Ostatnio: 01.04.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Jest żałoba narodowa, zginęli dwaj Prezydenci Rzeczypospolitej, wielu ważnych polityków, oficerów i zwykłych ludzi zaproszonych na pokład prezydenckiego Tupolewa. Nie będę się więc tutaj rozpisywał, choć różne rzeczy cisną się na usta oglądając i czytając relacje mediów z tego tragicznego wydarzenia. Będzie więc bardzo krótko - suche fakty - oceńcie sami jak zachowywały się nasze media od kilku lat, i jak zachowują się obecnie w pogoni za tanią sensacją.


Boeing VC-25 (Air Force One prezydenta Baracka Obamy)

448895

Rok produkcji: 1986.

Planowane uziemienie: 2017


Airbus A310 "Konrad Adenauer" (samolot rządowy Niemiec, wykorzystywany przez kanclerz Angelę Merkel)

448898

Rok produkcji: 1985 (na zlecenie NRD)

Planowane uziemienie: 2010-2011


Tupolev 154M Lux (Kancelarii Prezydenta RP)

448899

Rok produkcji: 1990

Planowane uziemienie: 2011-2012

Katastrofa: 2010


Oceńcie sami trafność ocen naszych wszystkowiedzących mediów, które od kilku lat z jednej strony krytykują rządy za utrzymywanie tak "starych maszyn", a z drugiej strony podsycają nagonkę, gdy ktoś zaczyna mówić o wymianie. Zdecydujcie się do jasnej cholery!

Producent określił, że Tu-154M Prezydenta może wylatać ponad 30.000 godzin, wylatał nieco ponad 5.000 godzin. W połowie grudnia przeszedł planowany remont i przegląd generalny. Był w idealnym stanie technicznym, każda najdrobniejsza usterka (nawet przepalona żaróweczka) musi zostać wyeliminowana przez startem - takie są procedury przelotu tzw. VIP-ów. Stąd informacje o stosunkowo dużej liczbie "awarii" - podobnie jak w przypadku F-16.

Oceńcie również jak zachowują się nasze media - mówię nie tylko o błędach w sztuce dziennikarskiej (było na wykopie o nieautentycznym nagraniu zaprezentowanym przez TVN), ale o ogromnej hipokryzji. Pomijanie pewnych faktów w życiorysach pewnych osób i zwyczajne kłamanie na ich temat mające na celu wybielenie "bo tak wypada" wywołuje tylko dużą frustrację wśród ludzi inteligentnych i interesujących się polityką. O zmarłych powinno się mówić dobrze, zwłaszcza w czasie trwania żałoby narodowej, ale nie wypada używać przy tym kłamstw.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.