Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

KAMPANIA ANTYATOMOWA SŁUPSK 2013 - 27 kwietnia 2013 r.

27 kwietnia 2013 r w 2 miejscach (godz. 12.00 – Miejska Biblioteka Publiczna ul. Grodzka; godz. 17.00; sala SIPH al. Sienkiewicza 19) w Słupsku odbyła się DEBATA NA TEMAT PRZYSZŁOŚCI ENERGETYKI NA POMORZU z udziałem Volodymira Shyriaieva - likwidatora skutków awarii elektrowni w Czarnobylu i Radosławem Sawickim - działaczem Stowarzyszenia Ekologiczno - Kulturalnego "Wspólna Ziemia", koordynatorem na Polskę międzynarodowego wydarzenia Europejski Tydzień Akcji "Dla przyszłości bez Czarnobyla i Fukuszimy".

Z zaproszenia na cały cykl wykładów:

Europejski Tydzień Akcji

„Dla przyszłości bez Czarnobyla i Fukuszimy”

22 – 28 kwietnia 2013

25 KWIETNIA - SŁUPSKW ostatnim tygodniu kwietnia w kilkunastu miastach Polski odbędą się otwarte spotkania z likwidatorami skutków katastrofy nuklearnej, która miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylu na Ukrainie. Wydarzenia organizowane z udziałem zaproszonych z Ukrainy i Białorusi gości odbędą się również w innych krajach Europy w ramach obchodzonego po raz drugi Europejskiego Tygodnia Akcji „Dla przyszłości bez Czarnobyla i Fukuszimy”.

W Polsce gościć będzie troje Ukraińców, którzy w 1986 roku i później uczestniczyli w akcji likwidowania skutków czarnobylskiej katastrofy. W Słupsku będzie gościł Volodymir Szyriajev jest lekarzem, którego do „zony” skierowano w lipcu 1986 roku. Udzielał pierwszej pomocy i porad lekarskich likwidatorom przebywającym i pracującym w najbardziej skażonej i niebezpiecznej strefie na terenie zniszczonej elektrowni. Aleksander Diaczenko w lutym 1987 roku powołany został na specjalne szkolenie wojskowe i skierowany do likwidacji skutków katastrofy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W „zonie” pracował do maja 1987 roku, wskutek czego otrzymał wysoką dawkę promieniowania (21,61 rentgena). W 1990 roku z przyczyn zdrowotnych zwolniono go z pracy w fabryce i przyznano mu grupę inwalidzką. Od tego czasu stoi na czele organizacji społecznej Łozowskie Stowarzyszenie „Związek Czarnobyl”. Volodymir Volczenko trafił do „zony” w maju 1986 roku jako młody żołnierz, którego w trybie ekspresowym przekwalifikowano na strażaka. Dowodził grupą pracującą na terenie zniszczonej elektrowni.

W Słupsku oprócz gościa z Ukrainy gościć będziemy także Radosława Sawickiego - który jest działaczem Stowarzyszenia Ekologiczno - Kulturalnego "Wspólna Ziemia" z Chojnic, koordynatorem na Polskę międzynarodowego wydarzenia Europejski Tydzień Akcji "Dla przyszłości bez Czarnobyla i Fukuszimy". Akcja ma miejsce po raz drugi i odbywa się w kilkunastu miastach w Polsce (w tym w Słupsku) w kilku europejskich państwach i ma na celu przeciwstawienie się fałszywej propagandzie państwowego programu atomowego.

Otwarte spotkania z likwidatorami, którzy odwiedzą Polskę odbędą się w Katowicach, Krakowie, Oświęcimiu, Kędzierzynie-Koźlu, Opolu, Poznaniu, Lublinie, Gdańsku, Krokowej, Słupsku, Koszalinie, Chojnicach oraz Warszawie. Poniżej prezentujemy plan tras poszczególnych likwidatorów wraz z informacjami o spotkaniach, w których będą uczestniczyć oraz kontaktem do towarzyszących im polskich opiekunów / koordynatorów tras.

Zapowiedź z GŁOSU POMORZA www.gp24.pl :Plakat SŁUPSK:

Zapowiedź z TERAZ SŁUPSK:

Likwidator w Czarnobylu po katastrofie:

Likwidator w Czarnobylu po katastrofie:

Przepustka do zony:
zdjęcie z okolic Czarnobyla:

antyatom
radioactive

Zdjęcia ze spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej:Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.