Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Czy już czas kupować akcje czy czekamy na techniczną korektę ???

19.09.2010

Indeksy - mam nadzieje że te formacje wyjścia z trójkąta nie okażą się pułapką dla byczka.

Jeśli nie to należało by oczekiwać powrotu do górnej linii trójkąta (krótkoterminowo ten tydzień korekta z obroną 2500-20 na WIG 43900). Nie na wszystkich indeksach tyming mógłby być ten sam.

11.09.2010

WIG, WIG20 , BUX
Indeks S&P - w tym tygodniu oczekiwałbym korekty czyli techniczny powrót do przerwanej linii trendu

krótkoterminowego. Czyli w okolice MA 50 (interwał tyg.) a MA 200 (interwał dzienny).

17.09.201009.09. 2010

Ostatnia walka indeksu ze średnimi kroczącymi które stanowiły dość silny opór.Nasdaq weekly:

Na tym interwale można zauważyć kształtującą się formację oRGR-a.

13.09.20010Oscylatory, VIX, CRB-USD, Copper........- średnioterminowy sygnał kupna.Dywergencje S&P/VIX sugerują w średnim terminie wzrosty na indeksach.Dlasze zejście indeksu zmienności VIX powinno kontynuować obniżkę cen obligacji.Bardzo ciekawie wygląda interwał tyg. na indeksie dolara, średnie kroczące dały wyraźny sygnał sprzedaży, widać także budujący się RGR i analogię do styczeń-marzec 2009 r.

19.09.2010

Bardzo dobrze prezentuje się korelacja $ Australijskiego z cenami Copper i indeksem CRB.

AUDUSD przebił kwietniowe szczyty co może dobrze wróżyć jeśli chodzi o wzrost cen na rynku miedzi.
Copper 27.08. 201011.09.2010

Obligacje - w średnim i dłuższym terminie oczekuję spadku cen i wzrostu rentowności.

Ciekawe zestawienie Cyklu 60 letniego dla obligacji sugeruje dno dla rentowności właśnie w tym roku ???Sygnał do krótkoterminowej korekty sugeruje także sentyment inwestorów, który obecnie jest na dość wysokim poziomie choć historia pokazuje, że byczy sentyment może wykazywać wyższe poziomy.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drugim ważnym aspektem, dla którego warto by było skoncentrować się na zakupie akcji i doważania portfela w czasie korekty to tzw. czteroletni cykl prezydencki w YUESEY.

Otóż obecnie obserwujemy półmetek prezydentury B. Obamy oraz tej jesieni są wybory do Kongresu (listopad 2010) .

Cykl ten w swojej konstrukcji skutkuje tym, że pierwsza połowa urzędowania prezydenta często spotyka się ze słabym okresem na giełdzie w YUESEY, natomiast druga połowa jest już znacznie lepsza. Jeśli przyjąć taką analogię za prawidłową można by stwierdzić, że pierwszy rok po wyborach lepiej przesiedzieć na obligacjach bądź lokacie ale ten rok jest o tyle specyficzny, że start kadencji Obamy zbiegł się z zakończeniem kryzysu po spadku ok 40% dość mocno odrobił straty. Obiegając od tego specyficznego roku Obamy, warto by prześledzić ostatnie tego typu cykle w YUESEY. Wynika z tego, że pierwszy jak i drugi rok kandydatury wypadają bardzo słabo jeśli chodzi o zwrot z indeksów, natomiast najlepszy na inwestycje jest trzeci rok prezydentury.

Za dwa tygodnie wchodzimy w 4Q z tego wynika, że jest to najlepszy czas do zakupów akcji w ramach cyklu prezydenckiego.

2010 09 20 20 19 04Jeśli Demokraci stracą w Kongresie większość, a może stać się tak że nawet stracą kontrolę w Senacie co wg. Leuthold Group taki rząd jest jednym z lepszych dla rynku akcji. W rzeczywistości połączenie Demokratycznej prezydencji z republikańskim Kongresem zapewnia najwyższy średni roczny zwrot (9,6%) od wszelkich politycznych permutacji.

2010sep 2010cyclelesg
Skuteczność tego czteroletniego cyklu wynosi od 70-80% jeśli statystyki nie kłamią a historia nie spłata figla możemy liczyć na ciekawy przyszły rok z uwzględnieniem obecnego 4Q na rynkach akcji.

Przykładowe cykle w kandydaturze prezydenckiej w YUESEY.

2010 09 20 20 33 192010 09 20 20 33 302010 09 20 20 32 572010 09 20 20 34 11Załóżmy takie oto dwie strategie dot. cyklu prezydenckiego:

Inwestor nr 1 Kupił akcje wchodzące w skład indeksu S&P na ostatniej sesji w października roku, który wypada 2 l. po wyborach prezydenckich w YUESEY. Trzyma je 2 lata a następnie sprzedaj je na ostatniej sesji października w roku wyborów prezydenckich.

Inwestor nr 2 Kupił akcje wchodzące w skład indeksu S&P na ostatniej sesji października w roku wyborów prezydenckich w YUESEY. Trzymaj je 2 lata a następnie sprzedaj je na ostatniej sesji października w roku, który wypada 2 lata po wyborach prezydenckich.

Poniższa tabela prezentuje wyniki dla tych dwóch strategii.

2010 09 20 20 54 25

Komentarze

 • Wiewik Wiewik (*.adsl.inetia.pl)

  I na deser http://1.bp.blogspot.com/_H2DePAZe2gA/TKvFY75PYTI/AAAAAAAAOy4/lwKpJazZErA/s1600/financialengineers.jpg

 • Wiewik Wiewik (*.adsl.inetia.pl)

  Dzięki za odpowiedz .Ale czy nie pokusiłbyś się o analizę gold w cyklu prezydenckim ?
  Ciekawiłaby mnie również Twoja perspektywa gold w złotówce .

  Opowiadając na pytanie Twoje na blogu WB o 3 listopad i FED warto codziennie przeglądać
  Zero Hedge -http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&u=http://www.zerohedge.com/&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.fundmymutualfund.com/search/label/gold%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3D4NT&rurl=translate.google.com&usg=ALkJrhj50Ve39lgolnKeG6DNHlr_x1MHjg

 • Exstock Exstock

  @Wiewik - Cały czas te wersje http://pokazywarka.pl/vqiqw5/ są aktualne tylko timing jak widzisz się przesunął.

  Odnośnie FED (punkt zwrotny) - nie sądzę dalej powinien wspierać politykę taniego pieniądza nie ma nacisku ze strony inflacji a stopy są już na minimum, pozostaje skup obligacji.
  W krótkim terminie 1-2 tyg. oczekiwałbym korekty i jeśli FED ma być punktem zwrotnym to raczej na zakończenie korekty spadkowej (bądź płaskiej-na różnych rynkach różnie może to wyglądać technicznie jak i czasowo). Niepokoi mnie ten byczy sentyment jeśli mamy dalej rosnąć zgodnie z cyklem, który zamieściłem powyżej należy się krótkoterminowa korekta być może w końcówce września się rozpocznie.
  Pozdrawiam.

 • Wiewik Wiewik (*.adsl.inetia.pl)

  .Czy mógłbyś przedstawić jak GOLD się zachowywał w tym cyklu ?
  Czy posiedzenie FED 3 listopada nie będzie kolejnym punktem zwrotnym ( drukarki lub podwyżka oprocent.)

 • Exstock Exstock

  Tak jak przedstawiłem powyżej w średnim terminie spodziewam się wzrostu na indeksach, surowcach i spadku cen obligacji. Jeśli chodzi o surowce sezonowość pozwala twierdzić, że ind. CRB powinien rosnąć cena Gold wg. mnie osiągnie 1300 $ tak samo widzę Silver Fut. który jest u historycznego szczytu z pocz. 2008 r. srebro obok złota okazało się także bezpieczną przystanią na rozkołysanych rynkach w 2009 roku zyskało ponad 45% i 25% od początku roku. Rynek miedzi także nie wytracił swojego impulsu i sądzę, że jest duża szansa na poprawienie kwietniowych szczytów i osiągnięcie ceny 8000 $/t. Ze szczególnym impetem spodziewam się wzrostu na rynku Gas-u . W kontynuacji trendu wzrostowego na rynkach surowcowych może pomagać osłabiający się $.
  Wg mnie kontrakty na ceny amerykańskich obligacji są obecnie na dość wysokim poziomie, jak widać dalsze wzrosty zatrzymał kanał cenowy i w tej chwili można zaobserwować trwającą korektę 10-15 % spadku moim zdaniem nie było by przesadny twierdzeniem, dlatego też należałoby się spodziewać wzrostu rentowności choć nie wiem jak do tego ustosunkuje się FED, który na dniach może zapowiedzieć, że dalej włącza swoje drukarki co z resztą ostatnio spekulował Goldman Sachs. Tak czy inaczej jesteśmy w dość ciekawym miejscu a rynek i tak ma zawsze rację.

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst qicjc87lj6:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.