Ostatnio: 04.02.2018

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Ptaki to ponoć potomkowie dinozaurów. Słyszałem już o rajskich, wolnych i kolorowych ptakach. Główne skojarzenia to naturalnie "powietrze", "lekkość" czy wreszcie - "latanie". Widziałem też obie części horroru sławnego reżysera, Alfreda Hitchcocka, pod jakże sugestywnym tytułem "Ptaki".

Zakładam jednak, że właściciel TEGO samochodu nawet podczas seansu wspomnianego filmu nie miał takiego przerażenia w oczach, jak po ujrzeniu swego pojazdu.

Obrazek użytkownikaZdjęcia zrobiłem 2.11 (wtorek) w godzinach wieczornych w Poznaniu przy ul. Niepodległości, między Uniwersytetem Ekonomicznym a wydziałem Neofilologii UAM.

Obrazek użytkownikaSamochód musiał stać w tym miejscu przez cały weekend, bo w piątek też już go widziałem... A oto kilka informacji na temat działania ptasich odchodów na karoserię:

(...) Poważny problem stanowią także ptasie odchody - (...) są jeszcze bardziej szkodliwe niż rozgniecione owady i jeśli zauważymy takie zanieczyszczenie należy natychmiast je zmyć, gdyż wystarczy nawet kilka godzin, aby lakier został na trwałe odbarwiony. (źródło: motofakty.pl)

(...) bliskie kontakty z naturą są dla naszych aut bardziej szkodliwe, niż nam się wydaje. Jeżeli nie usuniemy natychmiast z karoserii ptasiej kupy może nas to bardzo drogo kosztować. Ptasie odchody bywają bardzo żrące i, szybko nie umyte, w ciągu kilku dni mogą na trwale uszkodzić zewnętrzną warstwę lakieru. Nawet po umyciu pozostanie wyraźny ślad. (źródło: zaino.pl)

Obrazek użytkownikaEPILOG

Następnego dnia, również w godzinach wieczornych, idąc tą samą ulicą, zauważyłem otwartego van-a lub bus, stojący przed tym samochodem. Jeden mężczyzna palił fajkę, tymczasem drugi, polewając szyby i karoserię wodą z butelki po mineralce, ścierał ptasie odchody jakąś szmatką czy chusteczką... Nie łatwiej byłoby jechać na myjnię? ;)

Miejsce postoju tego samochodu jest dość widoczne, zakładam, że mnóstwo innych ludzi go mijało - jeżeli ktoś z Was posiada więcej zdjęć, to proszę o pozostawienie jakiegoś maila czy linka do imageshack, a z pewnością umieszczę je tutaj... ku pamięci! ;)

...by nikt z Was nie zapomniał, jak może skończyć się parkowanie pod drzewem.

PtakRockAndRoll

Komentarze

  • Ptakrockandroll Ptakrockandroll

    Dzięki, Garga - już poprawione ;)

  • Gargamel Gargamel

    Zdjęcia Ci wygasły - trzeba je dodawać za pomocą przycisku "dodaj zdjęcie" do danej strony. Jak się tylko przekopiuje kod [img]...[/img] zdjęć dodanych do innej strony, to wygasną i przestaną działać. Najlepiej użyj opcji "edytuj" i dodaj sobie te zdjęcia do tej strony.

    A co do ptaków to ja mam wrażenie, że czasem specjalnie celują w mój samochód :/

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst lmwxpi5g2y:

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright – 1999-2017 INTERIA.PL , wszystkie prawa zastrzeżone.