Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Ostatnio: 30.12.2012

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

STOP ACTA

Uwaga! W treści maila trzeba ZMIENIĆ SAMEMU na samym końcu imię i nazwisko!!!

Tytuł: Porozumienie ACTA

Szanowny Panie Pośle.

Jestem prostym człowiekiem i chciałbym wyrazić swoje zaniepokojenie zapowiadanym przez Radę Ministrów podpisaniem Umowy handlowej dotyczącej obrotu towarami podrobionymi między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi, Australią, Kanadą, Japonią, Republiką Korei, Meksykańskimi Stanami Zjednoczonymi, Królestwem Marokańskim, Nową Zelandią, Republiką Singapuru, Konfederacją Szwajcarską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki zwaną ACTA.

Porozumienie było ustalane w sposób niejawny przez ponad dwa lata. Dostęp do jego treści był ograniczony i opierał się na tzw. przeciekach m.in. na publikacjach serwisu Wikileaks.

Istotne informacje dotyczące jego ratyfikacji Komisja Europejska publikowała na ostatniej stronie raportu Departamentu Rybołówstwa mającego już w samej nazwie nikły związek z obrotem towarami, znakami handlowymi i szeroko pojętą własnością intelektualną.

Należy zaznaczyć, że porozumienie było ustalane wśród polityków piastujących urzędy z mianowania, a nie wśród reprezentantów wybranych w demokratycznych wyborach.

Podobne akty prawne tj SOPA i PIPA wprowadzane równolegle w Stanach Zjednoczonych Ameryki zostały szeroko oprotestowane jako sprzeczne z podstawowymi prawami obywatelskimi.

Do podstawowych postanowień ACTA należy możliwość zatrzymania z własnej inicjatywy czyli bez wyroku sądu partii towaru importowanego na podstawie wątpliwości co do jego legalności. Narusza to swobodę prowadzenia działalności gospodarczej i grozi znacznymi stratami przedsiębiorców wskutek przetrzymania ich własności co ogranicza czasowo kapitał spółki. W skrajnych przypadkach decyzja celnika może powodować upadłość.

W ustawie pojawia się wiele wyrażeń nieścisłych jak 'w rozsądnym terminie' co daje służbom prawo do nieograniczonego przetrzymywania towaru, mowa również o 'rozsądnej kaucji'. Te i wiele innych stwierdzeń daje szerokie pole do interpretacji i nadużyć.

Na szczególna uwagę zasługuje sekcja piąta umowy o dochodzeniu i egzekwowaniu praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym.

Ustawa umożliwia wydanie nakazu udostępniania danych osobowych abonenta sieci Internet przez dostawcę na podstawie podejrzeń o naruszenie praw autorskich (sekcja 5, §27 pkt5). Jest zaprzeczenie zasady domniemania niewinności i może uczynić przestępcą każdego zanim zapadnie wyrok. Naraża to obywateli m.in. na utratę dobrego imienia jak i celowe dręczenia oskarżeniami i wymaga dowodzenia swojej niewinności.

ACTA chroni de facto interesy wąskiej grupy mając niekorzystny wpływ na jakość życia przeciętnego obywatela dając korporacjom narzędzia do ataku oskarżeniami na podstawie jedynie podejrzeń.

Proszę o dokładne zapoznanie się z Umową, a w szczególności sekcją piątą i podjęcie wszelkich możliwych kroków, by nie doszło do podpisania tego zamachu na wolność.

---

Z poważaniem,

Twoje nazwisko i imię


Lista maili posłów:Andrzej.Adamczyk@sejm.pl

Romuald.Ajchler@sejm.pl

Leszek.Aleksandrzak@sejm.pl

Waldemar.Andzel@sejm.pl

jkardanowski@wp.pl

Tadeusz.Arkit@sejm.pl

Bartosz.Arlukowicz@sejm.pl

Pawel.Arndt@sejm.pl

Marek.Ast@sejm.pl

Tadeusz.Aziewicz@sejm.pl

Zbigniew.Babalski@sejm.pl

Piotr.Babinetz@sejm.pl

Marek.Balt@sejm.pl

Maciej.Banaszak@sejm.pl

Piotr.Bauc@sejm.pl

Andrzej.Betkowski@sejm.pl

Robert.Biedron@sejm.pl

Marek.Biernacki@sejm.pl

Andrzej.Biernat@sejm.pl

Leszek.Blanik@sejm.pl

Mariusz.Blaszczak@sejm.pl

Jacek.Bogucki@sejm.pl

Jerzy.Borkowski@sejm.pl

Krzysztof.Borkowski@sejm.pl

Jerzy.Borowczak@sejm.pl

Artur.Bramora@sejm.pl

Krzysztof.Brejza@sejm.pl

Joachim.Brudzinski@sejm.pl

Jacek.Brzezinka@sejm.pl

Borys.Budka@sejm.pl

Jerzy.Budnik@sejm.pl

Jan.Bury@sejm.pl

Jaroslaw.Charlampowicz@sejm.pl

Zbigniew.Chmielowiec@sejm.pl

Piotr.Chmielowski@sejm.pl

Janusz.Cichon@sejm.pl

Piotr.Cieslinski@sejm.pl

Arkadiusz.Czartoryski@sejm.pl

Czeslaw.Czechyra@sejm.pl

Jacek.Czerniak@sejm.pl

Andrzej.Czerwinski@sejm.pl

Edward.Czesak@sejm.pl

Eugeniusz.Czykwin@sejm.pl

Andrzej.Dera@sejm.pl

Artur.Debski@sejm.pl

Zbigniew.Dolata@sejm.pl

Andrzej.Duda@sejm.pl

Artur.Dunin@sejm.pl

Dariusz.Dziadzio@sejm.pl

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Janusz.Dzieciol@sejm.pl

Waldy.Dzikowski@sejm.pl

Tadeusz.Dziuba@sejm.pl

Wincenty.Elsner@sejm.pl

Jacek.Falfus@sejm.pl

Jerzy.Fedorowicz@sejm.pl

Arkady.Fiedler@sejm.pl

Krzysztof.Gadowski@sejm.pl

Ryszard.Galla@sejm.pl

Andrzej.Galazewski@sejm.pl

Tomasz.Garbowski@sejm.pl

Stanislaw.Gawlowski@sejm.pl

Lukasz.Gibala@sejm.pl

Artur.Gierada@sejm.pl

Szymon.Gizynski@sejm.pl

Czeslaw.Gluza@sejm.pl

Tomasz.Glogowski@sejm.pl

John.Godson@sejm.pl

Mieczyslaw.Golba@sejm.pl

Kazimierz.Golojuch@sejm.pl

Jaroslaw.Gowin@sejm.pl

Artur.Gorczynski@sejm.pl

Jaroslaw.Gorczynski@sejm.pl

Artur.Gorski@sejm.pl

Cezary.Grabarczyk@sejm.pl

Mariusz.Grad@sejm.pl

Pawel.Gras@sejm.pl

Rafal.Grupinski@sejm.pl

Eugeniusz.Grzeszczak@sejm.pl

Andrzej.Halicki@sejm.pl

biuro@czeslawhoc.pl

Adam.Hofman@sejm.pl

Marek.Hok@sejm.pl

posel@huskowski.eu

Tadeusz.Iwinski@sejm.pl

Dawid.Jackiewicz@sejm.pl

Patryk.Jaki@sejm.pl

Wieslaw.Janczyk@sejm.pl

Michal.Jaros@sejm.pl

Wojciech.Jasinski@sejm.pl

Leszek.Jastrzebski@sejm.pl

Andrzej.Jaworski@sejm.pl

Mariusz.Jedrysek@sejm.pl

Dariusz.Jonski@sejm.pl

Krzysztof.Jurgiel@sejm.pl

Michal.Kabacinski@sejm.pl

Tomasz.Kaczmarek@sejm.pl

Roman.Kaczor@sejm.pl

Jaroslaw.Kaczynski@sejm.pl

Stanislaw.Kalemba@sejm.pl

Ryszard.Kalisz@sejm.pl

M.Kaminski@sejm.pl

Mariusz.Kaminski@sejm.pl

Tomasz.Kaminski@sejm.pl

Andrzej.Kania@sejm.pl

Wlodzimierz.Karpinski@sejm.pl

Mieczyslaw.Kasprzak@sejm.pl

Jaroslaw.Katulski@sejm.pl

Jan.Kazmierczak@sejm.pl

Adam.Kepinski@sejm.pl

Marcin.Kierwinski@sejm.pl

Witold.Klepacz@sejm.pl

Eugeniusz.Klopotek@sejm.pl

Krzysztof.Klosowski@sejm.pl

Slawomir.Klosowski@sejm.pl

Lech.Kolakowski@sejm.pl

Robert.Kolakowski@sejm.pl

Zbigniew.Konwinski@sejm.pl

Slawomir.Kopycinski@sejm.pl

Roman.Kosecki@sejm.pl

Roman.Kotlinski@sejm.pl

Henryk.Kowalczyk@sejm.pl

Slawomir.Kowalski@sejm.pl

Bartosz.Kownacki@sejm.pl

Jerzy.Kozdron@sejm.pl

biuro@kozlakiewicz.pl

Maks.Kraczkowski@sejm.pl

Leonard.Krasulski@sejm.pl

Robert.Kropiwnicki@sejm.pl

Lukasz.Krupa@sejm.pl

Marek.Krzakala@sejm.pl

Marek.Kuchcinski@sejm.pl

Zbigniew.Kuzmiuk@sejm.pl

Adam.Kwiatkowski@sejm.pl

Jacek.Kwiatkowski@sejm.pl

Krzysztof.Kwiatkowski@sejm.pl

Stanislaw.Lamczyk@sejm.pl

Jozef.Lassota@sejm.pl

Tomasz.Latos@sejm.pl

Tomasz.Lenz@sejm.pl

Krzysztof.Lipiec@sejm.pl

Adam.Lipinski@sejm.pl

Arkadiusz.Litwinski@sejm.pl

Marek.Lapinski@sejm.pl

Marek.Latas@sejm.pl

Jan.Lopata@sejm.pl

Mieczyslaw.Luczak@sejm.pl

Antoni.Macierewicz@sejm.pl

Jerzy.Materna@sejm.pl

Grzegorz.Matusiak@sejm.pl

Zbigniew.Matuszczak@sejm.pl

Marek.Matuszewski@sejm.pl

Antoni.Mezydlo@sejm.pl

Krzysztof.Michalkiewicz@sejm.pl

Leszek.Miller@sejm.pl

Konstanty.Miodowicz@sejm.pl

Kazimierz.Moskal@sejm.pl

Czeslaw.Mroczek@sejm.pl

Maciej.Mroczek@sejm.pl

Arkadiusz.Mularczyk@sejm.pl

Jacek.Najder@sejm.pl

Grzegorz.Napieralski@sejm.pl

Slawomir.Neumann@sejm.pl

Stefan.Niesiolowski@sejm.pl

Tomasz.Nowak@sejm.pl

Cezary.Olejniczak@sejm.pl

Pawel.Olszewski@sejm.pl

Marek.Opiola@sejm.pl

Andrzej.Orzechowski@sejm.pl

Maciej.Orzechowski@sejm.pl

ostroartur@wp.pl

Konstanty.Oswiecimski@sejm.pl

Stanislaw.Ozog@sejm.pl

Zbigniew.Pacelt@sejm.pl

Michal.Pacholski@sejm.pl

Witold.Pahl@sejm.pl

Janusz.Palikot@sejm.pl

Pawel.Papke@sejm.pl

Andrzej.Piatak@sejm.pl

Boleslaw.Piecha@sejm.pl

Janusz.Piechocinski@sejm.pl

piechota@piechota.info.pl

Jaroslaw.Pieta@sejm.pl

Stanislaw.Pieta@sejm.pl

Dariusz.Piontkowski@sejm.pl

Stanislaw.Piotrowicz@sejm.pl

kazimierz@plocke.pl

Marek.Plura@sejm.pl

Miroslaw.Pluta@sejm.pl

Jerzy.Polaczek@sejm.pl

Marek.Polak@sejm.pl

Piotr.Polak@sejm.pl

Krzysztof.Popiolek@sejm.pl

kontakt@marekpoznanski.com

Piotr.Pyzik@sejm.pl

Jozef.Racki@sejm.pl

Damian.Raczkowski@sejm.pl

Grzegorz.Raniewicz@sejm.pl

Jerzy.Rebek@sejm.pl

Adam.Rogacki@sejm.pl

Jozef.Rojek@sejm.pl

Andrzej.Romanek@sejm.pl

Dariusz.Rosati@sejm.pl

Andrzej.Rozenek@sejm.pl

Jaroslaw.Rusiecki@sejm.pl

Jakub.Rutnicki@sejm.pl

Adam.Rybakowicz@sejm.pl

Armand.Ryfinski@sejm.pl

Zbigniew.Rynasiewicz@sejm.pl

Marek.Rzasa@sejm.pl

Pawel.Sajak@sejm.pl

biuro.poselsaluga@op.pl

Marek.Sawicki@sejm.pl

Grzegorz.Schreiber@sejm.pl

Dariusz.Seliga@sejm.pl

Jaroslaw.Sellin@sejm.pl

Edward.Siarka@sejm.pl

biuro@siedlaczek.pl

Radoslaw.Sikorski@sejm.pl

Waldemar.Slugocki@sejm.pl

Tomasz.Smolarz@sejm.pl

Lech.Sprawka@sejm.pl

Franciszek.Stefaniuk@sejm.pl

Marek.Stolarski@sejm.pl

Stefan.Strzalkowski@sejm.pl

Marek.Suski@sejm.pl

Pawel.Suski@sejm.pl

Miron.Sycz@sejm.pl

Wojciech.Szarama@sejm.pl

Michal.Szczerba@sejm.pl

Adam.Szejnfeld@sejm.pl

Piotr.Szeliga@sejm.pl

Andrzej.Szlachta@sejm.pl

Jerzy.Szmit@sejm.pl

Grzegorz.Sztolcman@sejm.pl

Jakub.Szulc@sejm.pl

Stanislaw.Szwed@sejm.pl

kontakt@tomaszszymanski.pl

Jan.Szyszko@sejm.pl

Janusz.Sniadek@sejm.pl

Marcin.Swiecicki@sejm.pl

Krzysztof.Tchorzewski@sejm.pl

Robert.Telus@sejm.pl

Ryszard.Terlecki@sejm.pl

Grzegorz.Tobiszowski@sejm.pl

biuropiotrtomanski@interia.eu

biuro@tadeusztomaszewski.pl

Jacek.Tomczak@sejm.pl

Cezary.Tomczyk@sejm.pl

Tomasz.Tomczykiewicz@sejm.pl

Robert.Tyszkiewicz@sejm.pl

Kazimierz.Ujazdowski@sejm.pl

Piotr.Walkowski@sejm.pl

Robert.Wardzala@sejm.pl

Jan.Warzecha@sejm.pl

Witold.Waszczykowski@sejm.pl

Jerzy.Wenderlich@sejm.pl

Przemyslaw.Wipler@sejm.pl

Mariusz.Witczak@sejm.pl

Marcin.Witko@sejm.pl

Radoslaw.Witkowski@sejm.pl

Zbigniew.Wlodkowski@sejm.pl

Norbert.Wojnarowski@sejm.pl

Michal.Wojtkiewicz@sejm.pl

Marek.Wojtkowski@sejm.pl

Boguslaw.Wontor@sejm.pl

Grzegorz.Wozniak@sejm.pl

Tadeusz.Wozniak@sejm.pl

Marek.Wojcik@sejm.pl

Maciej.Wydrzynski@sejm.pl

s.wziatek@wp.pl

Zbyszek.Zaborowski@sejm.pl

Ryszard.Zawadzki@sejm.pl

Slawomir.Zawislak@sejm.pl

Lukasz.Zbonikowski@sejm.pl

Ryszard.Zbrzyzny@sejm.pl

Bogdan.Zdrojewski@sejm.pl

Jaroslaw.Zielinski@sejm.pl

Maciej.Zielinski@sejm.pl

Wojciech.Ziemniak@sejm.pl

Jerzy.Zietek@sejm.pl

Jan.Ziobro@sejm.pl

Kosma.Zlotowski@sejm.pl

Wojciech.Zubowski@sejm.pl

Jozef.Zych@sejm.pl

Jaroslaw.Zaczek@sejm.pl

Jacek.Zalek@sejm.pl

Jerzy.Zyzynski@sejm.pl


Inne maile:

Mail do premiera. http://pokazywarka.pl/stopacta3/

Mail do posłanek. http://pokazywarka.pl/stopacta2/

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright – 1999-2012 INTERIA.PL , wszystkie prawa zastrzeżone.