Ostatnio: 16.05.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Chciałbym zwrócić waszą uwagę na firmę Falcon która sprzedaje czosnek i udaje że jest polski, sami zdecydujcie czy oznakowanie jest czytelne

Opakowanie wygląda tak:Wygląda na czosnek z Polski ? Ale nie jest!Oczywiście na opakowaniu na małej etykiecie wielkości 3cm x 2 cm widnieje kraj pochodzenia Egipt wydrukowany małą czcionką ale kupując produkt z polską flagą myślisz że kupujesz polski produkt
Poniżej korespondencja z firmą:

----- Original Message -----

From: Maksymilian Roszkowski

To: biuro@garlic.com.pl ; info@federacja-konsumentow.org.pl

Sent: Wednesday, June 05, 2013 11:40 AM

Subject: Czosnek... tylko skąd?

Witam,

wczoraj (04.06) w hurtowni Selgros kupiłem opakowanie czosnku 16 szt. Czosnku szukałem kilka chwil gdyż dostępny był czosnek argentyński, chilijski, chiński i egipski, ja natomiast szukałem czosnku polskiego.

Na półce natrafiłem na opakowanie czosnku firmy Falcon oznaczone biało-czerwonymi barwami które zgodnie z artykułem 28 Konstytucji w ust. 2 są barwami Rzeczpospolitej Polskiej, nie miałem więc wątpliwości że kupuję produkt krajowy.

Niestety gdy pokroiłem czosnek zauważyłem że nie ma on zapachu, czosnek nie miał również smaku co wzbudziło moje podejrzenia. Po sprawdzeniu paragonu okazało się że jest to czosnek egipski, skąd więc biało-czerwone barwy na opakowaniu? Wszakże barwy egipskie to kolory czerwony-biały-czarny.

Załączam zdjęcia zakupionego towaru

Czuję się oszukany przez firmę Falcon i proszę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Pozdrawiam

Maksymilian Roszkowski

Powyższy mail zostaje przesłany do UOKiK

Re: Czosnek... tylko skąd?

Odebrane

x

Biuro- Falcon

7.06 (2 dni temu)

do mnie, info

Witam!

W odpowiedzi na Pańskiego maila informuję, iż firma Falcon poza importem i dystrybucją zajmuje się również produkcją czosnku. Informacja o tej gałęzi działalności, będąca jednocześnie reklamą, znajduje się na naszych opakowaniach. Na kartonie widnieje napis -producent czosnku polskiego a jako, że jesteśmy firmą polską mamy prawo do używania symbolu flagi.Nie oszukujemy naszych klientów, ponieważ na każdym opakowaniu z boku jest widoczna etykieta z dokładnym opisem jakiego pochodzenia jest sprzedawany przez nas czosnek. Niestety nie załączył Pan zdjęcia tej etykiety.Również sklep wystawiając towar podaje jego pochodzenie. Zgodnie z art. 6 (Rozdział 1) - Szczegółowe informacje na etapie sprzedaży detalicznej - rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 543/2011 z dnia 7 czerwca 2011 r. ustanawiającego szczegółowe zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w odniesieniu do sektora owoców i warzyw oraz sektora przetworzonych owoców i warzyw:

1. Na etapie sprzedaży detalicznej szczegółowe informacje wymagane w ramach niniejszego rozdziału są dostępne w sposób czytelny i dobrze widoczny. Produkty mogą być wystawione na sprzedaż, pod warunkiem że detalista umieści w widocznym miejscu w pobliżu produktu czytelne, szczegółowe informacje dotyczące państwa pochodzenia oraz, w stosownych przypadkach, klasy produktu, jego odmiany lub typu handlowego w sposób pozwalający uniknąć wprowadzenia konsumenta w błąd.


Pozdrawiam,

Katarzyna Mróz"FALCON" Adrian Babiński

Tel: (32) 736 25 11

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.