Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Czarownica Kirke - w mitologii greckiej córka boga słońca Heliosa i Hekate, bogini czarów, magii, ciemności, widm i rozdroży. Wróżbitka. Mieszkała na wyspie Ajai. Gościła powracającego spod Troi Odyseusza. Jego towarzyszy zmieniła w świnie.

Samuel deLion wraz z Tommy'm Nyerem wynaleźli sposób przemieniania się w zwierzę. Dzięki nim świat poznał animagów. Wkrótce ludzie zaczęli sami eksperymentować i bez pomocy książek czy specjalistów próbowali przemienić się w zwierzę. Niektóre wypadki kończyły się tragicznie. Tommy Nyer stwierdził, że przemiana w owady stała się zbyt nieciekawa, więc postanowił wymyślić przemianę w małe gryzonie, co mu się udało. Samuel deLion poszedł dalej. Ich zacięta rywalizacja doprowadziła do ich śmierci. Od tego czasu wielu uczonych doskonali sztukę przemiany w zwierzę.

Jaron Svoray z Egiptu. Wielki uczony, skończył studia transmutacji i nauczał w egipskiej szkole. Wynalazł wiele prostszych sposobów na transmutowanie większych przedmiotów. Udowodnł, że najprościej transmutuje się przedmioty z tego samego tworzywa (np. drewniany stół w drewniane krzesło itd.). Mieszanie tworzyw jest trudne i wymaga większej precyzje, ale jest wykonalna.

Erla Zwingle zapoczątkowała przemianę człowieka w przedmiot nawet o bardzo małej wielkości bądź o bardzo dużej wielkości niezależnie od wagi i wzrostu człowieka. Udoskonalając tę dziedzinę zabiła swojego męża przemieniając go w dzbanek do herbaty, nie potrafiąc odwrócić tego procesu. W podobny sposób uśmierciła swoją przyjaciółkę, dwójkę dzieci i swojego ojca. Po dwóch latach wpadła w obsesję sławy i transmutowania wszystkich ludzi jakich mogła. Pewnego dnia wybiegła z domu i miotała nowym zaklęciem w każdego kogo spotkała. Wysłano ją do szpitala św. Munga, gdzie zmarła po 6 latach.

Marco Farnea pochodził z Brazylii. Zmieniał istoty w różne przedmioty, które zawierały pewne części i czynniki życiowe poprzedniego organizmu, np. szczekająca szklanka, latający talerz, gryzący stół itp. Marco zdobył wielką sławę i cieszył się wielkim szacunkiem innych czarodziejów. Przeprowadził się do Londynu, gdzie spotkał śmierciożerców i zasilił szeregi Lorda Voldemorta. Został złapany przez aurorów i wtrącony do Azkabanu, gdzie umarł po 3 miesiącach.

Nicolas Flamel żył w XIV-XV wieku we Francji. Był jednym z pierwszych alchemików w Europie. Interesował się praktykami alchemicznymi Egipcjan, Greków i Arabów. Legenda oparta na pismach samego Flamela głosi, że jako pierwszy stworzył kamień filozoficzny, substancję zmieniającą metal w czyste złoto oraz główny składnik eliksiru długowieczności.

Lebediew - rosyjski uczony, zauważył, że istnieją wybitne trudności z przekształcaniem owadów w ssaki. Wykonał około 5 tysięcy takich prób, z wykorzystaniem kilkunastu gatunków. Prawie zawsze takie próby kończyły się śmiercią substratu. Zwierzęta, którym udało się przeżyć transmutacje, szybko wracały do swojej macierzystej formy. Świadczy to o niskiej trwałości tego typu przemian. Zgodnie z ogłoszonym, przez Lebiediewa postulatem, należy wyłącznie przekształcać zwierzęta kręgowe, w kierunku niższych szczebli drabiny ewolucyjnej np. ptaki w gady. Próby przekształcania w kierunku przeciwnym, zwykle kończą się śmiercią obiektu transmutacji.

Albus Perciwal Wulfryk Brian Dumbledore już podczas nauki w Hogwarcie zapowiadał się na wybitnego maga. Dumbledore zdobył wiele nagród i korespondował z wieloma znakomitymi czarodziejami, Nicolasem Flamelem, Bathildą Bagshot, Adalbertem Wafflingiem. Bardzo wnikliwe wypracowania Dumbledore'a z czasów szkolnych dotyczące transmutacji, zaklęć i eliksirów trafiły do popularnych czasopism w świecie magii ("Transmutacja współczesna", "Horyzonty zaklęć", "Eliksirotwórstwo praktyczne"). Znany jest również z odkrycia 12 sposobów wykorzystania smoczej krwi.

Ervin Canneman – amerykański transmutolog, znany był głównie z badań nad wpływ emocji doświadczanych przez maga a jego zdolnością do poprawnego czarowania. Jego prace rozwinęły rozumienie zależności pomiędzy odczuwanym smutkiem i radością, a korzystaniem z łatwych zaklęć oraz trudnych. Zbierając dane do swoich badań jeździł pociągami, prosząc podróżnych magów o wykonanie kilku zaklęć wcześniej przebierając się za bezdomnego owianego nieprzyjemnym zapachem, by wywołać w pasażerach frustrację lub złość. Chcąc wywołać radość, przybierał garnitur i informował ludzi, iż właśnie wygrali znaczną nagrodę pieniężną. Na terenie Stanów Zjednoczonych przebadał w ten sposób ponad 6000 osób.

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.