Ostatnio: 10.06.2016

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Popkultura lat '80 niektórych śmieszy, innych fascynuje, lecz z pewnością można powiedzieć, że była to barwna dekada. Muzycznie bywało różnie - z jednej strony cukierkowe hity, "gładcy" wykonawcy, z drugiej rozwrzeszczany punk rock i "niegrzeczni" idole.

Piosenka "Safety dance" kanadyjskiego zespołu Man without hats charakteryzuje się typowym dla czasu powstania brzmieniem. Tekst jest już nieco bardziej zawiły i może być interpretowany na kilka sposobów. Z jednej strony mógł on być rzekomym protestem przeciwko tańcowi pogo i slam dance, które były uważane za niebezpieczne; z drugiej strony jednak mógł propagować dowolność stylu tańczenia. Zainteresowanych wgryzaniem się w tę materię odsyłam do angielskiej Wikipedii.

Przejdźmy do samego utworu i jego szalonego wideoklipu. Panie i panowie, drodzy Wykopowicze - "Safety dance"!...ostatnio poznałem fenomen, który w j. angielskim nosi nazwę "literally versions". Cała heca polega na sparodiowaniu klipu poprzez podłożenie nowej ścieżki wokalu, która dosłownie opisuje wydarzenia, których widz jest świadkiem. W ten sposób stajemy się świadkami niedorzeczności niektórych teledysków - zresztą sami spróbujcie znaleźć związek z przesłaniem i obrazem... Brzmi skomplikowanie? Wcale tak nie jest! Wymagana jest jednak znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Po długim wstępie i prezentacji oryginału (ten klip jest naprawdę psychodeliczny, prawda?) nie pozostaje mi nic innego, jak podzielić się z wami utworem "Safety dance" w wersji dosłownej :Dlook at that, holy crap!

Naturalnie, zabawa trwa dalej. Na YouTube znajduje się wiele innych przeróbek popularnych niegdyś i dziś hitów.

Tears for fears - "Head over heels"James Blunt - "You're beautiful"Enrique Iglesias - "Hero"Wham! - "Last Christmas"

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst em7w5innmr:

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright – 1999-2017 INTERIA.PL , wszystkie prawa zastrzeżone.