Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Mieszkasz w naszej pięknej stolicy? Chcesz wymienić swoją “zimową oponkę” na letnią? Długie godziny na siłowni nie pomagają, a rano jest na prawdę za-rano, aby biegać? Może czas zajrzeć do swojej kuchni? Ale tak dokładnie. Ze specjalistą. Z dietetykiem.

Dietetyk w Warszawie na pewno nie będzie trudny do znalezienia. Dbanie o swoje zdrowie jest w końcu teraz w modzie. Ale nie tylko. Jest to również konieczność dla każdego, kto chce utrzymać swoje zdrowie w ryzach. Słowa Kochanowskiego są tu bardzo na miejscu, a brzmią one tak:

“Szlachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz.“

Warto więc zawczasu smacznie zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę. Dietetyka można znaleźć zarówno przy placówce medycznej, jak i w prywatnym gabinecie czy też wyspecjalizowanej poradni. Nie należy się źle nastawiać do proponowanych przepisów. Ludzie boją się, iż takie jedzenie “na diecie” jest z reguły monotonne i niesmaczne. Wydaje się, że ten “niedobry” dietetyk zabroni nam jeść wszystko co lubimy. Na szczęście w diecie stawia się na różnorodność i wygląd dań - tym bardziej, że zazwyczaj dzielone są one na 5 porcji w ciągu dnia. Najtrudniejszy jest zawsze początek, ale jak już się ktoś wdroży w nową rutynę, wszystko idzie łatwiej.

Dietetyk na pewno zada Ci dużo pytań odnośnie Twojego trybu życia, żywienia, preferencji, czy też sytuacji zdrowotnej - szczególnie w temacie uczuleń. Przeprowadzi również parę badań dotyczących np. tkanki tłuszczowej, zapotrzebowania energetycznego organizmu czy też wieku metabolicznego. Razem ustalicie najlepiej pasujący jadłospis, który w razie czego, będzie można zmodyfikować po jakimś czasie. Ważne jest, aby pozostawać ze swoim dietetykiem w kontakcie. Na pewno po jakimś czasie pojawi się dużo pytań i wątpliwości. Razem można również śledzić przebieg wprowadzania diety i cieszyć się z osiągniętych sukcesów, czy też na bieżąco korygować błędy.

Szukanie dietetyka

Osoba zainteresowana zdrowym trybem życia powinna również pozostawać pod obserwacją lekarza. Nie można także rezygnować z codziennego ruchu. Nawet krótki, godzinny spacer może zdziałać cuda.

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst 25q9c9mexx:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.