Ostatnio: 20.04.2013

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Popularne tagi na mikroblogu

Jak wiadomo mikroblog jest zbiorem wpisów o przeróżnej tematyce. Można się tam wyżalić, napisać ciekawostkę, zapytać o coś, pokłócić się, przedstawić się, umówić się na randkę ;) i wiele, wiele innych. Prawie każdy wpis zawiera tag pozwalający nadać charakteru. Pozwoliłam wybrać sobie kilka najpopularniejszych tagów, przedstawić krótko ich opis oraz kto je utworzył. Przedstawiam również liczbę dotychczasowego (grudzień 2012) użycia danego tagu, liczby te zapewne będą się zwiększać z czasem.

#gorzkiezale – tag stosowany do wszelkich wpisów zawierających żale, takie jak „nic nie dostałem pod choinkę” czy „straciłem bordo”. Pierwszy raz użył go użytkownik lewynsky w znalezisku „Mówię NIE pomnikom z MOICH podatków. Popierasz WYKOP” w okolicach września 2010r. Na mikroblogu ten tag użył pierwszy raz Farquart w lutym 2012r. pisząc:

No, to po dwoch dekadach jazdy wreszcie odholowano mi auto. Zajebiscie sie sklada, bo ostatnio nie wiem co robic z nadmiarem kasy.

Użycie: znaleziska: 123, wpisy: 7602, w sumie: 7725


#kiciochpyta – tag często stosowany do pytań pojawiających się na mikroblogu. Autorką tagu jest użytkowniczka kicioch – powstał on do pytań jej autorstwa, jednak po kilku użyciach przyjął się jako ogólny tag do pytań, zaraz obok tagu #pytanie. Pierwszym użytkownikiem (po kicioch), który użył tego tagu był użytkownik Blaskun we wpisie z wakacji 2012:

Siemanko gałgany. Co tam ciekawego było?

Użycie: wpisy: 5274


#suchar – tag powstały do „wybornych” żartów użytkowników, zazwyczaj są one w ogóle nieśmieszne lub tak głupie, że aż śmieszne. Pierwszy raz ten tag został użyty we wrześniu 2007 roku przez użytkownika osabob w znalezisku „Prawdziwe suchary”. Natomiast na mikroblogu pierwszy ten tag użył Smookie w lutym 2012 pisząc:

Siedzi Jasio na działce. Patrzy - na drzewku wisi jabłko. Przepiękne! Zerwał, siadł na ławeczce. Wokół sielanka. A - pomyslał - zjem to jabłko....Nagle zadrżała ziemia, łoskot, dym. Trawnik się rozstpuje, a

ze szczeliny wyłazi ogromna Dupa, chwyta jabłko i zapada się pod ziemię. I znów zapada cisza.... Dym opada, Jasio w szoku:

- Co to, do stu piorunów było?!?!

Znowu wstrząs, dym - wyłazi Dupa i mówi:

- Antonówka

Użycie: wpisy: 2151, znaleziska: 36, razem: 2187


#oswiadczenie – tag ten jest używany do wszelkich rodzajów oświadczeń, można go użyć zarówno do wpisu „idę się wysikać”, jak i do wpisu przedstawiającego nasze stanowisko i zdanie na dany temat. Pierwszy raz ten tag na mikroblogu użyła użytkowniczka marysuistyczna, która… poprosiła o tagowanie oświadczeń (jedna z wykopowych zabaw), miało to miejsce w czerwcu 2012:

może tagujcie #oswiadczenie ? bo coś czuję, że tego się zaraz dużo zrobi...

(no i dobrze przeczuła ;))

#oswiadczenie natomiast na wykopie pojawiło się dużo wcześniej bo w październiku 2006 roku, użył go deerhunter w znalezisku „Polscy piraci krytykują ZPAV”

Użycie: wpisy: 1832, znaleziska: 67, razem: 1899


#tylewygrac – tag informujący nas o tym, że ktoś nie tyle coś wygrał, co przydarzyło mu się coś szczęśliwego. Np „umówiłem się z dziewczyną” lub „zjadłem właśnie pizzę”. Pierwszy na mikroblogu ten tag użył podejrzany_wykopowicz (niestety usunął konto) w czerwcu 2012r. pisząc:

Nowy dzień, nowe osiągnięcie. #tylewygrac :]

Jeśli chodzi o znaleziska to pierwszy był użytkownik Mhrok w październiku 2012r ze znaleziskiem „Jak to mały browar troszczy się o klientów”.

Użycie: wpisy: 2319, znaleziska: 3, razem: 2322

#tyleprzegrac – nieco bardziej pesymistyczny tag, ale podobny do tego powyżej, informuje nas o tym, że coś komuś nie do końca wyszło. Pierwszą osobą, która użyła ten tag na mikroblogu był użytkownik cysioland w czerwcu 2012 pisząc:

Nic się nie stało! Polacy, nic się nie stało!

W znalezisku natomiast pierwszy raz użył go kryv w październiku 2012r, znalezisko miało tytuł „Naukowa katastrofa, czyli dlaczego teleskop Hubble’a nosi okulary”.

Użycie na szczęście mniejsze niż przy tagu #tylewygrac: znaleziska: 2, wpisy: 1138, razem: 1140

#geltenmanboners – tag używany głównie przez mężczyzn do wrzucania zdjęć pięknych (choć to kwestia gustu) kobiet. Tag ten został użyty jedynie na mikroblogu, przyczynił się do tego OrestestGaolin wrzucając to oto zdjęcie:

scarlettUżycie: wpisy: 1816

#steam – tag ten używany jest głównie do pisania o promocjach na gry, ciekawostkach, kodach, czasem użytkownicy umawiają się na wspólne partyjki gier, pytają o działa danych funkcji… czyli w skrócie – wszystko co związane z tematem.

Pierwszy raz ten tag użył hash, w marcu 2007 roku w znalezisku „Eidos Launching With Steam”. Na mikroblogu ten tag pojawił się w grudniu 2011, użył go Porfur pisząc:

W końcu wylosowałem na #steam grę. Dostałem Orcs Must Die! Za osiągnięcie w Orcs Must Die! wygrałem kolejną grę - Alien vs. Predator. Będzie jak spędzić Sylwestra :-D

Użycie: znaleziska: 202, wpisy: 1735, razem: 1937

Dziękuję użytkownikom Sordi, Solers, Karol4722, Andr3v, kejwmen, ViZ_PL, Patrol220, ToshioSM oraz foksio za pomoc w napisaniu opisu do tego tagu :)

#dobranoc / #dziendobry– wiele nie trzeba tu chyba tłumaczyć, tagi te używamy gdy chcemy się ładnie pożegnać lub przywitać. Jest to o tyle dobre, że część użytkowników nie ma ochoty czytać wpisów „ide spać” lub „piję kawę”, dlatego po dodaniu owych tagów do czarnej listy, wpisy te znikną (o ile będą poprawnie otagowane).

#dobranoc w znalezisku pierwszy użył Centurion w czerwcu 2008 - „Konkurs audiotele – dobranoc”. Natomiast we wpisie na mikroblogu był to bardzospokojnyczlowiek w marcu 2012 pisząc

Mam nadzieję, że #test - y się powiodły. Także ja też idę spać, #dobranoc , oddaję głos do studia - #tagowestudio

Użycie: znaleziska: 22, wpisy: 2403, razem: 2425

#dziendobry w znalezisku pierwszy użył noiragneau w lutym 2009 roku – „Dzieńdobry! chyba się dziś pomyliło :D”. Natomiast we wpisie na mikroblogu była to piglet w maju 2012 roku pisząc:

Ale jak to: do weterynarza? Dzień dobry Wykopie!

Użycie: znaleziska: 3, wpisy: 1900, razem: 1903

#spam – tym tagiem oznacza się wpisy zawierające, jak sama nazwa mówi, spam. Można go rozumieć na wiele sposobów – wpisy bezużyteczne lub zawierające linki do profili spamerów/znalezisk, które są spamem (w tym przypadku spam = niechciana reklama). Pierwszy raz ten tag pojawił się na wykopie w marcu 2006r., znalezisko dodane przez koniczynek i miało tytuł „Magiczna kostka, czy marketingowy przekręt”. Na mikroblogu pierwszy raz ten tag użył fanf (jeden z prawdziwych fanfów) we wrześniu 2011 pisząc:

To się nazywa #spam - http://www.wykop.pl/ludzie/dodane/Autokult-Blog/

5 miesięcy i 200 dodanych. Ale reklamodawcy sobie mogą. Ciekawe ile płacą...

Użycie: znaleziska: 795, wpisy: 3477, razem: 4272

#jakzyc – tag ten jest troszkę podobny do tagu #gorzkiezale, jednak zazwyczaj wpisy z tym tagiem zawierają jakąś daną informację, którą można zakończyć pytaniem „jak żyć?”, np. „kawa mi się skończyła, jak żyć?”. Tag ten pierwszy raz pojawił się w lutym 2010 roku w znalezisku „Jak pić wódkę”, użył go Fryderykoo. Na mikroblogu tag ten został użyty pierwszy raz w maju 2012r., przez użytkownika Tedohadoer we wpisie:

Jutro mam maturę ustną, jestem z nią w "lesie" a czytam o walce dzieciaków na forum o tibii, #jakzyc ?

Użycie: znaleziska: 13, wpisy: 3177, razem: 3190

#cycki – chyba jeden z najbardziej lubianych tagów na wykopie. Wpisy/znaleziska z nim zawierają to co w dotyku najlepsze czyli zdjęcia kobiecych piersi 

Pierwszy raz tego tagu w znalezisku użył hoRacy w listopadzie 2006r. Tytuł znaleziska brzmiał „Oceń cycki – szybsze i lepsze od ‘poka cycki’”. Jeśli chodzi o wpis na mikroblogu to pierwszy był Staszek w listopadzie 2011. Napisał po prostu:

#cycki

Użycie: znaleziska: 4234, wpisy: 2278, razem: 6512

#zakopracing/#zakopfest – używany tylko we wpisach na mikroblogu (nie ma co się dziwić) do nawoływania do zakopywania znalezisk nie nadających się na główną. Zdania na temat tego, czy to dobra decyzja używać tych tagów, są podzielone – z jednej strony znaleziska typowo spamerskie szybko znikają z wykopaliska. Z drugiej strony wiele ciekawych znalezisk może przez to przepaść. Największe masowe zakopywanie odbyło się w nocy 24/25 grudnia 2012r. lecz przekroczyło ono wszelkie granice i posypały się bany.

#zakopracing – ten tag pierwszy użył bohemot44 w grudniu 2012r. pisząc:

TRZY DWA JEDEN.....START!

http://www.wykop.pl/link/1346449/prosze-o-pomoc-csi-wykop/

Użycie: wpisy: 291

#zakopfest – ten tag pierwszy użył Destr0 w maju 2012r. pisząc:

Inf. nieprawdziwa pnie się na główną

#firstworldproblems – tag ten najczęściej pojawia się w komplecie z tagiem #gorzkiezale. W wolnym tłumaczeniu brzmi on „problemy pierwszego świata”. Używa się go głównie do ukazania swoich problemów, które w sumie nie są tak ważne, jak nam się wydaje ;) Pierwszy raz ten tag w znalezisku pojawił się w grudniu 2012r, użyty został przez courso a znalezisko miało tytuł „Otyłość zabija 3x więcej niż Niedożywianie”. Na mikroblogu natomiast użył go pierwszy Deep w marcu 2012 roku pisząc:

Zjadłem sobie jogurcik z nudów i teraz serio jestem głodny. CO TERAS?

#maciej – na pytanie „Kto pospuł?” odpowiada się zawsze jednym słowem – Maciej. Nawet jeśli zepsuła się komuś pralka – Maciej maczał w tym palce. Tak się przyjęło na wykopie już od czerwca 2012 roku – pierwszy raz na mikroblogu tego tagu użył oczywiście kamdz we wpisie:

http://www.tvn24.pl/mr-trololo-w-spiaczce-po-udarze-mozgu,254547,s.html

nie da się tego dodać ani z wykopu ani z apki na telefonie, wrr

#maciej #maciejrevenge #maciejnauczsieprogramowac

A dlaczego Maciej? Wszystko wzięło się od administratora wykopu, który jest głównym programistą w serwisie wykopu. Z racji tego, że wykop.pl jest dużym serwisem to często się zdarzają błędy, a że Maciej często (jak na programistę wykopu) się udziela na wykopie to wszystko jest jego winą ;).

Tag ten jest używany w znaleziskach, jednak w większości nie dotyczy on „naszego” Macieja, stąd podaję jedynie ilość wpisów w użytkowaniu.

Użycie: wpisy: 870

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright – 1999-2017 INTERIA.PL , wszystkie prawa zastrzeżone.