Ostatnio: 11.06.2018

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Tłumaczenie tekstu Programming Your Own Thought-Controlled Robot


Kilka miesięcy temu przyglądałem się czternastoelektrodowemu zestawowi EEG Emotiv EPOC, pozwalającemu na kontrolowanie pracy komputera i grę na konsoli przy użyciu myśli w miejsce rąk. Jednak podczas pisania na jego temat artykułu dotarło do mnie, że nie istnieje solidna aplikacja zdolna wykorzystać jego możliwości. Więc postanowiłem napisać ją samodzielnie.

Postanowiłem sprawdzić, czy uda mi się kontrolować robota WowWee Rovio przy użyciu jedynie mojego umysłu i gestów twarzy. Jeśli zestaw EPOC nie mógłby zastąpić tradycyjnych urządzeń wejścia, ta demonstracja by tego dowiodła. Jeśli jednak okazałby się on do tego celu przydatny, pokazałby ona potencjał urządzenia zarówno jako zabawki, jak i narzędzia dla ludzi niepełnosprawnych, a może nawet okazałoby się ono kamieniem milowym na drodze tworzenia całkiem nowych technologii komunikacji użytkownik - urządzenie.

Zacząłem od napisania programu, który nazwałem Robodance, który to już sprawdzał się jako program służący do kontroli Rovio. To dostarczyło mi linii odniesienia dla porównania efektywności tradycyjnej myszy i bardziej egzotycznego kontrolera - zestawu elektrod. Bardzo chciałem sprawdzić, czy rzeczywiście uda mi się użyć Emotiv Software Developer's kit (SDK) do połączenia zestawu EPOC EEG i Robodance, po czym kontrolować Rovio przynajmniej tak sprawnie, jak mógłbym to robić za pomocą myszy.

Wideo prezentujące, co udało mi się osiągnąć:

Dodaj komentarz

Autor zablokował możliwość dodawania anonimowych komentarzy. Zaloguj się.

Autor wpisu zablokował możliwość dodawania anonimowych komentarzy. Aktywuj publiczny profil, aby móc komentować ten wpis.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.