Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Budowa domu z drewna

Wyobraź sobie, że kupiłeś właśnie ziemię i zaczynasz budowę swojego wymarzonego domu, przyjeżdża pierwsza dostawa materiałów budowlanych. Robotnicy zaczynają kopać dół pod fundamenty, następnie zaczynają stawiać pierwsze ściany i tak mijają miesiące, ba nawet lata. Euforia spowodowana budową nowego domu ustępuje z dnia na dzień, bo ileż można czekać? Okazuje się niestety, że całkiem sporo. Budowa klasycznymi metodami może trwać nawet kilka lat, wiąże się z nią również wiele problemów, których nie jesteśmy przewidzieć. Jednym z takich czynników jest pogoda, która ma ogromy wpływ na postępy, nie da się przecież wylewać betonu gdy panuje ujemna temperatura a bez tego nie ruszmy z postępem prac. Co więc zrobić, aby przyspieszyć budowę domu? Może zmienić projekt od samego początku? Wiele osób boryka się z podobnym problemem i wiele z nich decyduje się na budowę przy użyciu materiału, który niegdyś był powszechny a dziś bardziej kojarzy się z samym wykończeniem domu. Mowa tutaj o drewnie. Wbrew powszechnej opinii, drewniany dom nie musi być gorszy od tradycyjnego. Sam mechanizm poprzedzający budowę domu drewnianego jest taki sam jak w przypadku stawiania murów z cegły czy betonu. A mianowicie wpierw musimy przygotować solidny grunt pod jego budowę – a więc fundamenty. Jednak zakres tzw. „prac mokrych” na tym się kończy i nawet przy mniej korzystnych warunkach pogodowych budowę można kontynuować. Cała praca przebiega znacznie szybciej, jako że elementy konstrukcji przychodzą już docięte, wystarczy je połączyć jak ogromne klocki. Nie trzeba się również martwić o wybuch pożaru, przy najmniej nie tak bardzo jak by się można było spodziewać. Drewno do budowy domów jest nasączone środkami chemicznymi, które mają zmniejszyć palność całej konstrukcji. Nie trzeba się więc martwić, że wystarczy rzucony niedopałek aby zainicjować pożar, te czasy dawno już minęły. Aranżacja wnętrz również jest nieco odmienna niż w przypadku standardowych konstrukcji, a mianowicie, nie trzeba kłaść tynków na ściany, oczywiście można, ale jeśli komuś podoba się wzór drewna to może zostawić go na wierzchu. Nie należy się więc obawiać, że dom z drewna będzie gorszy od klasycznego z betonu czy cegieł, trzeba tylko dokładnie przestudiować wszystkie wady i zalety, aby wybrać rozwiązanie najbardziej adekwatne do naszych potrzeb. Pamiętając przy tym, że przed rozpoczęciem budowy uzyskać wszelkie stosowne pozwolenia na jej rozpoczęcie. Warto też skorzystać z firm zajmujących się tego typu rzeczami. Które biuro nieruchomości wybrać zależy od Ciebie.

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst joixia7nhc:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.