Ostatnio: 21.07.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Po co poszedłeś na studia.... ?

...skoro:

- na wykłady nie będzie ci się chciało chodzić, bo w końcu większość jest nieobowiązkowa

- wszystkie prace długoterminowe będziesz robił/a na "odwal-się", ściągał z internetu itd. Czasami nawet nie mając pojęcia o temacie pracy którą ściągłeś/aś z internetu. Ważne że temat miała taki jak profesor chciał.

- zadania domowe, rachunkowe np. będziesz odpisywał/a przed zajęciami w ogóle nie próbując zrozumieć tematu

- na kartkówkach czy nawet kolokwiach będziesz kombinował/a jak tutaj ściągnąć od kogoś obok, albo ze ściąg-gotowców które sobie przygotowałeś/aś dzień wcześniej. Dlatego nie będziesz lubić kolokwiów rachunkowych.

- nie będziesz znosić matematyki ani fizyki, bo za dużo jest tam liczenia, którego to nie da się tak łatwo WKUĆ na pałę. Trzeba niestety trochę zrozumieć.

- na kolokwia będziesz wkuwał/a na pamięc przykłady przerabiane na ćwiczeniach/wykładach. Przykład: jakieś zadanie z rachunku całkowego, wykujesz na pamięć jak się robi tego typu całki a nie będziesz miał żadnej wiedzy do czego owe całki się przydają, co dzięki nimi można wyliczyć, uprościć itd.

- nie będziesz próbował/a sięgać po jakiekolwiek materiały dodatkowe na temat kierunku który studiujesz. To znaczy nie będziesz próbował posiąść jakiejkolwiek wiedzy pozamateriałowej. przykładowo studiując chemię nie będziesz sięgał po żadne dodatkowe książki o syntezie organicznej, w nigdy nie spórbujesz sam rozpisać jakiejś syntezy złożonego związku organicznego na kartce. Prasy tematycznej naukowej nigdy nie będziesz miał w ręku. Kto by to widział żeby student 1 roku chemii czytał czasopismo "Chemia przemysłowa".

- to co powie profesor będziesz uważał/a jako świętość, w ogóle nie będziesz zastanawiał się szerzej na tematem który omawia.

Nigdy na wykładzie nie podejmiesz dyskusji nad żadnym zagadnieniem naukowym.

- na wykładach (na tych na które będziesz czasami chodził/a) bezmyślnie będziesz wszystko przepisywał/a z tablicy w ogóle nie zastanawiając się co dokładnie przepisujesz. Nie zauważysz nawet jak profesor popełni błąd w obliczeniach bo zupełnie nie rozumiesz co on liczy. Z resztą co ciebie to obchodzi co on liczy? Niech sobie liczy. Zrobi się ściągę przed kolosem.

- na ćwiczeniach nigdy nie zgłosisz się do tablicy spróbując zrobić jakieś zadanie, spróbując zrozumieć dane zagadnienie, bo jak inni się na ciebie będą patrzeć? - jak na kujona.

- jak ktoś w twojej grupie zgłosi się do tablicy do rozwiązania zadania, będziesz uważał/a go/ją za kujona, samemu spisując do zeszytu wszystko z tablicy i nie próbując nic z tego zrozumieć. Po co rozumieć? Zrobi się ściągę przed kartkówką.

- będzie wam zależeć wyłącznie na zdaniu semestru, obojętnie jakimi ocenami, obojętnie za którym razem, obojętnie ile razy będziecie przedłużać sesję i ile kombanjów pisać. Oby wykonać plan minimum, nie jestem przecież kujonem/kujonką żeby mieć same dobre oceny, nie?

- nie będziecie chodzić na żadne kółka naukowe dotyczące waszego kierunku, nie będziecie interesować się danym tematem, pisać na forach (np. student chemii na forum chemicznym, student elektroniki na forum poświęconym elektronice). Tak jak wyżej wspominałem - żadna działalność pozamateriałowa jest niemile widziana. Po co mam być ambitnym? Przecież kółko naukowe jest wieczorem, wolę iść do baru.

- zupełnie zlewacie jakiekolwiek stypendium naukowe - bo to dla kujonów

- wszystkie przedmioty ścisłe będą dla was "głupie, trudne i niepotrzebne", zupełnie nie będziecie rozumieć po co macie się uczyć całkowania, różniczkowania itd. Przecież ta matematyka jest taka głupia. I ciężko się ściągi robi.

- studia będziecie chceili tylko "odbembnić". Po linii najmniejszego oporu oczywiście. Po co się trudzić, być ambitnym, skoro można jakoś zawsze pójść na łatwiznę?

- nie macie AMBICJI poszerzania swojej wiedzy. Traktujecie to jako przymus. Nauka na studiach jest dla was PRZYMUSEM!!!


i tak dalej....

dotyczy do DUŻEJ większości z was

więc pozostanie pytanie:

PO CHOLERĘ IDZIECIE NA STUDIA?

PO CHOLERĘ NA STUDIA WYBIERAJĄ SIĘ OSOBY KTÓRE NIE _PASJONUJĄ_ SIĘ TEMATEM?

część z was odpadnie za rok, może dwa. niektórzy natomiast będą bezsensownie wkuwać i jechać na ściągach przez cały czas, zupełnie nie wnikając w istotę materiału który akurat się przerabia na przedmiocie. Skończycie studia i będziecie bardzo średnimi fachowacami nie mającymi dobrego pojęcia o wielu sprawach, o których pojęcie powinniście mieć.

przykłady mogłem wymieniać dalej ale mi się już nie chciało

potem na 3 roku fizyki są osoby które zupełnie nic nie kumają, zupełnie naukowo z tymi osobami by się nie dało porozmawiać. nie wiedzą po co jest rachunek całkowy - bo się go NAUCZYLI, WKULI, a nie ZROZUMIELI.


po cholerę wam to?

nie lepiej iść do pracy?całość dyskusji: http://nasza-klasa.pl/school/60899/forum/804

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.