Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

1.Według starożytnych podań, już w czasach wielkich bogów, Juliusza Cezara i niezapomnianych herosów, czarodzieje posługiwali się przemianą jednej struktury w inną. Wszyscy chcieli posiąść znajomość tej nauki, ponieważ było to czymś wyjątkowym i szalenie trudnym.

2. Wybitny mag tamtych czasów i odkrywca wielu zaklęć transmutacyjnych Antigius, nieznaną zbyt dobrze wtedy dziedzinę magii nazwał transmutacją (z łacińskiego trans poprzez, mutatio zmiana). Współczesna nauka opiera się na fundamentach wiedzy Antigiusa, spisanej na kamiennych tablicach zwanych tabellamutae.

3. Transmutant (substrat, subprodukt) to obiekt (jeden lub wiele obiektów), który poddajemy przemianom. Dla przykładu, w transmutacji kota w myszę, kot jest naszymtransmutantem, to jego poddajemy przemianie w myszę, on się zmienia.

4. Wynikiem transmutacji jest obiekt (lub obiekty), w które przemieniamy naszego transmutanta. W powyższym przykładzie wynikiem transmutacji jest mysz. Wynik transmutacji nazywany jest także produktem transmutacji.

5. Transmutacja jest bardzo złożoną dziedziną magii. Pod tym ogólnym pojęciem kryje się wiele dziedzin, które są sobie pokrewne, jednak różnią się kilkoma zasadniczymi rzeczami. Transfiguracja jest jedną z tych dziedzin. Jest to ogół przemian cech substratu. W transfiguracji nie zmieniamy całego substratu w inny produkt transmutacji, lecz zmieniamy tylko jedną (lub kilka) cech danego substratu. Np. Zmieniamy sierść kota z rudej na czarną.

6. Ze względu na to, którą cechę substratu zmieniamy, transfiguracja została podzielona na cztery rodzaje:

a) transfigurację atmosferyczną, czyli zmianę zapachu substratu,

b) transfigurację kształtną, czyli zmianę kształtu obiektu,

c) transfigurację metryczną, czyli zmianę wielkości,

d) transfigurację ambitną, czyli zmianę koloru.

e) transfigurację głębi, czyli zmianę wymiaru. (ten rodzaj nie jest oficjalny)

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.