Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Sarkozy zlecił zabójstwo Chaveza Nicolas Sarkozy ordered the assassination of Hugo Chavez

Iris Varela, wenezuelska minister d/s więziennictwa poinformowała 29 Grudnia 2012 przez Twitter o wydaleniu z państwa obywatela Francji Frédérica Laurenta Bouqueta (zdj). Został on aresztowany w Caracas wraz z 3 innymi spiskowcami z Dominikany 18 Czerwca 2009 r., w mieszkaniu miał cały arsenał.

fr d ric laurent bouquet

Policja znalazła w jego mieszkaniu 0,5 kg C4, 14 karabinów, 5 z lunetami, 5 z dalmierzami laserowymi, 1 z tłumikiem, specjalne kable 11 elektronicznych detonatorów, 19721 sztuk amunicji różnego kalibru, 3 sztuki broni maszynowej, 4 sztuki broni osobistej różnego kalibru, 11 odbiorników radiowych, 3 krótkofalówki, stację radiową, 5 strzelb, 2 kamizelki kuloodporne, 7 mundurów wojskowych, 8 granatów, 1 maskę przeciwgazową, 1 nóż do walki, 9 butelek prochu strzelniczego.

Podczas procesu Pan Bouquet przyznał, że został wyszkolony w Izraelu i należał do francuskiej służby wywiadu wojskowego DGSE. Przyznał się do planowania ataku i zabójstwa konstytucyjnego prezydenta Hugo Chaveza. Został skazany przez sąd na 4 lata więzienia za "nielegalne posiadanie broni" i odsiedział swój wyrok. Został zwolniony decyzją nr 096-12 sędziego Yulismar Jaime, a następnie został wydalony z kraju pod zarzutami "zagrożenia bezpieczeństwa państwowego" zgodnie z art. 39 par. 4 ustawy o Migracji i Obcokrajowcach.

Władze Wenezueli powstrzymywały się jak dotąd od informowania o tej sprawie. Powyższe fakty zostały potwierdzone przez rzecznika Quai d’Orsay (MSZ Francji) p. Philippea Lalliota. Ambasada Francji w Caracas odmówiła komentarza.

Śledztwo Voltairenet stwierdziło, że:

(1) prezydent Sarkozy zlecił zabójstwo swojego odpowiednika, Hugo Chaveza

(2) operacja zakończyła się niepowodzeniem

(3) Francja wynagrodziła znaczną sumą milczenie w tej sprawie podczas kadencji Sarkozego

varela

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.