Ostatnio: 19.05.2018

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Witam.

Sprawdzam sobie dzisiaj jak co dzień pocztę i pośród sterty spamu wygrzebałem wiadomość od znajomo brzmiącego adresu e-mail z zaproszeniem do portalu społecznościowego Shtyle.fm, coś na zasadzie "podaj adresy znajomych i zaproś ich do nas".

643010



Z racji tego, że adres podany jako nadawca wiadomości brzmiał znajomo, a o owym portalu usłyszałem pierwszy raz, postanowiłem zarejestrować się w serwisie wyimaginowanymi danymi, aby móc obejrzeć profil osoby, która to zaproszenie mi wysłała i ustalić jej tożsamość. Najpierw wypadałoby przeczytać regulamin, jednak szesnaście obszernych, angielszczyzną pisanych punktów to ostatnia rzecz, z którą chcę mieć do czynienia o godzinie piątej rano po nieprzespanej nocy, więc tymczasowo sobie odpuściłem.

Link do regulaminu

Kolejna strona namawiała mnie do tego, bym wysłał swoim znajomym prezenty. Niby nic, ale jest w tym wszystkim mały, acz bardzo istotny szczegół.

643011



Tożsamości tej osoby ustaliłem w inny sposób, bo dane w jej profilu nie były uzupełnione, ale ciekawi mnie, czy są na tym świecie ludzie na tyle naiwni, by "wysłać prezent swoim przyjaciołom". Poza osobą, która mnie tam "zaprosiła", bo podejrzewam, że adres mojej skrzynki trafił do ich bazy danych właśnie dzięki takiej niecnej sztuczce. Google na pytanie o Shtyle.fm odpowiedział wiązanką o spamie i trojanach.

Pozdrawiam.

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.