Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Ostatnio: 30.12.2012

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

STOP ACTA

Uwaga! W treści maila trzeba ZMIENIĆ SAMEMU na samym końcu imię i nazwisko!!!

Tytuł: Porozumienie ACTA

Szanowna Pani Poseł.

Jestem prostym człowiekiem i chciałbym wyrazić swoje zaniepokojenie zapowiadanym przez Radę Ministrów podpisaniem Umowy handlowej dotyczącej obrotu towarami podrobionymi między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi, Australią, Kanadą, Japonią, Republiką Korei, Meksykańskimi Stanami Zjednoczonymi, Królestwem Marokańskim, Nową Zelandią, Republiką Singapuru, Konfederacją Szwajcarską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki zwaną ACTA.

Porozumienie było ustalane w sposób niejawny przez ponad dwa lata. Dostęp do jego treści był ograniczony i opierał się na tzw. przeciekach m.in. na publikacjach serwisu Wikileaks.

Istotne informacje dotyczące jego ratyfikacji Komisja Europejska publikowała na ostatniej stronie raportu Departamentu Rybołówstwa mającego już w samej nazwie nikły związek z obrotem towarami, znakami handlowymi i szeroko pojętą własnością intelektualną.

Należy zaznaczyć, że porozumienie było ustalane wśród polityków piastujących urzędy z mianowania, a nie wśród reprezentantów wybranych w demokratycznych wyborach.

Podobne akty prawne tj SOPA i PIPA wprowadzane równolegle w Stanach Zjednoczonych Ameryki zostały szeroko oprotestowane jako sprzeczne z podstawowymi prawami obywatelskimi.

Do podstawowych postanowień ACTA należy możliwość zatrzymania z własnej inicjatywy czyli bez wyroku sądu partii towaru importowanego na podstawie wątpliwości co do jego legalności. Narusza to swobodę prowadzenia działalności gospodarczej i grozi znacznymi stratami przedsiębiorców wskutek przetrzymania ich własności co ogranicza czasowo kapitał spółki. W skrajnych przypadkach decyzja celnika może powodować upadłość.

W ustawie pojawia się wiele wyrażeń nieścisłych jak 'w rozsądnym terminie' co daje służbom prawo do nieograniczonego przetrzymywania towaru, mowa również o 'rozsądnej kaucji'. Te i wiele innych stwierdzeń daje szerokie pole do interpretacji i nadużyć.

Na szczególna uwagę zasługuje sekcja piąta umowy o dochodzeniu i egzekwowaniu praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym.

Ustawa umożliwia wydanie nakazu udostępniania danych osobowych abonenta sieci Internet przez dostawcę na podstawie podejrzeń o naruszenie praw autorskich (sekcja 5, §27 pkt5). Jest zaprzeczenie zasady domniemania niewinności i może uczynić przestępcą każdego zanim zapadnie wyrok. Naraża to obywateli m.in. na utratę dobrego imienia jak i celowe dręczenia oskarżeniami i wymaga dowodzenia swojej niewinności.

ACTA chroni de facto interesy wąskiej grupy mając niekorzystny wpływ na jakość życia przeciętnego obywatela dając korporacjom narzędzia do ataku oskarżeniami na podstawie jedynie podejrzeń.

Proszę o dokładne zapoznanie się z Umową, a w szczególności sekcją piątą i podjęcie wszelkich możliwych kroków, by nie doszło do podpisania tego zamachu na wolność.

---

Z poważaniem,

Twoje nazwisko i imię


Lista maili pań poseł:

Dorota.Arciszewska-Mielewczyk@sejm.pl

Iwona.Arent@sejm.pl

Urszula.Augustyn@sejm.pl

Anna.Bankowska@sejm.pl

Barbara.Bartus@sejm.pl

Beata.Bublewicz@sejm.pl

Barbara.Bubula@sejm.pl

Bozenna.Bukiewicz@sejm.pl

Renata.Butryn@sejm.pl

Barbara.Czaplicka@sejm.pl

Zofia.Czernow@sejm.pl

Alicja.Dabrowska@sejm.pl

Ewa.Drozd@sejm.pl

Joanna.Fabisiak@sejm.pl

Anna.Fotyga@sejm.pl

Lidia.Gadek@sejm.pl

Magdalena.Gasior-Marek@sejm.pl

Anna.Grodzka@sejm.pl

Iwona.Guzowska@sejm.pl

Katarzyna.Hall@sejm.pl

Agnieszka.Hanajczyk@sejm.pl

Jozefa.Hrynkiewicz@sejm.pl

Maria.Janyska@sejm.pl

Beata.Kempa@sejm.pl

Malgorzata.Kidawa-Blonska@sejm.pl

Izabela.Kloc@sejm.pl

Krystyna.Klosin@sejm.pl

Magdalena.Kochan@sejm.pl

Agnieszka.Kolacz-Leszczynska@sejm.pl

Ewa.Kolodziej@sejm.pl

Ewa.Kopacz@sejm.pl

Domicela.Kopaczewska@sejm.pl

Iwona.Kozlowska@sejm.pl

Agnieszka.Kozlowska-Rajewicz@sejm.pl

Ligia.Krajewska@sejm.pl

Elzbieta.Kruk@sejm.pl

Izabela.Leszczyna@sejm.pl

Zofia.Lawrynowicz@sejm.pl

Krystyna.Lybacka@sejm.pl

Marzena.Machalek@sejm.pl

Ewa.Malik@sejm.pl

Beata.Malecka-Libera@sejm.pl

Jagna.Marczulajtis-Walczak@sejm.pl

Gabriela.Maslowska@sejm.pl

Katarzyna.Matusik-Lipiec@sejm.pl

Izabela.Mrzyglocka@sejm.pl

Joanna.Mucha@sejm.pl

Anna.Nems@sejm.pl

Dorota.Niedziela@sejm.pl

Malgorzata.Niemczyk@sejm.pl

Maria.Nowak@sejm.pl

Wanda.Nowicka@sejm.pl

Miroslawa.Nykiel@sejm.pl

Janina.Okragly@sejm.pl

Alicja.Olechowska@sejm.pl

Anna.Paluch@sejm.pl

Krystyna.Pawlowicz@sejm.pl

Elzbieta.Pierzchala@sejm.pl

Danuta.Pietraszewska@sejm.pl

Teresa.Piotrowska@sejm.pl

Julia.Pitera@sejm.pl

Agnieszka.Pomaska@sejm.pl

Zofia.Popiolek@sejm.pl

Krystyna.Poslednia@sejm.pl

Stanislawa.Przadka@sejm.pl

Elzbieta.Radziszewska@sejm.pl

Halina.Rozpondek@sejm.pl

Dorota.Rutkowska@sejm.pl

Malgorzata.Sadurska@sejm.pl

msekulator@wp.pl

Krystyna.Sibinska@sejm.pl

Krystyna.Skowronska@sejm.pl

Bozena.Slawiak@sejm.pl

Anna.Sobecka@sejm.pl

Lidia.Staron@sejm.pl

Jolanta.Szczypinska@sejm.pl

Krystyna.Szumilas@sejm.pl

Beata.Szydlo@sejm.pl

Bozena.Szydlowska@sejm.pl

Iwona.Sledzinska-Katarasinska@sejm.pl

Aleksandra.Trybus@sejm.pl

Monika.Wielichowska@sejm.pl

Jadwiga.Wisniewska@sejm.pl

Elzbieta.Witek@sejm.pl

Ewa.Wolak@sejm.pl

Marzena.Wrobel@sejm.pl

Jadwiga.Zakrzewska@sejm.pl

Renata.Zaremba@sejm.pl

Maria.Zuba@sejm.pl

Ewa.Zmuda-Trzebiatowska@sejm.pl


Inne maile:

Mail do posłów. http://pokazywarka.pl/stopacta/

Mail do premiera. http://pokazywarka.pl/stopacta3/

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright – 1999-2012 INTERIA.PL , wszystkie prawa zastrzeżone.