Ostatnio: 04.02.2018

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

GOTUJ Z WYKOPEM

Sałatka brokułowa

Potrzebne składniki:

- makaron (najlepiej kokardki ze względu na dużą powierzchnię)

- majonez

- brokuł

- słonecznik łuskany

- szynka lub boczek

- cebula (najlepiej czerwona, ładniej to później wygląda, może być też por)

- przyprawa: czosnek granulowany

- kapka oliwy, soli i cukru (niewidoczne na zdjęciu)

Na początku gotujemy makaron. Wodę solimy i dodajemy odrobinę oleju coby makaron sklejonym nie był. Tak mi radził kiedyś Yoda.Gdy będzie już gotowy odlewamy go i hartujemy (unikniemy dzięki temu sklejenia się makaronu).W międzyczasie możemy umyć......i pokroić w "drzewka" naszego głównego bohatera - Pana Brokuła. Podczas krojenia pozbądźcie się listków (widoczne w prawej części zdjęcia)Tak przygotowany brokuł wrzucamy na wrzącą wodę. Wcześniej osoloną i posłodzoną (ja dałem pół łyżeczki cukru, soli 2-3 szczypty)

Brokuł gotujemy aż będzie bardzo miękki, prawie rozpadający się. Gdy pień "drzewka" da się bez większego oporu przekroić łyżką można zieleninę odlewać.Ugotowany Mr. Brokuł musi trochę wystygnąć, a potem możemy go drobno posiekać.W międzyczasie gdy makaron i brokuł się gotują, żeby nie tracić czasu możemy pokroić szynkę w kostkę......oraz cebulę. Ja pokroiłem w ósemki.Gdy wszystko już mamy gotowe wrzucamy wszystko do miski (pamiętajcie o pestkach słonecznika)......i intensywnie mieszamy. A oto efekt końcowy:Smacznego!

Nad wszystkim czuwał kontroler jakości:Jeśli ja was nie przekonałem do brokułów to może on to zrobi:
P.S. Co do proporcji, ja zużyłem całą paczkę makaronu, cały brokuł, 2-3 cebule (zależy od wielkości), 30 deko szynki, 2-3 łyżki majonezu, tyle żeby brokuły przykleiły się do makaronu, czosnku granulowanego do smaku, podobnie słonecznik. Ogólnie proporcje są dowolne, jeśli nie przepadacie np. za cebulą możecie dać mniej. Jeśli jesteście bardziej mięso niż roślinożerni możecie dodać więcej szynki.

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright – 1999-2017 INTERIA.PL , wszystkie prawa zastrzeżone.