Ostatnio: 04.08.2018

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

World of Wykop

Podręcznik Mistrza Gry

Witaj, o młody penetratorze internetowych zakamarków. Dotarłeś do tajemniczego i mrocznego zakątka sieci. Rzeczy dzieją się tu niebywałe, sufit może być podłogą, ciało staje się słowem, arbuzy dynamicznie zmieniają swoją wagę, Łowca Duplikatów jest najbardziej duplikowaną postacią, entropia serwisu maleje - tutaj nic nie jest logiczne. Jest to kraina paradoksem wyścielana.

Stwarzając postać w tym świecie musisz akceptować Regulamin, który jest raczej zbiorem luźnych wskazówek, tudzież sugestii, jak wypada się zachować będąc tutaj. Ale radzę się nim nie przejmować, gdyż jak za chwilę się przekonasz, będziesz miał na głowie ważniejsze sprawy.

Pierwszą rzeczą, na jaką musisz uważać, to muzułmanie, zwani potocznie przez mieszkańców tej krainy muslimami. Przybywają do nas z dalekiego południa na latających dywanach, mącą w głowach niczego nieśwaidomym białogłowom, opętują ich dusze do tego stopnia, że te zamieniają się w Nazgule. Po całym Eurolandzie rozsiewają swoje bazy wypadowe - meczety - które prawdopodobnie służą jako magazyny na kobiety. Rozmnażają sie w takim tempie, że Fibonacci dostałby zawrotu głowy. Mało tego dziwnym sposobem, poszczególni władcy krain Eurolandu napychają ich sakwy dukatami, bez powodu.

Ty, jako prawy bohater, widząc jakiejkolwiek ślad działalnosci muslima, masz obowiązek poinformować o tym całe Królestwo Wykopu poprzez bieganie po poszczególnych wioskach i krzycząc z pochodnią w ręku "Brudasy muslimy atakujom, gwałcom nasze kobiety, kto żyw, niech za widły chwyta, zarzyna prosiaka, a jego krew napycha do pęcherzy! To ich odstraszy!" W ten sposób, z zaskakującą nawet jak na Internet prędkością, zbierzesz armię Tobie podobnych bohaterów, gotowych oddać życie w krucjatach przeciwko muslimom.

Obrazek użytkownika

Odmiana muslima - Arab

Obrazek użytkownika

Nazgule opanowały najnowsze zdobycze techniki

Wspominałem już, że Królestwo Wykopu jest paradoksem wyścielane. Oto pierwszy z nich. Gdy od czasu do czasu przez Krainę przegalopuje armia gromiąca muslimów na potęgę - Żydzi - mieszkańcy Wykopu dostają istnej furii. "Wstretne, krzywonose Żyduchy łamią prawa człowieka" - wykrzykują wtedy - "Zabijają Palestyńczyków! Co te biedne muslimy im zrobiły? One pierwsze zamieszkiwały ziemię okupowaną teraz przez Żyduchy!"

Kolejną rzeczą, jakiej musisz się wytrzegać w krainie Wykopu to Klasztor Homopedziów. Jest to miejsce w którym przestrzeń zapętla się do tego stopnia, że w twym tyłku nieoczekiwanie może znaleźć się czyjś penis. Tak przynajmniej twierdzą mieszkańcy Wykopu. Od czasu do czasu Homopedzie organizują przemarsze przez Wykopowe ziemie, prowokując biedny lud, co jedynie zwiększa niechęć do Klasztoru i utrwala zabobonne przekonania. A lud pragnie jedynie spokoju na ulicach i mówią "siedźcie w Klasztorze i róbcie tam, co tylko wam wasza wyobraźnia podpowiada, ale nie pokazujcie tego na ulicach." A że Homopedzie to zakon wyjątkowo próżny, uważający, że wszystkie rozumy pozjadał, narzuca klątwę Nietolerancji na każdego, kto tak mówi. A ze znamieniem Nietolerancji na czole wyjątkowo trudno jest się poruszać po Eurolandzie.

Tym sposobem drogi bohaterze docierasz do kolejnego paradoksu. Wyobraź sobie, że w muslimskich krainach nie ma Homopedziów, bo muslimy ich kamienują! I jakie stanowisko w takim przypadku ma obrać zwykły wieśniak? Nikt nie wie.

Teraz mała rada. W jaki sposób zdobyć przychylność zwykłego mieszkańca? Odpowiedź jest prosta: daj mu cycki. Te dwie magiczne sfery sprawiające, że zwykły śmiertelnik nie może oderwać od nich oczu, stworzone ponoć zostały przez samego Szatana, aby popychać lud do Rękoczynów. Ponoć jeden z wieśniaków porozrzucał dla jaj zdjęcia cycków po wiosce. Efekt przerósł jego najśmielsze oczekiwania. Ponad sześciuset śmiałków znalazło się, aby zanieść je do stolicy Wykopu - miasta zwanego Strona Główna, zaśmiecając i tak już wystarczająco zanieczyszczone ulice Głównej.

Oto kolejny paradoks, tym razem w formie zdjęcia:

Obrazek użytkownika

Przeklęta logika!

Krainą zarządza kilku Rycerzy Serwera, zwanych Administratorami. Dzielnie starają się sprawić, aby ich lud żył w dostatkach. Słuchają oni rad swoajego ludu. Lud krzyczy "chcemy bezpieczych dróg, dajcie nam autostardy", oni mówią "oto dajemy wam bezpieczne drogi, z progami zwalniającymi". Taka to ich pokrętna logika. Lud krzyczy "do krainy spływają nikczemni głupcy, zatrzymajcie imigrantów", administratorzy na to "spokojnie, oto macie teraz mozliwość zapraszania jeszcze większej rzeszy ludzi poprzez Facebooka". Wiele zasług mają Administratorzy na koncie, wszak to oni zbudowali Krainę Wykopu. Jednak za jaką cenę? Wujaszek Stalin potęgę Mateczki Rosji budował w podobny sposób.

Wiele złych uczynków na swym koncie Admini mają. Lud pamięta, jak przed skarbcem pałacowym nikt strażnika zwanego Konto Roota z Hasłem nie postawił przed bramą i pewnego dnia sruuuu, bogactwa krainy przejęło wrogie królestwo Vichan.

Były też inne sprawki, o których lud szybko zapomniał, gdyż ich umysły zaćmiły wizje Królestwa Wykopu w wersji 2.1.

Legendy głoszą, że Admini w dziwny sposób stwarzają swoje kopie, aby truć umysły mieszkańców niechcianymi wiadomościami, zwanymi spamem. Ale lud nie wymawia takich rzeczy głośno, gdyż reperkusje są bolesne.


Są też inne sprawki, z którymi musisz uważać na Wykopie: polityka, ekonomia, sprawy społeczne. Radzę Ci, drogi bohaterze, zanim zaczniesz dyskutować z ludem na te tematy, odwiedź miejscowego bibliotekarza, który z chęcią pomoże ci wzbogacić wiedzę w tych dziedzinach. W przeciwnym wypadku, szybko zarazisz się paskudną chorobą, zwaną trollowicą, która obecnie dziesiątkuje społeczność Wykopu.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.