Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Rejestracja pokoju:

UWAGA! Całość jest tymczasowa - docelowo będzie do tego przyjemne narzędzie. Póki co, z uwagi na to, że nie było czasu tego postawić w dwie doby, można to zrobić drogą trudniejszą.

1. Odpytujemy ChanServ, czy pokój już istnieje. Komenda:


/msg ChanServ Info #pokoj

Jesli jest wolny, informacja zwrotna będzie taka:

-ChanServ- Channel #pokoj isn't registered.

Jeśli jest zajęty, informacja będzie taka:

-ChanServ- Information for channel #X:
-ChanServ-    Founder: SypharI wiemy, że "Syphar" jest właścicielem pokoju.

UWAGA! Jeśli właścicielem jest Guard 1 lub inny Guard oznacza to, że pokój z uwagi na popularność na onecie został zabezpieczony przez nas i zostanie udostępniony byłym opom z onetu. O to możecie nie pisać - to dopiero jak staniemy.

2. Wchodzimy na pokój, który chcemy założyć. Komenda:


/join #pokojI jak widać mamy na nim opa. To jeszcze nie koniec. Taki pokój zniknie, jak tylko z niego wszyscy wyjdą. Docelowo - nie będzie, ale na razie jeszcze funkcja autozakładania nie działa.

Więc kolejny krok:

3. Komenda:


/msg chanserv register #pokojI jeśli był wolny, a my mamy zarejestrowanego nicka, to mamy komunikat:


-ChanServ?- Channel ?#pokoj? registered under your account: SypharKoniec roboty. Wszelkie nadawanie, odbieranie opów na pokojach najlepiej robić również Chanservem. W tym celu najlepiej otworzyć z nim priva:


/query chanservA następnie na privie wydać komendę HELP i mamy różne instrukcje.

Niestety, wszystko po angielsku, bo pracujecie na praktycznie gołym oprogramowaniu. A teraz dajcie nam spokojnie zrobić do tego ładny wygląd i funkcjonalne guziki.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.