Ostatnio: 14.06.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Witam w krótkim poradniku na temat btc.

Postaram się w nim wyjaśnić czym jest Bitcoin, oraz jak rozpocząć przygodę z tą kryptowalutą.

Na początek co to w ogóle jest? (źródło: Wikipedia )

"Bitcoin – kryptowaluta, wprowadzona w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. „Bitmonety” mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu bitcoin. Każdy bitcoin dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek, zwanych czasem satoshi."

Czyli krótko mówiąc zdecentralizowana waluta internetowa, którą może obracać dosłownie każda osoba podłączona do sieci Internet. W związku, że z czasem zyskuje coraz większą popularność na świecie jak i w polsce postaram się krok po kroku pokazać jak zacząć przygodę z bitcoinem, jak założyć swój własny portfel, oraz jak wejść w posiadanie swoich pierwszych satoshi.

NIE JEST TO PORADNIK, w którym obiecuję Ci darmowe pieniądze, opisuję tu jeden z wielu sposobów inwestowania w bitcoin, co w pewnych (bardzo rzadkich) przypadkach może wiązać się z utratą części kapitału.

Wszystko zależne od aktualnego kursu btc.

Niżej opisuję model inwestowania w wydobycie btc w kopalni, znajdującej się w chmurze, dzięki temu możesz zainwestować pieniądze, na bieżąco obserwować zyski (kapitalizacja co 10 minut), oraz w dowolnym momencie się wycofać odzyskując zainwestowane btc, zachowując "odsetki"/urobek.

Jeśli posiadasz portfel i chcesz jedynie zainwestować z zyskiem swoje BTC przejdź do punktu: 10

Ale od początku. Skąd wziąć pierwsze btc?

Sposobów jest wiele, swoje pierwsze satoshi można dostać nawet za darmo.

Trzeba w tym celu wyszukać jakiś kranik btc. Są to po prostu strony, które co określony czas przydzielają określoną liczbę satoshi. Jest to dość czasochłonne i mało opłacalne, przeważnie próg wypłacalności wybosi 5000 satoshi. Ale zawsze są to darmowe podwaliny BTC.

Można kupić fizyczną ''koparkę", jednak sprzęt jest dość drogi, a koparka zużywa sporo prądu.

Na początek można spróbować kopać w wirtualnej kopalni, w chmurze, ten sposób opisuję od punktu 10.

Można również w dużo szybszy sposób kupić btc na giełdzie czy w odpowiednim kantorze.

Niżej opisuję krok po kroku procedurę zakładania konta, uzyskiwania adresu portfela btc i zakupu btc.

1. Pierwsze czego potrzebujemy, to portfel btc i jego adres. W celu utworzenia takiego internetowego portfela wchodzimy na stronę: www.bitmarket.pl i klikamy na "Rejestracja" w prawej, górnej części.2. Uzupełniamy wszystkie pola, opisy są w języku polskim, więc nie będzie z tym problemu. Akceptujemy regulamin, przepisujemy kod zabezpieczający i klikamy "Utwórz konto"3. Aktywacje naszego konta musimy potwierdzić poprzez kliknięcie w link w mailu otrzymanym na adres skrzynki podany przy rejestracji. Po kliknięciu wracamy na stronę logowania, wpisujemy login i hasło i logujemy się do serwisu.4. Po zalogowaniu mamy dostęp do całego serwisu. Pora na zasilenie swojego konta. Wybieramy odpowiednio "wpłać" i z listy "wpłać BTC"5. Co ważne, przed wpłatą czy wypłatą z serwisu musimy potwierdzić nasze dane. W tym celu trzeba przesłać skan 2 stron dowodu osobistego. Widnieje informacja, że może to trwać 1 dzień roboczy, jednak zazwyczaj jest to kilka minut. Bez obaw, skany naszych dokumentów są wykorzystywane jedynie do potwierdzenia informacji.Po weryfikacji nasze konto jest w pełni aktywne, więc też mamy przydzielony do nas adres portfela btc.

Wystarczy wejść w menu "wpłać" i "wpłać BTC" a naszym oczom ukaże się ciąg znaków- to właśnie adres naszego portfela, na który wpłacamy btc aby zasilić nasze saldo w serwisie bitmarket.

6. Gdy już konto zostało potwierdzone wracamy do opcji wpłaty środków. Wybieramy interesującą nas opcję i uzupełniamy odpowiednie pole. Minimalna kwota to 10zł.Strona automatycznie przekieruje nas na stronę naszego banku, wykonujemy przelew na wskazane dane, na kwotę ustaloną wcześniej.

7. Już po chwili powinniśmy ujrzeć taki obrazek:8. Wracamy w takim razie na stronę główną serwisu i klikamy BTC/PLN. Aby kupić btc należy odnaleźć odpowiednie pole i aby zakupić maksymalną ilość należy kliknąć małą, zieloną ikonkę pod polem do wprowadzenia żądanej wartości:Klikamy "złóż ofertę" i kupujemy btc.

9. Gratulacje Właśnie stałeś/aś się właścicielem swoich pierwszych BTC!

Co z nimi teraz zrobić? Jak najłatwiej je pomnożyć?

Można grać na giełdzie, zyskując na wahaniach cen. Można też zainwestować w wydobycie w wirtualnej kopalni. Dzięki temu możemy na bieżąco śledzić nasze postępy, a w każdej chwili zrezygnować z inwestycji i odzyskać włożony kapitał sprzedając zakupioną moc obliczeniową.

Dobrym rozwiązaniem są również kontrakty SWAP Dostępne są po zalogowaniu do serwisu bitmarket wybierając odpowiednio "Inwestycje" i "Swapy BTC".

Czym są kontrakty SWAP? (źródło: bitmarket.pl )

"Kontrakty swap to forma inwestycji, pozwalająca na zarobek poprzez dostarczanie środków pożyczanych inwestorom handlującym z dźwignią. Inwestor otwierający kontrakt swap otrzymuje wynagrodzenie pochodzące z opłat za utrzymanie pozycji otwartych dzięki pożyczonym od niego środkom."

Warto dodać, iż sami wyznaczamy interesujące nas oprocentowanie, jak i czas w jakim nasze środki będą mogły zostać wykorzystane do handlu z dźwignią. Możemy w każdej chwili zamknąć kontrakt, nie tracąc zarobionych odsetek.

W tym miejscu pragnąłbym nadmienić, iż nie jestem właścicielem żadnego z prezentowanych serwisów, nie reklamuję ich, istnieje wiele podobnych stron o zbliżonej funkcjonalności, jednak zamieszczone adresy są linkami referencyjnymi. Polecam jedynie własnoręcznie sprawdzone i pewne serwisy.

Pierwsze darmowe bitcoiny można uzyskań na stronie, losowanie szczęśliwego nr co godzinę, nie wyaga wpłaty, jedynie podanie adresu portfela btc:

http://freebitco.in/?r=1105615Inwestowanie w niektórych przypadkach może wiązać się z ryzykiem utraty kapitału!

Zapraszam do dalszej części, w której pokaże jak zacząć "kopać" w wirtualnej kopalni (na przykładzie serwisu scrypt.cc).trony

10. Aby skorzystać z zewnętrznej kopalni musimy założyć swoje konto w jakiejś wirtualnej kopalni. Polecam udać się na stronę najbardziej opłacalnej (a testowałem wiele "kopalni w chmurze"): scrypt.cc

Na stronie głównej klikamy "Register" w prawym, górnym rogu.11. Uzupełniamy wszystkie pola i klikamy ponownie "Register". Tutaj również ustalamy nasz prywatny nr PIN, należy go zapamiętać, bądź zapisać w bezpiecznym miejscu!12. Po standardowym potwierdzeniu adresu email, poprzez kliknięcie w link przechodzimy na stronę główną i klikamy "Add Funds"13. Kopiujemy nasz adres portfela w serwisie scrypt.cc:14. W międzyczasie wracamy na stronę www.bitmarket.pl i klikamy odpowiednio "wypłać" i "wypłać BTC". Na stronie wklejamy wcześniej skopiowany adres do serwisu scrypt.cc i wpisujemy żądaną wartość w btc:15. Klikamy "wypłać środki" i czekamy. Po około 40 minutach (w srkrajnych przypadkach może to trwać nawet do 24h) nasz kapitał w btc powinien pojawić się na stronie głównej scrypt.cc w tym miejscu:16. Teraz musimy zakupić moc obliczeniową (KHS). W tym celu udajemy się do zakładki "Trade", znajdziemy ją w górnej części ekranu.17. Na ukazanej stronie kolejno:

a) Sprawdzamy najniższą cenę za KHS (1)

b) Wpisujemy ją w pole (2)

c) Wpisujemy żądaną wartość mocy obliczeniowej KHS. (Okno "Amount KHS")

d) Klikamy "Place Order"18. Teraz na stronie głównej pokazane mamy:

1) Naszą ilość KHS

2) Dzienny przychód btc

3) Miesięczny przychód btc19. W każdej chwili możemy wypłacić nasz "urobek" klikając w "Withdraw" na stronie głównej. Prowizja za wypłatę wynosi 0,001 btc.Możemy przesłać swoje btc na nasz adres w serwisie bitmarket, sprzedać za złotówki, które z kolei trafią na nasze konto w banku.

"Odsetki" kapitalizują się co 10 min, urobek bezinwazyjnie zostaje dodany do naszego salda. Tabela ostatnich zysków z kopania znajduje się na stronie głównej.

Istnieje także opcja sprzedania mocy obliczeniowej, w zakładce "Trade" tabelka po prawej stronie. Wszystko odbywa się analogicznie do procesu zakupu.

Sprzedając moc obliczeniową nie tracimy "urobku"!

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty części kapitału.

Jednocześnie informuję, że nie jestem właścicielem żadnego z zaprezentowanych serwisów, poradnik ma charakter jedynie informacyjny.

W razie pytań służę pomocą. Zostaw pytanie w komentarzu, bądź pisz na nexpo420@gmail.com

Powodzenia

Komentarze

  • Krzysiek Krzysiek (*.dynamic.gprs.plus.pl)

    A wiesz może jak odzyskać hasło? opcja odzysku niestety nie działa.

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst y6f0kqvuwr:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.