Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Jak gromadzić informacje w firmie transportowej?

Gromadzenie informacji jest procesem, który dla wielu firm stanowi swoisty wyznacznik poziomu jej działań. Im więcej danych zdoła się zebrać tym większa istnieje szansa na to, aby w przyszłości móc przewidywać szanse oraz zagrożenia.

Zgromadzone cyfry, liczby, hasła, wypowiedzi, dane przerobione na wykresy itd umożliwiają zastanowienie się nad stanem właściwym biznesu, oszacowaniem możliwych zysków oraz strat. Takie działania są szczególnie zalecane w branży transportowej, gdzie praktycznie nieustannie w ruchu znajduje się kilka(naście) bądź więcej pojazdów - często rozrzuconych po różnych państwach Europy oraz innych kontynentów. Transport międzynarodowy wiąże się powierzeniem zatrudnionego kierowcy ładunku

towarów, który musi zostać dostarczony na czas we wskazane miejsce.

road 546152 640Niegdyś weryfikacja jego działań nie mogła być możliwa, obecnie istnieją rozwiązania, które prawidłowo mogą wskazać wiele parametrów istotnych dla właścicieli firmy zajmującej się przemieszczaniem po tysiącach dróg całego świata, w tym Polski. Monitoring pojazdów wykorzystywany już w coraz większej ilości nowoczesnych i patrzących jasno w przyszłość przedsiębiorstw. Umożliwia on bezproblemowe dotarcie do ważnych danych, które związane są z przewozem towarów, także w czasie rzeczywistym. Monitoring to ogół czynności, które związane są z dostarczaniem cennych informacji dotyczących przejazdu: pozycji samochodu, miejsca na zaplanowanej trasie, poziomu paliwa, prędkości czy postoju. Tego rodzaju dane mogą skutecznie przyczynić się do wprowadzenia zmian w firmie ograniczających ryzyko oraz koszty. Monitorowanie wpływa na kontrolę rzetelności pracy pracowników oraz na zapobieganie dotąd niemożliwych po przewidzenia problemów, np. związanych ze stanem technicznym ciężarówek czy niepokojąco szybkim spalaniu paliwa.

Wykorzystanie monitoringu pojazdów

Monitoring najczęściej wykorzystywany jest w transporcie, gdyż narzędzia analityczne mają najciekawszy oraz najgłębszy wpływ na dostrzeżenie problemów właśnie w tej branży, aczkolwiek może być stosowany także w transporcie zbiorowym w miastach, czy wszelkiego rodzaju pojazdów oraz maszyn, które poruszają się dzięki silnikowi.

Sprawdź http://www.monitorowanie24.pl

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.