Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Witam wszystkich czytelników gazetki RR. Dziś jak zwykle omówię wydarzeń ostatnich dni.

Kulisy Operacja "Nagłe Uderzenie"

W niedzielę, pod wieczór Kamikaze Muru przedstawił avinerowi (HQ SC) wstępny plan operacji skapowania USA do Europy Centralnej, by wykorzystać aktywne MPP po stronie amerykanów do odbicia LP.

Po wstępnych rozmowach plan został przez niego przyjęty, jednak ze względu na trwające wybory prezydenckie nie mógł być wprowadzony w życie. W poniedziałek, kiedy okazało się kto został prezydentem w zainteresowanych krajach (USA, Węgry, UK Polska) rozpoczęły się negocjacje z poszczególnymi CP i próba zorganizowania operacji. Ze względu na początkowe trudność natury różnej od osobistych ambicji po brak aktywności w poniedziałek nie udało się nic konkretnego ustalić.

We wtorek było wiadomo że wszyscy zainteresowani (oprócz USA) wyrażają chęć współpracy, nie było jednak pewne na 100% czy się stawią w umówionym miejscu i czasie. Mimo brak pewności podjęto decyzje o rozpoczęciu planu, przemawiał za tym fakt, że Serbia odpaliła RW na Hawajach i chciała oddać ten region. Ruch ten wskazywał jednoznacznie na to że Serbia czuje się zbyt słaba i chce jak najszybciej zamknąć wojnę z USA.

W środę pod wieczór, nadeszły dobre wieści. Wypowiedzenie wojny przez UK Węgrom przebiegło sprawnie, ponadto udało się zebrać na jednym kanale wszystkich prezydentów. Związku z tym rozpoczęto realizacje operacji „Nagłe Uderzenie” w międzyczasie aveniner naniósł na plan pewne poprawki, ze względu na fakt ze Kamikaze Muru też je chciał wprowadzić, zostały one od razu zaakceptowane.

Operacja „Nagłe uderzenie” składał się z 3 faz.

I Faza – UK wypowiada wojnę Węgrom. Była to najbardziej kluczowa faza, gdyż jej fiasko przekreślało całą operację. Można ją było zatrzymać 2 sposobami. Albo nie dochodzi do wypowiedzenia wojny UK przez Węgry na skutek odrzucenia ustawy przez kongres, albo Serbia odpala RW w LSaB (Lower Saxony and Bremen) w momencie wypowiedzenia wojny i blokuje całe swapy o 24h. Serbia mogła się też pokusić o wysłanie mobilnych odziało do Węgier i wygranie tego RW, co automatycznie zamknęło by wojnę UK-Węgry. Na nasze szczęście nikt w HQ BALKAN nie dostrzegł zagrożenia.

II Faza – Węgry zajmują od Polski Bawarie i Saksonię. UK rozpoczyna swapy i dociera do NH (Northern Hungary). Na skutek ataku na rdzenne Węgier, otwiera się wojna UK-USA gdzie USA ma inicjatywę. Ta faza była prosta - jeśli Serbia nie odpaliła żadnego RW w Niemczech to operacja była niezagrożona.

III Faza

USA swapuje się po terenach zajętych przez Uk do NH i rozpoczyna atak na LP. Ostatnia i najprostsza faza operacji. Jedyne problemy jakie mogły tu wystąpić to np. brak Internetu u prezydenta USA itp. Serbia w żaden sposób nie mogła już zatrzymać tych swapów.

Koszty

Koszty całej operacji w całości pokrywała Polska, a oto ich wykaz:

- wojna Uk – Hun – 50g

- Węgry atakują Bawarie – 15g

- Węgry atakują Saxon (w celu uniknięcia zamknięcia wojny POL-HUN) – 15.25g

- atak UK na LSaB – 15g

- atak UK na Hessen – 15g

- atak UK na RP (w celu uniknięcia zamknięcia wojny UK-HUN) – 15g

- atak UK na Bawarie -15g

- atak UK na WT – 16g

- atak UK na ST – 15.25g

- atak UK na SGP – 15g

- atak UK na NGP – 15g

- atak UK na NH – 15.75g

- atak USA na SE – 15g

- atak USA na EE 15.25g

- atak USA na LSaB – 15g

- atak USA na Hessen – 15g

- atak USA na Bawarie – 15g

- atak USA na WT – 16g

- atak USA na ST – 15.25g

- atak USA na SGP – 15g

- atak USA na NGP – 15g

- atak USA na NH – 15.75g

- atak USA na LP – 73g

Razem: 442,5 Golda

Pierwsza bitwa o Małopolskę

Na skutek pomyślnego przeprowadzenia operacji „Nagłe uderzenie” rozpoczęła się bitwa o Małopolskę. Obie strony dały z siebie wszystko, a nawet więcej. Warto przeanalizować statystyki bitwy które są TU. Jak widać gracze z polskim obywatelstwem zadali rekordowe 124 000 DMG! Spisali się też nasi bracia z południa którzy zadali 18 000 DMG, przy pierwszej bitwie o PC zadali 10 000 czyli widać spore zaangażowanie. Zawiodło za to USA, które zadało tyle samo DMG co przy obronie swoich rdzennych.

Poniżej małe zestawienie wbitego DMG z podziałem na kraje, wbite DMG, potencjalne DMG (każdy obywatel walczy 5x z q1) stosunek potencjalnego do zadanego, liczba obywateli z danym Cs-em, dmg na obywatela.

Jak widać Polacy wyrobili 130% normy, nie gorsi są Serbowie i…Słoweńcy ze 100%. Duży DMG Słoweńców jest prawdopodobnie spowodowany tym, że sporo z nich jest w serbskiej armii. Ponadto należy pamiętać, że prawie wszyscy Słoweńcy siedzą w Serbii.

Z naszej strony bardzo słabo wypadłą Turcja, niecałe 20% możliwego DMG zostało zadane.

Przy analizie Kanady, należy pamiętać że ma ona tylko szpital q3.

Nie popisały się też Włochy, które mają stosunkowo dużo graczy. Wynika to jednak z faktu że w większość są to gracze młodzi, wiec ich możliwości są dość skromne.

Co do samej bitwy to choć został przegrana, to jednak ostro wydrainowała Serbów z Golda i zapasów.

Walki w Indonezji

Po fiasku ataku na LP, USA ruszyło na Papue. Osłabiona Serbia nie była w stanie obronić tego regionu, chociaż nie była drainowana przez żadne RW. Kolejnym celem amerykańskiego marszu było Malaku Islands, Serbia łudząc się że uda jej się utrzymać przyczółek na dalekim wschodzie zaatkowała Celebes. Pod koniec bitwy widząc jednak że Malaku zostanie zdobyte, a Celebes nie ma jak wybronić, a na dodatek należy jak najszybciej pozbyć się granic z USA i zmaknąc wojne wycofała się z Celebes i przegrała Maluku nie stawiając oporu.

W efekcie tych ruchów, Serbia straciła region HI Wood i regiony w Indonezji. Nie udało im się też zamknąć wojny z USA, na skutek nocnych manewrów przeprowadzonych przez nasz sztab generalny.

Przegrupowanie w Niemczech{/b]

Serbia widząc jak wiele kosztowała ich obrona LP, za wszelką cenę chce się odciąć od USA i zamknąć tak niebezpieczną dla niej wojnę.

W tym celu najpierw odpaliła 3 RW na Węgrzech (45g) oraz Macedonia wypowiedziała wojnę USA (50g). Celem Serbii było wygranie RW w NH i NGP by USA utraciło możliwość ataku na LP i Marmarosz, oraz przegranie RW w SGP.

Plan ten został zrealizowany częściowo, udało im się wygrać NH i NGP (choć USA mogło to spokojnie wygrać) ale za to przegrali SGP (dziękujemy ochotnikom, którzy wylecieli), co zamknęło wojnę USA – Macedonia.

Nasze dowództwo przewidywało taki rozwój wypadków (a nawet gorszy) i zawczasu przygotowany został plan swapów w Niemczech, pozwalający USA zająć Śląsk i dalej mieć granice z Serbią i Małopolska.

Operacja ta przebiegała następująco:

- atak Węgier na Śląsk – 22,25 g

- atak UK na Hssen – 15g

- atak USA na Saxon 15.25g

- atak USA na Śląsk 22,25g

Razem 74,75 Golda

Łącznie z operacją nagłe uderzenie: 517,25 Golda

Serbia kontratakuje

Po manewrach na Śląsku Serbia znów była w punkcie wyjścia. Żeby przerwać tą zła passe i uwolnić się od zabójczego kompletu MPP USA, decyduje się na coraz bardziej drastyczne kroki.

Najpierw Serbowie odpalają RW w LP co kosztuje ich 73 Golda by zablokować potencjalny atak USA, następnie odpalają 3 RW (2 na Węgrzech i 1 w Bawarii, razem 45g), ponadto oddają Macedonia region Hi Oil (15.25g) by uniknąć drainów, oraz rdzenny Vojvodina (17,5g) by uniemożliwić USA uzyskanie z tym regionem granicy i mieć łatwiej zamknąć wojnę.

Serbia wciąga też w walki Chorwację, która atakując Północne Włochy, otwiera wojnę USA - Chorwacja. Wojna ta posłużyła im do ataków na Bawarie i 2 węgierskie regiony pod kontrolą USA, które jak zwykle się nie popisało zamiast puścić po zakończeniu RW atak na SGP to jak zwykle zaspali dając Chorwacji możliwość ataku. Sytuacja ta nie jest zbyt ciekawa gdyż teraz Chorwacja może drainować USA atakami. Na dodatek są duże szanse, że w walce 1na1 USA straci te regiony co uniemożliwi USA kolejne swapy do Węgier. Miejmy jednak nadzieję, że Amerykanie odzyskają inicjatywę i obronią kluczowe regiony. Należy jeszcze wspomnieć o tym, że Serbia podpisała MPP z Niemcami, by zablokować nam możliwość przejęcia kolejnych regionów niemieckich, co dało by nam kolejne możliwości swapów, jednak w obecnej sytuacji i tak nie planujemy zajmować niemieckich regionów, więc to kolejne prawdopodobnie zmarnowane 50g.

Kilkanaście godzin temu zostało odpalone RW na Śląsku i w Saxony (21,5g + 15.25g) Pierwsze ma na celu zablokowanie ataku na LP (po nie udanym RW, lub zmianie właściciela regionu musi upłynąć 24h by można było łopocząc kolejne RW) drugie to drain.

Jak widać Serbowie są naprawdę bardzo zdesperowani, robią wszystko by tylko obronić LP. W efekcie tego utracili już 2 regiony High: Wood i Oil co z pewnością cieszy naszych producentów tego surowca.

Wydawać by się mogło, że jesteśmy w odwrocie, chcemy jednak wszystkich obywateli uspokoić. Panujemy nad sytuacją i trzymamy rękę na pulsie. Jak na razie jesteśmy krok przed Serbią i miejmy nadzieje że to się nie zmieni. Co do kolejnego ataku na LP to może on być w…każdej chwili! Proszę więc być przygotowanym na to że będzie on za 1h, 7 dni czy miesiąc tak samo. Z wiadomych powodów nie możemy zdradzić dokładnej daty.

Pozdrawiam

RR

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright – 1999-2017 INTERIA.PL , wszystkie prawa zastrzeżone.