Ostatnio: 17.05.2018

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

2 dni temu na Wykopie minęło dokładnie 5 lat od momentu kiedy zarejestrowałem się w tym serwisie bowiem zarejestrowałem się tutaj 29.07.2007 o godzinie 22:58 pod nickiem Axelio. To było bardzo ciekawe 5 lat internetowej "przygody", dlatego postanowiłem przygotować pewne podsumowanie mojej 5-letniej obecności na Wykopie.

Chcę zostawić tutaj po sobie jakiś ślad, zwłaszcza że niebawem zniknę stąd na dłuższy okres, albo już na stałe.

Rozpisałem sobie wiele różnych ciekawostek, faktów, memów i afer wykopowych. Podzieliłem to na kategorie i początkowo zamieszczałem to w serii 10 wpisów na wykopowym Mikroblogu. Po dokonaniu kilku poprawek i uzupełnień zasugerowanych w komentarzach przez innych Wykopowiczów, zamieszczam całość w jednym znalezisku, także na prośbę innych użytkowników. Zapraszam do czytania. :)

Oto kategorie:

1.O mnie na Wykopie (to będzie dla was najnudniejsze, więc będzie krótko)

2.Dawniej na Wykopie - fakty, ciekawostki (12 ciekawostek)

3.Zapomniani użytkownicy Wykopu (18 ciekawostek)

4.Popularne memy wykopowe (13 ciekawostek)

5.Wielkie afery wykopowe (22 ciekawostki)

A więc zapraszam do czytania!

-----------------------------------------

1. O mnie na Wykopie

Część pierwsza i będzie ona dla was pewnie najnudniejsza, tutaj opisuję tylko siebie itd. Niżej, w dalszej części tekstu będzie już o Wykopie, o Wykopowiczach, o memach, aferach i innych śmiesznych wspomnieniach.

1) Na Wykopie zarejestrowałem się 29.07.2007, wcześniej regularnie odwiedzałem serwis od marca 2007. Dawniej Wykop był linkowany jako źródło różnych ciekawostek, głównie na blogach z zakresu IT i właśnie na tego typu blogach pierwszy raz usłyszałem o Wykopie. Można powiedzieć, że wtedy Wykop był bardziej nerdowski niż dzisiaj, skupiał się głównie wokół ludzi i branży IT.

Jednak zarejestrować się Na Wykopie postanowiłem po tym znalezisku, które wówczas zmieniło mój (i wielu innych userów) światopogląd na to, jak wyglądają użytkownicy portalu fotka.pl (nie byo wtedy jeszcze naszej-klasy). Admin fotka.pl zaproponował wprowadzenie jakiegoś bajeru z korzystania z fotka.pl za pomocą komunikatora Jabber. Pokemony z fotka.pl nie wiedziały w ogóle co to znaczy i... przez ponad 40 stron na forum zaczęli pisać "Zostawcie naszą fotkę w spokoju!!!!!!!!!" wyzywając jednocześnie admina. KUPA ŚMIECHU! Nie mogłem wówczas tego nie skomentować, stąd założyłem konto na Wykopie i mam je do dziś.

http://www.wykop.pl/link/22763/userzy-fotka-pl-na-temat-jabbera

2) Moje pierwsze dodane znalezisko, które dostało się na główną Wykopu. Co ciekawe - uzyskało tylko 74 wykopy, ale wtedy były niskie progi wejścia na główną. :)

http://www.wykop.pl/link/24084/studenci-udaja-pogromcow-duchow/

3) Ja jako Axelio na głównej Wykopu "byłem" 4 razy - w sensie, że moja morda gdzieś tam przewijała się na zdjęciach lub na filmach (jeden z Korwinem). Ale linków lepiej nie będę dawał...

4) W listopadzie 2011 roku pewien użytkownik (początkowo myślałem, że to @innuendoPL: ale on temu zaprzeczył mówiąc, że to @footix: albo @parachutes) doprowadził do zbanowania mnie. Dodałem 3 razy ten sam link:

http://www.wykop.pl/link/941279/marsz-niepodleglosci-widziany-oczami-polskich-mediow/ - 1 wykop

http://www.wykop.pl/link/941669/jak-wygladal-marsz-niepodleglosci-a-jak-pokazywaly-go-media/ - 16 wykopów

http://www.wykop.pl/link/941761/jak-wygladal-marsz-niepodleglosci-a-jak-pokazywaly-go-media/ - 0 wykopów

i komuś nie spodobało się tio I MNIE ZGŁOSIŁ ABY MNIE ZBANOWANO! Nie darowałem tego nigdy. Po banie wróciłem i obiecałem, że będę jeszcze bardziej bezwzględny. I od tamtej pory jestem taki właśnie - bardziej bezwzględny w stosunku do wszystkiego i wszystkich na Wykopie. :P

5) Jeśli kogoś to kiedyś interesowało to na mim słynnym (podobno) avatarze jest Bill Cosby - znany amerykański komik, a zdjęcie pochodzi z czołówki serialu "Bill Cosby Show":

http://www.youtube.com/watch?v=zQkntHOcuRc

clipboard02hghg
6) Dzisiaj jest prawdopodobnie ostatni dzień kiedy mam bordo w nicku bo jestem teraz 978 w rankingu. Całe szczęście! Nie chce już być bordowy!2. Dawniej na Wykopie - fakty i ciekawostki

1) Taka ciekawostka z zamierzchłych czasów Wykopu. Aby mieć avatar na Wykopie, należało go wgrać na stronę... www.gravatar.com i dopiero na Wykopie podać nick do konta na gravatar.com i Wykop wtedy wyświetlał avatar z tego serwisu u siebie. Całe szczęście później z tego zrezygnowano. Obecnie chyba forum CD-Action to stosuje, bo jak tam się rejestrowałem jako Axelio to pobrało mój avatar wykopowy.

2) Zakopy i zakopywanie. Kiedyś, zanim powstały jeszcze kategorie zakopu (informacja nieprawdziwa, treść nieodpowiednia, spam, duplikat, nie nadaje się) to podawało się własny powód zakopu. Jednak często użytkownicy tego nadużywali i pisali tam dziwne rzeczy. Niestety nie mam żadnego screenshota by móc to pokazać... Może ktoś z was posiada?

3) Ostatnio na wykopie toczą się boje o nie dodawanie anglojęzycznych linków. A przypomnę, że dawniej były flagi obok linka - angielska lub polska oznaczające język w jakim jest artykuł z linka. Można było to wybrać przy dodawaniu linka. I to było dobre!

4) Dawniej dawano tag [IMG] lub [TXT], [PDF] lub [VIDEO] do tytułu znaleziska aby każdy wiedział co tam będzie. A nie było wtedy jeszcze miniaturek. Przydatne nawet i dziś, zresztą czasami ktoś jeszcze tego używa w tytule znaleziska. Sugeruję aby to spopularyzować także teraz na Wykopie.

5) "daj link do źródła!" - kiedyś na Wykopie każdy tak pisał gdy np. ktoś podał link do jakiegoś bloga gdzie był filmik z youtube embedowany, zamiast dać bezpośrednio link do youtube. Dosyć wkurzająca sytuacja dawniej. Dziś jednak nikt o tym nie pamięta i często ktoś linkuje do jakiegoś bloga gdzie jest filmik z youtube, zamiast dać link bezpośrednio do tego filmiku na YT.

Przykład chociażby sprzed 3 dni na Wykopie. Ktoś podał link do jakiejś nieciekawej strony gdzie interesujący był tylko filmik z Youtube. Czy nie można było dać bezpośredniego linku do filmiku video na Youtube zamiast do tej stronki?

http://www.wykop.pl/link/1217069/odetkanie-zapchanego-nosa-w-1-2-minuty-proste-cwiczenie-oddechowe/


6) Kiedyś gdy nie było jeszcze pokazywarki to ludzie początkowo dodawali treść tekstową na obrazkach w jpg lub png. Później ktoś wpadł na genialny pomysł na zamieszczanie treści na google docs. Następnie ruszyła pokazywarka.pl tworzona przez Gargamela... i afery z nią związane. Chociażby taka afera z 2009 roku jak później Wykop chcą ją odkupić, ale Gargamel (właściciel) nie zgodził się na jakieś tam warunki stawiane przez td albo mb (nie pamiętam już). Była oczywiście na Wykopie z tego afera gruba:

"Wypowiedź twórcy Pokazywarka.pl pokazuje, że ekipa Wykop.pl próbowała "siłą" przejąć serwis. Czy tak powinien wyglądać uczciwy biznes?"

http://www.wykop.pl/link/257972/pokazywarka-lakomy-kasek-dla-wykopu/

Ostatecznie w marcu 2012 roku pokazywarkę kupiła Interia.pl :O

7) Na pewno trzeba odnotować wówczas nowoczesny design wykopu (szary wykop), który wszedł zdaje się po wakacjach 2006 roku:

http://www.wykop.pl/link/4753/nowy-design-wykopu-z-logo

a także wprowadzenie kolejnego designu (pomarańczowo-błękitny wykop), już bardziej kontrowersyjnego, który wszedł niecały rok później:

http://www.wykop.pl/link/20247/nowy-design-wykop-pl

Inne screenshoty z dawnego Wykopu:

październik 2007 rok: http://img220.imageshack.us/img220/5396/wykopol8.png

31.08.2009 http://pokazywarka.pl/wykop31082009/

17.11.2009 http://pokazywarka.pl/vdhhsf-2/

Nieszczęsny i niedopracowany Wykop 2.1 wprowadzony 19.07.2010. Wiele funkcji wprowadzonych wtedy działa do dziś, m.in. wczesna wersja komunikatora między użytkownikami, których się obserwowało. Później, chyba w 2011 roku zmieniono to i wpisy widzieli już wszyscy publicznie na Mikroblogu, a nie tylko ci, których obserwowaliśmy i obserwowali nas.

http://pokazywarka.pl/nr860i-3/

Wykop 3.0 i Mikroblog wprowadzony oficjalnie 22.09.2011

http://www.wykop.pl/wpis/66529/wykop-3-0-ujrzal-swiatlo-dzienne-jak-wam-sie-podob/

8) Jak niedawno wspominał to @Chudy_ , kiedyś, chyba jeszcze w 2007 roku, na wykopie każdy miał swój profil pod adresem nick.wykop.pl czyli np. ja miałem Axelio.wykop.pl ale później z tego zrezygnowano na rzecz grup w subdomenach :(

9) Kiedyś, w 2009 roku, przez krótki czas reklamy flashowe były wyświetlane nawet na profilach użytkowników. :|

http://pokazywarka.pl/l5cano/

10) W święta 2010 można było klikać w taką kostkę pod choinką na jednym z bocznych pasków Wykopu i jeśli kliknęło się w odpowiedniej godzinie to można było wygrać kostkę. Nie wiem jak to działało, ale mi nigdy nie udało się trafić w odpowiednim momencie by wygrać taką kostkę. :( Niestety nie mam żadnego screenshota, może jeśli ktoś inny ma - to niech podrzuci tutaj link.

11) Kiedyś Bordowym można było być mając miejsce dalej niż w pierwszej 1000. Tutaj screen gdy miałem dziwne miejsce w rankingu - 1234 i miałem bordowy nick:

http://pokazywarka.pl/gt14et/

12) Kiedyś Wykop transmitował nawet... debatę z Donaldem Tuskiem!

http://pokazywarka.pl/1mmdn9/

Chodziło o tę debatę z 5.02.2010 o cenzurę w internecie.3. Zapomniani użytkownicy Wykopu

1) http://www.wykop.pl/ludzie/Waldek1984 - oj Waldek1984 i afery NWO z nim związane... Ten numer 1984 to chyba od książki Orwella. Dawniej bardzo popularny user Wykopu. Zamieszczał regularnie kolejne filmy o NWO (New World Order) ze słynnymi żółtymi napisami (tak! to on to zapoczątkował w Polsce!). Później został zbanowany (rok 2009 chyba?), następnie przeniósł się na jakiegoś własnego bloga i od tamtej pory chyba nic o nim nie słychać.

2) http://www.wykop.pl/ludzie/krejd - dawniej baaaaaardzo popularny user, aktywny w 2007 i 2008 roku, komentował wszystko i wszędzie, prawie pod każdym znaleziskiem. Aktualnie widzę, że usunął konto. Kiedy? Nie wiem... Chyba powodem były poglądy Wykopowiczów.

3) http://www.wykop.pl/ludzie/suckinsyn/ - najbardziej kontrowersyjny i wnerwiony użytkownik. Jechał po wszystkim i po wszystkich jak leci. Aż w końcu go zbanowali. Teraz chyba ukrywa się pod jakimś nowym kontem, ale nie wiem jakim. Niektórzy mówią, że to on: http://www.wykop.pl/ludzie/teh/ ale na mikroblogu ludzie piszą, że choć mają podobny styl pisania do siebie to są to zupełnie dwie inne osoby.

4) http://www.wykop.pl/ludzie/asia9092/ - pierwszy troll dziewczyna na Wykopie. Ale czy faktycznie troll czy może głupia userka, która nie potrafiła się do końca dobrze obchodzić z internetem? Zawsze pisała bzdury pod każdym znaleziskiem, każdy miał jej dosyć. Toczyła wieczne boje z userem SHOGOKI. Kilka razy chyba banowana aż w końcu zbanowana permanentnie. Jednak pewnie nadal tutaj zagląda pod jakimś innym nickiem (może już nie jako kobieta lecz jako facet?).

5) Pamiętacie tego trola? http://www.wykop.pl/ludzie/panmuminek/

Jestem na 100% przekonany, że nadal tu jest ale pod innym nickiem i trolluje na mikroblogu. Tylko pytanie pod jakim nickiem... Zasłynął aferą z Playstation gdzie czepiał się każdego i wyzywał od lewaków:

http://www.wykop.pl/link/645473/odwazna-odpowiedz-hakera-pozwanego-przez-sony/

6) http://www.wykop.pl/ludzie/anonim1133 - Prosił aby o nim wspomnieć. Konto ma od blisko 5 lat (trochę krócej niż ja) ale zupełnie nie pamiętam go z żadnych akcji wykopowych. Jedynie aktywny stał się od 2012 roku kiedy szarżuje ze swoją atencją na mikroblogu. Użytkownik trochę zagubiony. Jakby starał się o uzyskanie pomocy od innych. Ostatnio zasłynął jako wykopowy Casanova i podrywacz w słynnym już tutaj poradniku miłosnym napisamym przez @zurawinowa:

7) http://www.wykop.pl/ludzie/Mazovia/ - Dawniej bardzo aktywny user Wykopu, nie pamiętam czym konkretnie zasłynął przed zbanowaniem ale wnerwiał wielu użytkowników. Może ktoś pamięta konkretnie o co z nim chodziło?

8) Czekista http://www.wykop.pl/ludzie/czekista/ - dawniej baardzo aktywny użytkownik, szczególnie w 2007-2008 roku. Naczelny lewak Wykopu w czasach gdy na Wykopie było więcej lewicowych użytkowników niż prawicowych (wojny lewica vs. UPR, ale o tym w innym wpisie). Dzisiaj nie miałby tutaj życia, zwłaszcza z takim avatarem. :)

9) http://www.wykop.pl/ludzie/SHOGOKI/ - SHOGOKI czyli naczelny troll Wykopu. W 2010-2011 bardzo aktywny. Wpisywał się dosłownie POD KAŻDYM ZNALEZISKIEM jako pierwszy komentarz. Niektórzy mówili, że to troll, inni go lubili bo był w porządku (też tak uważam). Później działał pod kontem wioskowyszyderca (i ten jego filmik o radyjku z rur PCV) i pod RegShoe. Teraz ma tutaj konto też, ale prosił abym go nie ujawniał.

10) http://www.wykop.pl/ludzie/KrewatywneKiwi - KreatywneKiwi - dziwny troll, atencyjny taki. Zimą 2012 pisał wpisy na mikroblogu takie żeby zwrócić na siebie uwagę. Wiele osób wkurwiał, robił sztuczne emoquity i w końcu jednak wyparował. Ale wrócił na pewno pod nowym nickiem, chyba jako Twarz. Teraz na pewno też tutaj działa.

11) Jakiś Ukrainiec kiedyś, jakoś w 2008 roku zarejestrował się na Wykopie i próbował z ludźmi pisać i komentować w komentarzach. Nie pamiętam jego nicku (może ktoś kojarzy?), nie wiem czy to był troll czy faktycznie jakiś koleś zza wschodniej granicy. Ale szybko zrezygnował. Niektórzy go bronili pisząc "Nie widzicie, że on chce z nami rozmawiać?". Nie wiadomo czy to był troll czy prawdziwy user.

12) jakiś koleś, Kolos, czy jak mu tam - http://www.wykop.pl/ludzie/Kokos/ kiedyś zakopywał mi wszystko jak leci, podając argument, że dawałem było dużo samogłosek w tytule mojego znaleziska. Każdego znaleziska!

13) http://www.wykop.pl/ludzie/Double_G - a oto mój wieczny wróg, który mnie prześladował i minusował pod każdym komentarzem. Później chyba sobie odpuścił...

14) Informacjanieprawdziwa - koleś, który miał kilkadziesiąt kont o takiej nazwie, z numerkiem kolejnym po nicku, pisanym rzymskimi cyframi. W końcu chyba sobie odpuścił, ale kont miał chyba kilkadziesiąt czy nawet kilkaset. Jestem pewien, że siedzi tutaj nadal ale pod jakimś innym nickiem.

Zaczęło się od:

http://www.wykop.pl/ludzie/informacjanieprawdziwa/

później

http://www.wykop.pl/ludzie/informacjanieprawdziwaII/

...

http://www.wykop.pl/ludzie/informacjanieprawdziwaXI/

i tak dalej, i tak dalej

http://www.wykop.pl/ludzie/informacjanieprawdziwaXVII/

skończywszy tutaj (prawdopodobnie ostatnie jego konto):

http://www.wykop.pl/ludzie/informacjanieprawdziwaCXXX/


15) http://www.wykop.pl/ludzie/rybeczka/ - rybeczka czyli pierwszy spamer wykopu, była nawet afera o nim, że jakieś blogspoty zakładał i wykopywał to masowo, zarabiając na reklamach:

http://www.wykop.pl/link/45958/profesjonalne-spamowanie-wykopu/

Powstał mem rybeczkaspam. Koleś jest aktywny na wykopie do dziś, nawet na mikroblogu udzielał się, ale już chyba nie spamuje tutaj niczym.

16) http://www.wykop.pl/ludzie/mathu/ - mathu, dawniej najbardziej nielubiany użytkownik Wykopu. Prawdopodobnie jego nowe kontem było konto Ryu i ukrywa się on tutaj właśnie jako Ryu. Kiedy wytknąć mu, że dawniej był mathu to od razu odwraca kota ogonem.

17) http://www.wykop.pl/ludzie/ufos - niedorajda, który nie mógł sobie poradzić z tym trickiem:

http://www.wykop.pl/link/26559/#comment-110956

bez obrazy ufos, ale sam chciałes bym cię tutaj uwzględnił ;) Jeden z najstarszych userów, ale udziela się tutaj do dziś, także na mikroblogu.

18 http://www.wykop.pl/ludzie/feuerfest/ - dawniej bardzo popularny user Wykopu, jeden z tych z lewej strony politycznej. Prowadził dawniej blog niepokorny.org gdzie jechał ostro po politykach. Aktywny był też pod kontem http://www.wykop.pl/ludzie/feuer-fest/

19) http://www.wykop.pl/ludzie/fanzonun - wykopowy człowiek legenda, który błyskawicznie wyszukiwał duplikaty i podawał całą ich listę. Nikt nie wie do dziś, w jaki sposób tak błyskawicznie to robił. Pod koniec jego kariery wykopowej coś mu odbiło i zaczął pisać głupie i dziwne komentarze, zaczął być minusowany. Obecnie nie ma już tutaj konta, bo je skasował. Jednak na pewno ukrywa się tutaj pod jakimś innym nickiem.

Drugim duplikato-wyszukiwaczem tuż po fanzonunie był zawsze dzielny @Chudy_ ale ostatnio zawiesił tą swoją aktywność.4. Popularne memy wykopowe

1) "Wykop nie jest dochodowy, Wykop nie ma reklam i dopłaca sam do interesu." - Takie "gadanie" było kiedyś o Wykopie. Że niby to taki biedny portal, nie zarabia na reklamach i w ogóle cieszcie się, że istnieje. Nagle te argumenty znikły jak na Wykopie zaczęły coraz częściej pojawiać się reklamy i wykopy sponsorowane...

2) "U nas w UK" - dawniej często używany zwrot przez jednego użytkownika elelcct - http://www.wykop.pl/ludzie/elelcct/ , który tak zawsze chwalił jak to dobrze ma, będąc i mieszkając w UK - United Kingdom, w porównaniu z Polską.

3) "nie mogę ci pomóc - jestem koniem" - czyli najgłupszy komiks na świecie, który okazał się nie być takim głupim komiksem bo zyskał dużą sympatię i popularność wśród Wykopowiczów. Podaję link jeśli ktoś nie zna (są tacy?)

http://www.wykop.pl/link/136957/najglupszy-komiks-na-swiecie/

Oraz później wiele przeróbek tego komiksu, wersja w ASCI, czy memy używane w komentarzach. Później jednak memy się skończyły bo jeden koleś napisał, że "zastrzeliwuje konia, który nie może pomóc" i zrobił zdjęcie z pistoletem jak go zabija:

http://www.wykop.pl/link/231544/prosze-o-chwile-refleksji-nad-obecnym-stanem-wykopow-na-glownej/#comment-1464969

i żarty o koniu skończyły się :(

4) suchar, stare jak węgiel, było w CD-Action 10 lat temu - tak pisał każdy, gdy ktoś wykopał lub dodał na Wykop jakiś stary obrazek, dowcip czy filmik, który był popularny w internecie lata temu, a ktoś, kto go dodał/wykopał dopiero pierwszy raz go zobaczył. Szkoda, że teraz już nikt tych memów nie używa bo na Wykopie coraz więcej pojawia się syfu i staroci sprzed 10-15 lat, głównie obrazki jakie popularne były w początkach internetu lub były dodawane na płyty CD właśnie w czasopiśmie CD-Action.

5) "za mało kurwa KURWA" - częsty mem używany na Wykopie w dawnych latach istnienia. Stosowany wtedy, gdy w opisie znaleziska albo w artykule lub filmiku linkowanym albo ktoś w jakimś komentarzu używał zbyt dużo przekleństw. Obecnie sporadycznie stosowane na mikroblogu.

6) Był jeszcze kiedyś zwrot "widelec spam" bo serwis widelec.pl nachalnie linkował tutaj swoje artykuły. To samo było z virango spam - był taki serwis virango.pl (obecnie juz nie istnieje), który ostro spamował na wykopie ponad 4 lata temu. Jeden z wykopów:

http://www.wykop.pl/link/31046/australijskie-ciezarowki/

7) kopalniawiedzy.pl i to wieczne narzekanie wykopowiczów w latach 2007-2008 na jakość artykułów w tym portalu, że niby były nierzetelne i wyssane z palca. Natomiast teraz nikt na to nie zwraca uwagi i wszystkie wykopy z kopalniwiedzy przechodzą normalnie bez problemu. Widać więc różnicę między dawnym a dzisiejszym Wykopem...

8) Skąd wzięło się wykopowe powiedzenie ajpod srajpod, ajfon srajfon, hamburger sramburger, haxball sraxball itd. itp? Od powiedzenia "Dyplom sryplom" o dyplomie Kwaśniewskiego, które powiedział Wojciech Mann w MdM. Filmik specjalnie wrzucony na youtube z tym cytatem: http://www.youtube.com/watch?v=IJnoA3hThIM

i z komiksu Mleczki: http://static1.blip.pl/user_generated/update_pictures/107536_inmsg.jpg

9) "idź do tokarza - wstawi tulejkę za 5zł" - dawniej słynny mem na Wykopie :D Ktoś jeszcze pamięta? A wzięło się to stąd:

http://www.choody.com/forum/forum_posts.asp?TID=8507&PN=1

Było kiedyś na Wykopie, ale nie mogę znaleźć :D

10) "Bartek to tylko wkłady!" - też dawniej popularny mem na Wykopie. Niestety podstrona z tym została już usunięta. :D

Koleś skomentował jakiś wygląd maszynki do golenia, na co każdy do niego: "Bartek to tylko wkłady!"

http://www.wykop.pl/link/162420/popelnisz-blad-zawsze-mozesz-liczyc-na-zyczliwosc-innych/

11) "tnij kurwa tnij!" - popularny mem wykopowy, nawet obecnie spotykany na Mikroblogu. Czyli o tym jak pewni żartobliwi userzy zrobili kolesia w konia. Żalił się, że jego klawiatura ma lagi w Diablo 2 i zacina się podczas pisania i grania. No wiec kazali mu skrócić kabel od klawiatury. On bez żadnej żenady uciął kabel i pokazał jeszcze zdjęcie tego...

http://www.wykop.pl/link/37981/lagi-klawiatury-obetnij-kabel/

12) #zagadkinielogiczne - Na początku 2012 roku, na przekór i na złość organizatorom durnych zagadek filmowych i zagadek logicznych, utworzyłem zagadkinielogiczne czyli odgadywanie co jest na obrazku pod zakrytą planszą, która była ucięta w jednym miejscu. Okazało się, że zagadki były banalnie proste więc była to tym bardziej zabawna sytuacja. :D Później do układania zagadek dołączyło kilka innych użytkowników m.in. @kicioch @matiusmm, @fanf aka @artur125 i inni. Wyśmialiśmy zagadkilogiczne i zagadkifilmowe z powodzeniem, które dziś już praktycznie wymarły i nie istnieją na wykopowym Mikroblogu. :D

13) Cykliczne "Noce wykopowych sucharów". Nawet nie wiem czy nadążam ze wszystkimi, ale naliczyłem ich 4 sztuki!

-wykopowa noc sucharów: http://www.wykop.pl/link/1048763/wykopowa-noc-muzycznych-sucharow/

-wykopowa noc muzycznych sucharów: http://www.wykop.pl/link/1048763/wykopowa-noc-muzycznych-sucharow/

-Wykopowa noc sucharów vol. 3 - filmy/filmiki: http://www.wykop.pl/link/1048763/wykopowa-noc-muzycznych-sucharow/

-Wykopowa noc sucharów 4: http://www.wykop.pl/link/1143973/wykopowa-noc-sucharow-4/

-Wykopowa noc sucharów 5: http://www.wykop.pl/link/1210041/wykopowa-noc-sucharow-cz-5/

13) Arbuz, który ważył 4,5 kilo a tak naprawdę 4kg (czy jakoś tak :D). Nie pamiętam już tego, może wy pamiętacie?

http://www.wykop.pl/link/79498/waga-wadze-nie-rowna/

http://www.wykop.pl/link/293291/arbuz-ktory-nie-wazy-4-5kg-pics/

http://img90.imageshack.us/img90/5108/1wykopgr4.png

http://img114.imageshack.us/img114/6606/wykopui8.png5.Wielkie afery wykopowe

1) KLONY WYKOPU. Zanim powstał jeszcze KLID czy strims.pl to istniało kilka innych klonów Wykopu.

Pierwszy z nich to przekopwykop.pl - obecnie już nie istniejący. Powstał po tym jak na Wykopie w 2007 roku zasiedlało się coraz więcej pokemonów. W logo miał pokemona pikachu przekreślonego czerwonym znakiem. Nie mam niestety żadnych screenshotów jak to wyglądało, portalik był utrzymany w kolorze żółtym, ale niewiele osób z niego korzystało i cokolwiek tam dodawało.

http://www.wykop.pl/link/39919/przekopywanie-wykopanych-tresci-aby-odnalezc-prawdziwe-perelki

Aby to obśmiać to user feuer-fest zrobił domenę http://www.przekop-przekopany-wykop.pl - a pisał o tym tutaj:

http://www.wykop.pl/link/40088/przekop-przekopany-wykop

Później powstał kciuk.pl (istnieje do dziś) oraz sfora.pl. Na oba nigdy nie zaglądałem.

Był klon wykopu zrobiony przez onet.pl. serwis z jakąś durną nazwą - www.wyczaj.to. I co? po kilku miesiącach go zlikwidowali.

http://www.wykop.pl/link/135644/onet-robi-konkurencje-wykopowi/

2) Gruba afera z tym jak TVN24 złamało ciszę wyborczą w 2007 roku podając wyniki za wcześnie. Użytkownik Chudy (jeszcze nie jako Chudy_) podał do tego linki tutaj po czym go zbanowali:

http://www.wykop.pl/link/30974/img-tak-tvn24-pl-zlamal-cisze-wyborcza/

http://www.wykop.pl/link/30953/czy-tvn24-pl-zlamal-cisze-wyborcza/

http://www.wykop.pl/link/30974/img-tak-tvn24-pl-zlamal-cisze-wyborcza/

http://www.wykop.pl/link/30944/tvn24-zlamala-cisze-wyborcza-a-wykop-cenzuruje/

http://www.wykop.pl/link/30987/wikinews-portal-tvn24-pl-podal-wyniki-sondazy-przed-koncem-ciszy-wyborczej/

http://www.wykop.pl/link/30961/news-na-tvn24-dotyczacy-lamania-ciszy-wyborczej/

http://img.pokazywarka.pl/images/229179/615501.png

Do dziś nie wiadomo czy TVN24 poniosło jakąś karę z tego powodu, czy uszło im to na sucho.

Najlepiej niech @Chudy_ wypowie się i wspomni jak to było z tą aferą i zbanowaniem jego konta...

3) Kiedyś, w latach 2007-2009 Wykop był wprost zalewany linkami o JKM i UPR. Nawet mi to działało na nerwy, bo było tego całe mnóstwo. Powstał nawet wykopowy mem - UPRspam. Teraz linki z JKM czy KNP to drobnica w porównaniu z tym co było kiedyś. Jeden użytkownik wkurzył się i przerobił wygląd wykopu na taki:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7fe7c5ba1dfa5135\

http://www.wykop.pl/link/104622/na-zyczenie-stare-logo-wykop-pl/#comment-556364

4) Pękający balon czyli chyba pierwszy wykop, w którym niewyżyci wykopowicze wykopali cycki na główną:

http://www.wykop.pl/link/48489/pekajacy-balon-w-zwolnionym-tempie-jakiego-jeszcze-nie-widzieliscie/

#cycki

5) Koniecznie musi znaleźć się tutaj wzmianka o tym jak Wykop został ZACHAKIEROWANY przez niejakiego Charyzjusza Chakiera. ;) Było to chyba na przełomie 20 i 21 stycznia 2008. Po wejściu na Wykop pojawiała się taka oto plansza: http://patrz.pl/zdjecia/wykop-pl-zachakierowany

A tutaj o całej sprawie o co w tym chodziło:

http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/nowinki-technologiczne/wykop-pl-polegl/

http://www.wykop.pl/link/41664/wykop-zachakierowany

6) Kiedyś była też wojna wykopu z joemonsterem, za to, że kradli z wykopu co najciekawsze materiały i dawali u siebie bez podania źródła, za to na obrazki wklejali swój nachalny napis "ZNALEZIONO NA JOEMONSTER.ORG". Później Wykopowicze z kolei na swoje obrazki wklejali tak na złość JoeMonsterowi wielkie napisy "Znaleziono na Wykop.pl"

http://www.wykop.pl/link/139439/joemonster-org-zagrywek-ponizej-pasa-ciag-dalszy-aktualizacja/

7) Pamiętny primaaprilisowy żart 1 kwietnia 2012 roku i dostęp do "fejkowego" panelu admina, gdzie można było sprawdzać każdego usera, jakie ma poglądy, ile ma zgłoszeń itd.

http://i42.tinypic.com/2rmsg0g.png

Pamiętam, że wtedy fanfa sprawdzałem :D

8) Słynna już afera z próbą przejęcia Wykopu przez lewaków, którzy na swoim forum planowali podbój Wykopu i zalewanie go lewicowymi treściami i linkami. Szybko zostali jednak rozszyfrowani przez Wykopowiczów. :)

http://www.wykop.pl/link/991439/forum-kmp-szerzmy-socjalizm-na-wykopie/

9) NIE NADAJE SIĘ DO OPUBLIKOWANIA

(wycięto)

10) Dawniej... @Ryu: był pisowcem!

http://www.wykop.pl/wpis/149487/poziom-niektorych-ludzi-na-wykopie-mnie-po-prostu-/

To chyba nie wymaga komentarza...

11) Był kiedyś taki konkurs rysunkowy, który robiła użytkownikczka MISSANGEL (http://www.wykop.pl/ludzie/MISSANGEL/ ), w którym nagrodami miały być paczuszki z czekoladkami Magic Stars. Prac konkursowych było baaaardzo dużo, były jakieś eliminacje, głosowania na najlepsze rysunki itd. i oczywiście zwycięzcy.

http://www.wykop.pl/link/594945/pamietacie-konkurs-z-gwiazdkami-milky-way/

Jak się jednak później okazało NIKT NIE DOSTAŁ ŻADNYCH CZEKOLADEK MAGIC STARS a użytkownikczka przestała się odzywać (podejrzewam jednak, że nadal tutaj zagląda pod innym nickiem). Była gruuuba wykopowa afera na ten temat. :) Tutaj link:

http://www.wykop.pl/link/594945/pamietacie-konkurs-z-gwiazdkami-milky-way/

A tylko ja, jako jedyny użytkownik, od początku mówiłem, że ten konkurs jest oszukany i że nic z tego nie będzie. Oczywiście NIKT MNIE NIE SŁUCHAŁ. No i Wykop strollowała jakaś kobietka...

12) wykopowiczu odpicuj moją podłogę/ścianę/kibel!

Kolejna afera i trolling na użytkownikach Wykopu. Zapoczątkował to Burzasty dodając wykop o tym aby odpicowac jego podłogę, która miała jakąś dziurę w kafelkach. W miejsce dziury miał powstać jakiś rysunek czy inny pomysł zasugerowany przez Wykopowiczów. Pomysłów była cała masa, ale oczywiście żaden nie został zrealizowany. Burzasty wychujał Wykopowiczów :)

http://www.wykop.pl/link/206185/wykopowiczu-odpicuj-mi-dziure-w-podlodze/

Później nastali jego "następcy". Wykopowiczu odpicuj mi ścianę:

http://www.wykop.pl/link/484633/wykopowiczu-odpicuj-mi-sciane/

i była jeszcze trzecia próba, ale nie mogę znaleźć linka.

13) Kolejna afera. Był konkurs z nagrodami - jakieś autografy Davida Coultarda. Oczywiście nikt niczego nie dostał. :D

http://www.wykop.pl/link/818967/co-z-autografami-davida-coultharda/

14) Afera z @kicioch: i podpaskami. Aaaaa to nawet nie wymaga komentarza, podaję link:

http://www.wykop.pl/wpis/211169/pomoze-mi-ktos-zebrac-wpisy-screeny-i-obrazki-do-k/#comment-1032205

15) Afera z Xanthią - czyli jak łatwo wkręcić kobietę upitą winem:

http://www.wykop.pl/link/1050347/wrzuc-linka-to-uwierze/

16) "Słynna" śmierć usera boskikwikmadrosci. Koleś chciał być atencyjny to udał, że leży w szpitalu, jest chory na raka i jego rzekomo brat relacjonował jego śmierć na mikroblogu. Nie chce mi się nawet szukać linka do tego, bo to był pokaz żenady. Ale pół wykopu dało się nabrać. Później boskikwikmadrosci oczywiście wrócił na Wykop z jakimiś głupimi komentarzami i wydało się, że nie zmarł, tylko żyje dalej. Dostał chyba bana. Niedawno wrócił pod jakimś zmienionym nickiem, sam przyznał się, że to on, ale nie pamiętam jego nicka..

17) Słynna (chyba najbardziej znana) afera wykopowa - "Wygrałem szóstkę w lotka", nawet nie wiem czy jest sens to komentować :) Chyba wszystko zostało już o tym powiedziane, napisane, nawet portale opisały to jako sensacyjny news. Jednym zdaniem: koleś wymyślił, że wygrał ileś tam milionów złotych i podzieli się tym z Wykopowiczami, którzy jak naiwni to wykopywali... Tutaj link jeśli ktoś nie zna:

http://www.wykop.pl/link/252876/trafilem-szostke-w-lotka

A tak wtedy wyglądało to na głównej Wykopu:

http://pokazywarka.pl/hql1br/

Nieco później ten troll chciał to wyjaśnić, przeprosić (tłumaczył się spiciem alkoholem), ale został szybko zakopany.

http://pokazywarka.pl/1r0nny/

18) Kolejna afera i strollowanie wykopowiczów. Niejaki użytkownik henryczekpierniczek założył znalezisko:

http://www.wykop.pl/link/747025/uzytkownicy-wykopu-w-grafikach/ - w którym obiecał narysować podobizny wykopowiczów, którzy wysłali na jego maila zdjęcia samych siebie. Zdjęcia oczywiście wysłała cała masa osób, ale oczywiście żadne portrety nie powstały. :) Po raz kolejny Wykop strollowany, prawdopodobnie przez karaczany. Nikt nie wie co stało się ze wszystkimi wysłanymi zdjęciami na tego maila...

19) "Przegrałem swoje życie"

Kolejna afera. O tym jak pewien jegomość napisał dłuuuugi tekst o tym jak to przegrał swoje życie, że nigdy nie miał żadnej dziewczyny, nie zaruchał i jest chory na raka i umiera.

http://www.wykop.pl/link/331192/jak-przegralem-swoje-zycie/

Oczywiście wszyscy dali się nabrać. 2 miesiące później ten sam jegomość przyznał się, że to była zaplanowana akcja strollowania wykopowiczów.

http://www.wykop.pl/link/368859/jak-przegralem-swoje-zycie-2-miesiace-pozniej/

20) "Afera z kubatre". Może aby tego nie komentować, bo ja byłem "uczestnikiem" tejże afery, to użyję tutaj opisu wykonanego przez @cooffeey: który został zamieszczony w numerze 1-szym gazety "Życie na Siedząco":

"Małym echem ostatnich dni odbiła się kłótnia pomiędzy dwoma wyżeraczami, a efektem kulminacyjnym były gorzkie żale na ogólnym forum zwanym mikroblogiem. Znany ni to profesor, ale najstarszy z naszych wykopowiczów Kubatre1 zaapelował do Axelio by ten nie propagował kłamstw na jego temat. Opinia publiczna zawsze myślała, że nasz Kubatre jest profesorem, ale chyba już musi

zmienić swój światopogląd. ..

Axelio poprosił o dowód profesorstwa naszego dinozaura, lecz ten uznał to za kłamstwo gdyż nigdzie nie pisał, iż owym profesorem jest, czym zasugerował administracji banicję dla Pana A. by postawiła go do pionu, jednocześnie nazywając go sympatycznym człowiekiem i "cudownym produktem współczesnej socjotechniki", chyba wciąż sam Axelio nie wie czy uznać to za komplement czy obrazę. Kłót-

nia przywołała zwolenników obu Panów, lecz nie trwała zbyt długo, za to miała wiele mądrych słów jak np. "quazipoznawczo". Sam profesor.. oh wait, sam Kubatre1 nie chcę zdradzać nam kim jest, co robi i czy jest polskim profesorem czy zagranicznym spadochroniarzem..i chce zachować swoją anonimowość. Cała profesorska afera została uznana za wielkie nieporozumienie i zakończyła się szybciej

niż ktokolwiek jeszcze zdążył ją zauważyć. Tym bardziej radzę, nie pisać do siebie "prezesie","profesorze","mistrzu" bo zostaniemy poproszeni o dokumenty to potwierdzające.

Ciekawe czy w przypadku pospolitego "Ty trollu!" również będzie taka konieczność, ale o to trzeba by zapytać samego Axelio. Do dziś nie wiemy czy mamy w składzie profesora czy nie, za to wiemy, że kłamać mamy tylko w domu. (red. cooffeey)"

http://www.wykop.pl/wpis/215539/axelio-wiesz-jak-jeszcze-raz-przeczytalem-twoje-za/

21) @misiafaraona i te jej buty, hehehe, czyli jeden z najdziwniejszych wykopów... Na szczęście szybko zakopany

http://www.wykop.pl/link/1107411/wykopowiczki-i-wykopowicze-pokazcie-swoje-buty/

22) Była jeszcze kilka lat temu afera z kolesiem, który wyprosił wykopowiczów o pieniądze, bo niby ciężko mu się żyło, miał żonę, dzieci i nie miał ich za co wyżywić... a okazał sie oszustem bo miał firmę, samochody, jakiś warsztat... ale nie moge znaleźć linka teraz. :/ Głównie chodziło tam o to, że nie miał tak źle z pieniędzmi, ale kilku naiwnych wykopowiczów przelało mu te pieniądze na konto.--------------------------------

I to by było na tyle z mojego dłuuuugiego podsumowania. Na pewno przeoczyłem wiele ciekawych faktów np. pamiętna afera z kradzieżą haseł wszystkich użytkowników Wykopu, ale nie pamiętam już tego na tyle dobrze by to opisać. Jeśli uważacie, że coś, kogoś lub jakieś inne "ważne wydarzenie wykopowe" przeoczyłem to napiszcie o tym w komentarzach. :)

Axelio

Wykop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.