Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Komentarze

 • usunięty usunięty (*.xdsl.centertel.pl)

  Niestety tym światem rządzi chciwość i komercjalizm i tak naprawdę rozwiązania alternatywne tańszej,zdrowej dla środowiska energii są blokowane przez potężnych potentatów przemysłu naftowego,węglowego.Jeśli chodzi o budowę elektrowni atomowej,koszty są ogromne,a energia która powinna być tańsza przez chciwość decydentów wcale taka nie jest.Po 40 latach koszty utylizacji są ogromne i wybudowania nowej.W razie awarii reaktora człowiek często nie jest w stanie okiełznać śmiercionośnego promieniowania i jest pogubiony,tak jak ma to obecnie miejsce w Fukushimie.

 • Marmaz Marmaz

  @Gargamel - o tym wolnym biegu elektrowni węglowych nie słyszałem ale to całkiem możliwe. Jak widać nie ma rozwiązań idealnych. Zastawiające jest czemu porównano koszt z jądrową która jest najtańsza a nie na przykład z wodną. Chociaż na wszystko są różne wyliczenia: http://4.bp.blogspot.com/_W5fo06B6_bs/SeZNw46ARGI/AAAAAAAAARY/TwSfTOra8x0/s1600-h/koszt-energii-z-czystych-zrodel.png

 • Gargamel Gargamel

  @Marmaz - wczoraj wyszukałem taki artykuł: http://www.wodapowietrze.pl/index.php/nowe-technologie-mainmenu-37/170-elektrownie-wiatrowe-nie-takie-idealne

  CO2 powstaje nie tylko przy produkcji wiatraków, ale i w czasie ich użytkowania -
  "Dodatkowo koszty tworzy utrzymywanie w rezerwie elektrowni węglowych czy gazowych oraz rozbudowa sieci przesyłowych niezbędnych przy "pójściu w wiatr.(...) Elektrownie węglowe i gazowe czekające "w pogotowiu" na wypadek spadku mocy emitują znacznie więcej CO2/kWh, niż elektrownie pracujące pełną mocą."

 • Marmaz Marmaz

  @Gargamel - Następuje to głównie przy ich produkcji.
  Wrzuciłem ten artykuł żeby pokazać dziwne argumenty pani Stepan (według niej należy ograniczać emisje mimo tego że nie wiadomo czy antropogeniczny CO_2 wpływa na klimat)

 • Gargamel Gargamel

  Ciekawy artykuł, a jeśli chodzi o wiatraki to nawet nie wiedziałem że produkują sporo CO2, muszę o tym poczytać.

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst zne13awjax:

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.