Ostatnio: 21.04.2018

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Co to jest totalitaryzm? Odpowiedź poniżej. Proponuję porównać definicję z obecną sytuacją w kraju i europejskimi dyrektywami, etc (w szczególności z projektem kontroli internetu pod pozorem wyszukiwania przejawów "mowy nienawiści": http://wyborcza.pl/1,91446,9114165,_Gazeta_Wyborcza___Stop_e_nienawisci.html)

"Co to jest totalitaryzm? Jest to poddanie ludzi wszechstronnej kontroli władzy. Człowiek nie może się ruszyć, nie może kiwnąć palcem w bucie, nie może pisnąć słówka, żeby nie został zarejestrowany, podglądnięty i podsłuchany. Oczywiście władza nie praktykuje totalitaryzmu sama. Gdzieżby tam była w stanie wszystkich skontrolować i wyszpiegować? Nie ma takiej możliwości. Toteż totalitarna władza korzysta z usług totalniaków. Co to są totalniacy? To są ludzie, którzy z jakiegoś powodu uważają, że wszyscy powinni być kontrolowani, podglądani, podsłuchiwani i w ogóle – szpiegowani na wszelkie możliwe sposoby. Totalniacy często przypisują sobie szlachetne motywacje – że to totalne szpiegowanie nie jest celem samym w sobie, tylko ma służyć stworzeniu nowego, lepszego człowieka, na przykład – człowieka sowieckiego, a dzisiaj – europejsa. Częściej jednak ta szlachetna motywacja jest tylko parawanem nikczemnej intencji żeby – zamiast jakiejś pożytecznej pracy – zająć się donosicielstwem i w ten sposób zarabiać na bułeczkę i masełko."

Cytat ze strony S. Michalkiewicza. Reszta tekstu tutaj: http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1937

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.