Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Witam wszystkich graczy vPopulus!

Jak wiecie nazywam się Kamikaze Muru, część z Was miała już ze mną styczność, zwłaszcza Ci co łamali 2 pkt regulaminu… Część wymieniła korespondencje poprzez system Ticketów (w RL Przemysław Klaja). Mam nadzieję, że rozwiązałem Wasze problemy i nie żywicie do mnie urazy, ale do rzeczy.

Jak cały świat vPopulus wie nasz Bóg (czyt. Admin) planuje wprowadzić nową wersję vPopulus – PRIME. Przy okazji chce też wprowadzić kilka dość ISTOTNYCH zmian w grze. Osobiście podchodzę do nich sceptycznie, ale chciałbym poznać wasze zdanie o nich, gdyż tę grę tworzą GRACZE. Oczywiście admin może postępować jak jego odpowiednik z eRepublik, ale czy tego chcemy ?

Dlatego przygotowałem małą ankietę na temat proponowanych zmian. Chce poznać Wasze zdanie o nich, gdyż to WY tworzycie tę grę i nawet z najlepszym kodem i wypasiona grafiką będzie ona niczym bez WAS.

1. Czy jesteś za powrotem krajów do oryginalnych regionów?

Dla części krajów brzmi to świetnie. Ale jeśli się bliżej przyjrzeć kraje obecnie wymarłe wiele nie zyskają. Pojawią się na mapie, ale bez szpitala i kompetentnego rządu nie zrobią nic. Na pewno stracą na tym duże kraje jak Polska czy Serbia. Najwięcej jednak straci Polska, która każdy większy czy mniejszy BB motywowała odbiciem LP, a teraz gdy region ten wróci do macierzy gracze stracą sens gry.

Innym istotnym faktem jest to, że o nie jeden region toczyliśmy zacięte boje, na obronę/zdobycie nie jednego regionu wydaliśmy swoje ostanie oszczędności, a teraz cały nasz wysiłek z ponad 280 dni gry pójdzie na marne.

2. Czy jesteś za zmianą regionów HI?

Tu admin, ma 2 koncepcje.

I. Ponowne losowe rozdanie regionów. W efekcie kraje mniejsze będą mieć po 1 regionie HI kraje większe po 2, jednak żaden kraj nie będzie mieć kompletu, przez co każdy kto chce się rozwijać będzie musiał myśleć o podbojach.

II. Regiony będą „odzwierciedlać” RL zasoby. Oznacza to, że będzie kilka krajów z kompletem regonów HI (Rosja) jak i będą kraje bez żadnego regionu, a co gorsza może się okazać że kraj nie będzie miał nawet żadnego regionu Medium.

Powoduje to ogromne problemy gospodarcze dla takich krajów. O ile na regonie Medium można jako tako budować gospodarkę, to w przypadku gdy nie ma nic pozostaje jedynie import. Z pewnością ucierpi też sektor LAND, bo żeby jakkolwiek zarabiać spora cześć graczy będzie musiała emigrować do innych krajów, lub się przekwalifikować na Manu.

Jak łatwo się domyśleć, część graczy którzy zostają przez tę zmianę niejako zmuszeni do emigracji z pewnością zakończy grę, bo co to za gra gdzie nie można normalnie żyć w swoim kraju tylko trzeba emigrować?

3. Czy jesteś za zmianą formuły produktywności?

To dość zaskakująca propozycja admina gdyż vPop na tle innych gier, pomimo dość długiego czasu istnienia, nie boryka się z problemem nadprodukcji. Wręcz odwrotnie - występują deficyty, które sprytni gracze zapełniają kupując licencje i dodając realizmu grze.

Wszystko to dzięki 2 genialnym pomysłom naszego admina. Pierwszy to powiązanie produktywności i pensji z wellness, drugi - mnożnik pracowników.

Załóżmy teraz, że likwidujemy karę za brak optymalnej liczby pracowników. Jaki to daje efekt ? To dość proste, skoro zarówno przy 1 jak i przy 10 pracownikach mamy 100% produktywności to KAŻDY może założyć firmę! Brzmi świetnie? No nie do końca, takie coś mamy już w Republik gdzie admin musiał napisać bota do skupu towarów…

Jeśli każdy może mieć firmę i wystarczy mu tylko 1 pracownik, naturalnie znika konkurencja na rynku pracy. W efekcie za śmieszną pensję możemy kogoś zatrudnić. Wraz z upływem czasu rośnie coraz bardziej liczba towarów na rynku, ze względu na niskie pensje towary te jednak nie są kupowane. W dłuższej perspektywie zaczyna pojawiać się zjawisko nadprodukcji, co rozkłada moduł ekonomiczny. Admin musi interweniować i zmienić moduł gospodarczy, a o tym że nieprzemyślane ingerowanie w gospodarkę przynosi więcej strat niż pożytku przekonali się już CI z was, którzy mieli kontakt z Republik czy CyberRising.


Proszę WAS o przemyślenie tych pytań oraz oddanie głosu. I pamiętajcie - każdej akcji odpowiada reakcja. Nie da się czegoś zrobić i potem wrócić do pkt wyjścia gdyż czas płynie.

Jeśli w vPopulusie zostaną wprowadzone zmiany psujące rozgrywkę pozostaje NAM zacząć grać gdzie indziej lub napisać własnego vPopa, gdyż ten stary już nigdy nie będzie taki jak przedtem…

Ankieta będzie trwać min. 2 dni. Jako że na obecna chwile aktywnie w Popa gra Ok 1000 graczy, liczę, że chociaż połowa z was odda swój głosOdpowiedzi do ankiety:

Pyt. 2

1.NIE

2. TAK, zróbmy ponowne losowanie

3. TAK zróbmy jak w RL!

Pyt 3

1. NIE

2. TAK

Dodatkowo będą pola:

Nick, obywatelstwo, oraz wolne pole Dlaczego grasz w vPopulus?

Pyt4 Czy w dobrym kierunku idą zmian w grze?

1 TAK

2 NIE

Jeśli możesz uzasadnij.

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.