Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Proces w pełni zautomatyzowany, czyli do czego potrzebna jest nam programowalna elektronika?

Codziennie spotykamy się z sytuacją, że zauważamy czynności, które wykonują się w pełni automatycznie. Szczególnie zauważalne jest to w takich miejscach jak szkoły, biura, urzędy czy zakłady produkcyjne. Mnogość urządzeń elektronicznych, które można w pełni zaprogramować jest wysoka. Dla przykładu pracując w biurze możemy zauważyć, że niektóre światła zapalają się tylko w określonych godzinach, w określonym czasie bądź tylko na pewien czas - np 15 sekund. Jak to się dzieje? Wszystko zautomatyzowane jest pod kątem urządzenia, którym jest przekaźnik czasowy. Odpowiada on za przełączanie poszczególnych procesów, następująca po sobie, na zmianę lub funkcjonalnie.

Wystarczy tylko rozpisać pewną funkcję: jeśli włączy się proces A, który po czasie X zostanie zakończony, wtedy przełącznik 1 rozpocznie proces B na Z czasu. Oczywiście przekaźniki mogą zostać zaprogramowane na różne sposoby, ważne jest aby zapamiętać, że ich głównym celem jest wyłącznie człowieka z konieczności dokonywania pewnych rzeczy.

Duże hale produkcyjne, które pełne są klimatyzacji, oświetlenia, sygnalizacji, wentylacji, samoczynnie otwieranych drzwi czy automatycznie załączających się alarmów mogą także być poddane procesowi automatyzacji, za który odpowiadać będą przekaźniki. Dla szefów firm jest to spora oszczędność, samo urządzenie nie jest drogie, zaś może sobie poradzić ze sporą ilością postępujących po sobie czynności.

sfsdfdfdffddfffGdzie można zakupić przekaźniki czasowe? W każdym sklepie z elektroniką programowalną. Z pewnością znajdziemy odpowiedni, zróżnicowany sprzęt w Internecie, podstawowe urządzenia można zamówić za kwotę niższą niż 70 złotych, co dla małych usługodawców może być bardzo korzystne. Większe firmy - np. produkcyjne przekaźniki stosują masowo, są też znacznie bardziej zaawansowane.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.