Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Czy fotografia może być pasją?

Na to pytanie postaram się tutaj odpowiedzieć. Traktując fotografię jako zawód rzadko zdarza się uchwycić wymowne kadry, które wspaniale obrazują sytuację a dodatkowo chwytają chwilę, przenosząc uczucia, emocje i myśli na kadr. Obecnie, przy użyciu programów takich jak Corel czy PhotoShop łatwo jest przerobić cyfrowo zdjęcia, nadać im zupełnie inny sens, wydźwięk, tchnąć w nie nowe życie, lub użyć do zupełnie innych celów niż pierwotnie zakładano.

photographer 238502 640Taka praktyka oznacza profesjonalizm w działaniu technicznej obróbki, jednakże prawdziwy profesjonalista objawia się wyłącznie dobrymi fotografiami, takimi które zdobywają nagrody bez żadnych obróbek, takimi któremu przekazują to, czego usta twórcy nie będą w stanie zaprezentować. Fotografia musi być mieszanką uczuć zarówno podmiotu na fotografii jak i fotografa. Robiąc zdjęcie obiektowi takiemu jak budynek należy pamiętać o tym, by przedstawić go tak jak chcielibyśmy eksponować człowieka. Dodanie duszy to zdolność, którą mają tylko wybitni fotografowie, którzy w rzeczach zwykłych widzą coś niezwykłego. Którzy wiedzą jak uchwycić moment i jak doskonale zaprezentować to, co się dzieje, bez praktycznie żadnej ingerencji w fotografowany obiekt lub wydarzenie.

photographer 356806 640Fotograf musi być częścią wydarzenia, częścią tego co się dzieje, ale tylko jako dokumentalista, nie zaś jako żywy uczestnik. Przeniesie emocji na kadry to prawdziwe wyzwanie, jednakże może być ważne zarówno dla niego samego jak i społeczeństwa. Znane fotografie potrafią być rozpoznawane przez lata, warta bowiem pamiętać, że część z nich przedstawia jakąś sytuację, która wydarzyła się wyłącznie raz i jedynym dowodem na nią jest jedynie jedna fotografia. Dokumentowanie historii to element pracy fotografa, pasjonaci robienia zdjęć są w przeważającej ilości nad zawodowcami, jednakże rzadko zdarza się, aby i ich dzieła były tak rozpoznawane oraz uwielbiane.

O fotografii więcej dowiesz się tutaj: http://marvid.pl

Fotograf nieustannie musi dbać o swoją markę, najlepiej dla niego jest wybrać dziedzinę, w której fotograficznie będzie się specjalizował. Pozwoli mu to skoncentrować się na byciu w miejscach, które dla danych ujęć będą ważne - bycie do wszystkiego według starego powiedzenia może oznaczać, że jest się do niczego. Dla przykładu fotografia ślubna - mimo swojej wielkiej popularności - może być dla fotografa zawodowego poza pracą także prawdziwą pasją. Skupienie się na uchwyceniu tego co najważniejsze w tego rodzaju fotografii - emocji - to podstawa wszelkich działań. Fotograf, który nie potrafi wydobyć emocji z ludzi nie jest zły, jednakże fotograf, który nie wie jak je uchwycić z pewnością musi popracować nad swoim

kunsztem, aby móc być wciąż polecanym, zwłaszcza, że w tej branży konkurencja jest naprawdę spora.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.