Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Leprokonusy (klaurikomy)

Klasyfikacja MM: XXX

Systematyk MM: IV

Chociaż inteligentniejszy od elfa i mniej złośliwy od topka, chochlika czy bahanki, leprokonus jest wielkim psotnikiem. Spotykany wyłącznie w Irlandii (narodowe zwierzę Irlandii), osiąga wzrost do sześciu cali i jest zielony. Sporządza sobie proste ubrania z liści. Leprekonusy jako jedyne spośród „karzełków" potrafią mówić, ale nigdy nie zażądały zmiany swojego statusu zwierząt. Są żyworodne, żyją głównie w lesistych okoli cach, ale lubią przyciągać uwagę mugoli i dlatego w mugolskiej literaturze dziecięcej występują prawie tak często jak elfy. Leprokonusy wytwarzają nadzwyczaj podobną do złota substancję, która, ku ich wielkiej uciesze, znika po kilku godzinach. Żywią się liśćmi i wbrew krążącej o nich opinii, nigdy nie wyrządzają ludziom poważniejszej krzywdy.

Elfy

KMS: XX

SMS: IV

Elf jest małym, ozdobnym zwierzątkiem o słabo rozwiniętej inteligencji . Używane lub wyczarowywane przez czarodziejów do celów dekoracyjnych, elfy zamieszkują lasy i polany. Z wyglądu przypominają maleńkiego człowieczka, ich wzrost waha się od jednego do pięciu cali. Mają duże, podobne do owadzich skrzydła, przezroczyste lub mieniące się kolorami tęczy. Elfy dysponują słabym rodzajem magii, dzięki której

mogą odstraszać takie drapieżniki jak lelek wróżebnik. Są z natury bardzo kłótliwe, ale ich wyjątkowa próżność sprawia, że zawsze można je namówić do występowania w charakterze ornamentu. Chociaż mają humanoidalne kształty, nie potrafią mówić. Komunikują się między sobą za pomocą wysokich, brzęczących dźwięków.

Elfy składają do pięćdziesięciu jaj po spodniej stronie liści. Z jaj wykluwają się jaskrawo ubarwione larwy. Po sześciu, dziesięciu dniach przędą sobie kokon, z którego po miesiącu wyłania się w pełni uformowany, uskrzydlony osobnik.

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright – 1999-2017 INTERIA.PL , wszystkie prawa zastrzeżone.