Ostatnio: 17.03.2020

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Nudząc się w niedzielne popołudnie postanowiłem podzielić się, krótką historią sprzed paru miesięcy, pewnego akademikowego segmentu...

Otóż jest rok 2010, początek listopada. Miejsce akcji - Lumumby, akademik nr. 11 w Łodzi. Odkładając kolejną zieloną butelkę pewnego piwa do szafki, gdzie znajduje się śmietnik, wpadłem na pewien pomysł. Patrząc na stertę zielonych butelek piwa i mając w świadomości nadchodzące święta Bożego Narodzenia pomyślałem, że nic nie buduje świątecznego nastroju tak, jak zielona choinka. Od razu postanowiłem podzielić się tym pomysłem z moimi kompanami z segmentu. Wpadając do dusznego pokoju sąsiadów przedstawiłem im swój Master Plan. "Zbudujemy choinkę z butelek po Perle!" - powiedziałem. Nie było oporów z podłapaniem i akceptacją pomysłu przez moich współtowarzyszy. Od tego dnia, postanowiliśmy zbierać butelki tego samego rodzaju, aby budowla udała się bez żadnych komplikacji. Tym bardziej, że razem z resztą, rozsmakowaliśmy się w tej marce piwa. Przystępna cena tym bardziej nas do tego zachęcała. I tym sposobem zaczęliśmy zbierać butelki po tym chmielowym napoju.

dsc04987smNadszedł grudzień. Za oknem śnieg. Zbliżał się szósty dzień grudnia, czyli Mikołajki. To była data kiedy to postanowiliśmy zbudować nasze drzewko. Po podliczeniu wszystkich butelek, okazało się mamy ich już 180 sztuk. Oczywiście wszystkie były skrupulatnie myte, bo chyba każdy wie co się dzieje w nieumytej butelce, która stoi kilka tygodni ;) Zabraliśmy się więc do pracy... :)

Po długiej i wyczerpującej pracy budowlanej, naszym oczom ukazała się ONA. Zielona, lśniąca choinka :)

Za dnia:

dsc05309bA wieczorem...

dsc05341Podążając za trendami w internecie, cały segment zapragnął pokazać nasze cudo całemu światu. Dowiedzieliśmy się, że istnieje portal podobny do Demotywatorów, a mianowicie Studentpotrafi.pl. Tam też zamieściliśmy zdjęcie naszej choinki.

W dniu poprzedzającym Wigilię, ktoś zamieścił komentarz o następującej treści "Witam. Proszę o kontakt użytkownika(studenta) którego własnością jest to oto drzewko. Przewidziana nagroda od PERŁA". Cała nasza czwórka osłupiała i zaczęliśmy się zastanawiać, czy przypadkiem ktoś nie robi sobie z nas żartów. Ale postanowiliśmy odpowiedzieć mailowo na podany adres. W zamian otrzymaliśmy odpowiedź:

"Chciałbym poinformować że Prezes naszej firmy ufundował nagrodę niespodziankę dla twórców tej Świątecznej Choinki.

Jeśli jest to możliwe chciałbym zobaczyć choinkę osobiście oraz wręczyć nagrodę!".

Byliśmy tym wszystkim zaskoczeni. W odpowiedzi podaliśmy adres naszego segmentu i czekaliśmy. Minęły święta. Rozpoczął się Nowy Rok, a odpowiedzi brak. Pomyśleliśmy: "Albo ktoś sobie z nas żarty stroił, albo o nas zapomnieli...".

18 stycznia. Naszła mnie ochota na ugotowanie zupy pomidorowej. Zaprosiłem więc na obiad sąsiadów i sąsiadki. Siedzieliśmy przy wspólnym stole, zajadając się zupą, kiedy nagle rozdzwonił się telefon. Okazało się, że to portierka prosi, aby ktoś z naszego segmentu pojawił się na dole. Zszedłem więc na dół, żeby sprawdzić o co chodzi. Idąc po schodach, zauważyłem jakiegoś mężczyznę stojącego przy portierni z reklamówką. Przyjrzałem się dokładniej i zauważyłem logo Perły. Kiedy do niego podszedłem, okazało się, że to był przedstawiciel Perły w regionie, z który napisał do nas maila. Byłem w szoku. Pierwszym pytaniem jakie padło, było "Mam nadzieje, że choinka jeszcze stoi?". Potwierdziłem, że tak, a Pan od Perły nie ukrywał zadowolenia z tego powodu. Zaprowadziłem więc go do naszego segmentu, znajdującego się na pierwszym piętrze, by pokazać mu to, po co przyjechał. Wszyscy sąsiedzi jedzący zupę, nagle przestali jeść i zaciekawieni kim jest ten człowiek, wpatrywali się raz to w niego, raz we mnie oczekując, że im wyjaśnię. Sympatyczny Pan od Perły szybko się przedstawił, po czym w pokoju zapanowało poruszenie. Przekazał nam reklamówkę pełną gadżetów tj. zjawiskowe otwieracze, kalendarze, notesiki, parasolki. Wszyscy byliśmy ucieszeni, że sam Prezes docenił naszą pracę i z własnej woli ufundował nam takie upominki. Kiedy już opowiedzieliśmy Panu od Perły historię naszej choinki, zapytał, aby się upewnić, ile w tej choince jest butelek. Odpowiedzieliśmy, że 180. Po chwili usłyszeliśmy: "Zgodnie z decyzją prezesa Perły, zapełniam wszystkie 180 butelek piwem Perła". Doznaliśmy szoku :) W pokoju zawrzało i nikt nie krył euforii ;) Zeszliśmy całym segmentem do samochodu, gdzie po otwarciu bagażnika naszym oczom ukazało się 9 zgrzewek pełnych butelek Perły. Pani portierka nie wiedziała co się dzieje, kiedy zobaczyła z czym to wchodzimy do akademika :) Przez moment pomyślała, że Pan od Perły jest z policji :P

Kiedy wszystkie zgrzewki stały już w pokoju, powiedziałem: "W sam raz na sesję...", która właśnie się rozpoczynała :) Pan od Perły zrobił kilka zdjęć pamiątkowych razem ze swoją żoną i małymi dziećmi, z którymi przyjechał. Zaproponowałem pomidorową, lecz bardzo się spieszyli (albo po prostu nie lubią pomidorowej ;) Przedstawiciel dodał jeszcze, że napisał o tym do Super Expressu, ale nie chcieli tego zamieścić w swojej gazecie. Na całe szczęście! ;)

Segment w całej okazałości :)

dsc08018aDo dziś wspominamy ten miły gest ze strony Perły i jesteśmy pełni podziwu, że jeszcze niektórzy potrafią docenić oddanie i pomysł klienta :)

Na koniec dodam, że obecnie w naszym posiadaniu jest ponad 500 butelek po Perle Chmielowej, z których mamy zamiar coś wykombinować na zbliżające się święta Wielkanocne :)

Większość z obecnego stanu:

dsc08301To by było na tyle z całej opowieści :)

Pozdrowienia od całego 101-wszego segmentu :)

Korzystając z okazji, zapraszam na bloga!

http://psychodietetykanaustach.blogspot.com

Komentarze

 • blavk blavk (*.adsl.inetia.pl)

  pan prezes zrobil firmie bardzo dobra reklame stosunkowo niskim kosztem;) gratulacje....;)

 • student student (*.awf-bp.edu.pl)

  Perła wśród piw;)

 • Skiba Skiba (*.nplay.net.pl)

  Nasza królowa Perła chmielowa ;)
  Pozdrowienia z Lublina.

 • tom tom (*.net)

  nr bez kropki, błagam,

 • C-c-cocaine C-c-cocaine (*.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Hahaha Gratuluje :)
  az mi sie na perełke ochota zebrała ;D

 • Tomek Tomek (*.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Pan Małpa chyba na studiach nie był, albo nie skończył :-)

 • Pan Małpa Pan Małpa (*.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Banda bezużytecznych studenckich ścierw. Chlanie taniego piwska i pasożytowanie na społeczeństwie to jedyne co potraficie łajzy. Jedyna nadzieja w tym, że zostaniecie szybko wyeliminowani ze społeczeństwa, bo takich debili, których jedynym osiągnięciem w życiu jet gówniany papierek z gównianej uczelni i stos butelek po wychlanym piwsku, nigdzie nie zatrudnią i albo zdechniecie z głodu, albo wyjedziecie za granicę zapierdalać na zmywaku (praca adekwatna do waszego poziomu, ścierwa).

 • rrrrrr rrrrrr (*.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  lubelska perła rządzi

 • Vivia Vivia (*.lexell.com.pl)

  SzacÓn dla Prezesa ;D

 • out out (*.zicom.pl)

  dobre :)

 • all all (*.dynamic.chello.pl)

  widać niektórym ludziom już nic nie pomoże...idź dzieciaku lecz swoje kompleksy gdzie indziej. zobaczysz, kiedyś spotka cię za to kara

 • sto trzycieści sto trzycieści (*.kalisz.mm.pl)

  Od dzisiaj zaczynam kupować Perłę... ;)

 • Kosinio Kosinio (*.ssnet.pl)

  Poprostu respekt dla twórców, historia naprawdę wyśmienita:):) :) pozdrawiam!!!!!

Dodaj komentarz

Komentowanie wyłączone.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.