Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

CHORWACJA

łatwo się targować, wtedy nie skroją. Jeżdżę w okolice Zadaru. Po drodze warto zwiedzić Rjekę i zobaczyć ichnie parki narodowe: Paklenicę i Jeziora Plitwickie. Volim tebe Hrvatska:)

oj, chyba nie jadłeś owoców chorwackich - winogrona słodkie jak słodycze, nie mogłem zjeść więcej niż z 10; świetne brzoskwinie, figi. Również świetne pomidory, wszystko lepsze niż polskie, a jem prosto od rolnika w Polsce, bo wujek uprawia :)

yleś w Dubrowniku? Makarska?

. Tym razem wzięło mnie na Rijekę, Krk, Rab i okoliczne wysepki1. Polecałbym Istrię jako region najbardziej zróżnicowany kulturowo-historycznie i chociaż "chorwacki" ma w sobie dużo autonomii + odbywa się tu dużo eventów zarówno dla mieszkańcow i turystów. No i ta przyroda.. Góry, lasy, morza, rzeki, zupełnie dziewicze tereny. Niemal cała Chorwacja jest bardzo "zielona", a ludzie dbają o takie rzeczy jak segregacje śmieci, akcje pro-ekologiczne ect.

Zupełnie odrębny kierunek to wschód jeśli chcesz "poczuć" bolesną przeszłość Chorwacki - w tym regionie nadal widać ślady wojny domowej. Południe kraju (Dubrovnik, Split) jest beztroską krainą szczęśliwości - jak dla mnie nieco nieprawdziwą bo nastawioną tylko na turystów, gdzie nie masz jakiegokolwiek kontaktu z mieszkań
Helikon 1 tydz. temu 0

Znasz jakąś fajną, ale piaszczystą - nie kamienistą plażę?

Helikon

bronchobilly 1 tydz. temu +2

@Helikon:

Zażyłeś mnie tym pytaniem bo o to w Chorwacji naprawdę ciężko... Przychodzi mi na myśl tylko jedno miejsce - koło którego mieszkam - miejscowość Umag, w tym samym miejscu są korty tenisowe i najbardziej znany w Chorwacji turniej tenisa ziemnego. Tam spotkasz zarówno plaże kamieniste jak i piaszczyste

widzę, że to niedaleko Puli więc.. cala Istria jest pięknym zielonym regionem, og, Rólnie polecam zwiedzenie większych miast (oczywiście jak na chorwackie standardy) takich jak Poreč, Rovinj. Na północy regionu znajdziesz wyborne winnice i najlepszą pizzę jaką w życiu jadleś (to nie reklama, fakt - ja tu żyję i już nie wyobrażam sobie życia bez tutejszej pizzy...)

http://www.booking.com/hotel/hr/apparthotel-del-mar.pl.html?aid=

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst wt7vpysqhr:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.