atrakcyjnych zniżek w przyszłości. Robiąc listę zakupów materiałów budowlanych na pewno o czymś zapomnimy, dlatego dobrze jest mieć kilka tysięcy złotych w rezerwie.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.