Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Może pamiętasz jak twój przyjaciel opowiadał ci nieprawdopodobną historię na jakiś temat, a ty aż przecierałeś/aś oczy ze zdumienia. Podobno wydarzyła się ona znajomemu twojego przyjaciela, a więc możliwe, że jest prawdziwa. Przecież jego przyjaciel nie kłamałby. Nie zrobiłby tego swojemu koledze, pewnie mówił prawdę.

Ta opowieść była dziwna, ale też zawierała w sobie morał. To co się zdarzyło, było niebezpieczne/ niemoralne/ pouczające i raczej warto byłoby przekazać ją jeszcze komuś. Na szczęście w tym tygodniu spotkam się ze swoim innym kolegą, to na pewno mu przekażę. Nie pamiętam jej w detalach, ale najważniejsze szczegóły na pewno dam radę opowiedzieć, pozostałe sobie dopowie.

Jeśli to co zostało napisane wyżej jest czymś znajomym, co być może wykonałeś/aś, to w ten sposób została rozpowszechniona legenda miejska, opowieść nowoczesnego folkloru. Z wielkim zadowoleniem ludzie dzielą się taką ciekawą opowieścią, nie jesteś więc wyjątkiem i nie musisz czuć się z tej przyczyny kiepsko.

Legendy miejskie są to nieprawdopodobne historie, relacje z wydarzeń nieprawdziwych, które jednak mają znamiona prawdopodobieństwa i jako takie postrzegane są przez osoby je rozpowszechniające. Ich prawdziwość ma być potwierdzona tym, że była opowiedziana przez „znajomego znajomego”.

[url]Legendy miejskie]http://legendymiejskie.blox.pl/html [/url] są to opowieści na tyle zajmujące, że ludzie sami z siebie chcą je przekazywać dalej. Każdy z nas chce być lubiany, nie ma czego się wstydzić, zatem pojawi się smakowity kąsek w postaci takiej opowieści to od razu jest on opowiadany znajomym, przyjaciołom, rodzinie. Byleby tylko wiele osób chciało słuchać opowiadającego. Jest to forma przyciągnięcia uwagi, zainteresowania drugiego człowieka, a także zabicia czasu, znalezienia rozrywki. Niewiele ludzi wie, że mają do czynienia z legendą. Być może najbardziej interesujące byłoby zobaczenie ich miny, kiedy się tego dowiedzą.

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.