Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Będziecie sobie siedzieć w swoich ciepłych domach i oglądać TV lub surfować po Internecie. W pewnym momencie zobaczycie coś jakby błysk, jakby ktoś robił zdjęcie na podwórku a zaraz potem nastąpi potężny przytłumiony wybuch.

Podbiegniesz do okna razem ze swoimi rodzicami i zobaczycie na horyzoncie czarny dym. Pomyślisz- to gaz. Ktoś z sąsiadów stojących też przy oknach krzyknie, że to gaz albo w fabryce jakiś wybuch. Na około wszyscy będą krzyczeć w podnieceniu- ja "p#!##$!e" oraz "k!!!a ale j!$ło" Pomyślisz sobie nawet, że to fajnie że coś wybuchło bo możesz być tego świadkiem, no coś się wreszcie dzieje. Przyjdzie sąsiad z zapytaniem czy widzieliście i słyszeliście, bo podobno samolot się rozbił.

Jednak za chwilę stanie się coś, czego nikt z Was się nie spodziewał- otóż znowu błysk i eksplozja ale znacznie głośniejsza bo bliżej. Zatrzęsą się meble, w kuchni spadnie szklanka i nagle zrozumiesz, że to nie mógłby być gaz po raz drugi. To niemożliwe. Jeśli więc nie gaz to co? Najprawdopodobniej atak terrorystyczny, ale dlaczego akurat w Polsce? Przecież my nie jesteśmy jakimś supermocarstwem żeby atakowali nas Talibowie jak Amerykę, przecież to bez sensu! Ledwo skończysz to myśleć rozlegnie się przeraźliwe wycie syren jak w godzinie "W" podczas rocznicy Powstania Warszawskiego. Nagle Matka krzyknie z przerażeniem trzymając dłonie na policzkach: "Rany Boskie, to wojna!" Ojciec oburzony odpowie, że co za głupoty plecie, jaka wojna. Pomyślisz sobie to samo co Twój Ojciec, bo przecież nikt w telewizji nie informował, że mogłaby być jakaś wojna z kimkolwiek. Kto miałby nas atakować i po co? Przecież to bez sensu! Jesteśmy w UE, w NATO a ponadto nikt niczego nie mówił o prawdopodobieństwie jakiegokolwiek konfliktu zbrojnego - żaden TVN, żadna TVP ani Polsat o tym nie informowali. Przecież na litość Boską powiedzieliby chyba ludziom, żeby Ci mogli się przygotować! Prawda?

Na ulicach słychać karetki pogotowia, straż i policję kursującą tam i z powrotem. "Ale się dzieje, ale się dzieje"- pomyślisz patrząc na to wszystko, będzie o czym opowiadać z kumplami, yee ale fajnie! Ojciec podbiega do telewizora, włącza TVN ale brak sygnału. Rozwaliło przekaźnik? Ojciec dalej przeskakuje po kanałach ale wszędzie brak sygnału. W końcu na TVP jest obraz. Mruga wielki napis: Za chwilę nadamy oświadczenie Prezydenta Polski. W tym momencie uświadomisz sobie, że stało się coś bardzo poważnego, że to już z pewnością nie jest gaz. Wobec tego atak terrorystyczny no bo co innego?

I jest, pojawia się obraz. Za stołem siedzi Komorowski, za nim biało-czerwona flaga, niebieska flaga UE i flaga NATO. Widać, że całe studio przygotowane w pośpiechu. Matka zaczyna szlochać i mówić przez łzy: "Rany Boskie, mówiłam, że wojna, Rany Boskie, co to będzie..." Wszyscy ją uciszacie i słuchacie Komorowskiego który zaczyna mówić:

Rodacy, wielu z Was jest w tej chwili przerażonych i wielu nie wie co się dzieje. Dziś o godzinie 12.25 zostaliśmy bestialsko bez ostrzeżenia zaatakowani przez podstępnego wroga Rosję. Z doniesień jakie cały czas napływają do Sztabu Generalnego wynika, że zaatakowanych rakietami zostało 5 naszych miast- Warszawa, Katowice, Łódź, Gdańsk i Radom. Zniszczonych zostało wiele budynków w tym fabryk, szkół, kościołów i sklepów. Doniesienia mówią o setkach zabitych i rannych.

W związku z zaistniałą sytuacją, jako zwierzchnik sił zbrojnych oświadczam co następuje. Na terenie całego kraju zostaje ogłoszona powszechna mobilizacja. Od tej chwili ceny na wszystkie artykuły spożywcze oraz pierwszej potrzeby zostają zamrożone. Urzędy Państwowe zostają zamknięte do odwołania a banki i wszystkie pozostałe instytucje finansowe znajdują się od tej chwili pod wyłączną dyspozycją Państwa Polskiego. Zostają zamknięte do odwołania wszystkie przejścia graniczne a obcokrajowców przebywających na terenie Rzeczpospolitej wzywa się do natychmiastowego kontaktu z ambasadami sowich krajów.

Rodacy. W obliczu tej straszliwej tragedii wzywam Was wszystkich! Polacy, brońmy naszej Ojczyzny przed wrogiem. Niech Bóg ma nas w swojej opiece.

To niemożliwe myślisz sobie, przecież to nie może być prawda! Wojna? Tak po prostu? Zaczyna się krzątanina. Słychać kolejne wybuchy i odgłosy samolotów. Komórki i Internet przestały działać. Na podwórku ktoś płacze...

[ŹRÓDŁO]

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst o7civ6fo4o:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.