Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Zobacz jak działa klimatyzacja

Znikające chłodzenie jest niezwykle skutecznym sposobem usuwania ciepła, nasze ciało to wszystko robi samo. Mała pomoc może zwiększyć efekt chłodzenia. Niewygodna prawdy o naszym klimatyzowanym świecie. W chłodzonej piwnicy może znajdować się na przykład telewizor, kanapa czy zimne napoje, może być tam wszystko, czego potrzebujesz.

Eksperci mówią, aby nie otwierać okien piwnicznych, gdy powietrze zewnętrzne jest ciężkie i wilgotne. Ciepłe, wilgotne powietrze powoduje kondensację na chłodnych powierzchniach takich jak ściany piwnicy, ostatecznie zwiększa wilgotność w domu.


Gotowanie i pieczenie w piecu obniża temperaturę powietrza w mieszkaniu lub w domu. Zmniejsz ciepło podgrzewając coś w mikrofalowi lub jedz zimną sałatkę. Jeśli trzeba gotować makaron na jutrzejszy dzień, gotuj go wieczorem. Po ugotowaniu, włącz wentylator w kuchni i łazience, użyj wentylatora powietrza po gorącym prysznicu. Usuń ciepło i wilgoć ze źródło. Zmniejszenie wilgotności może pomóc zwiększyć komfort.

Jak skuteczna jest klimatyzacja?

Skuteczność klimatyzacji jest głównie funkcją technologii. Utrzymuj filtr w czystości, aby umożliwić ruch powietrza i dobrze utrzymywać poziom jednostki kondensacji prawidłowo.

Jeśli zastąpisz starszą część klimatyzatora w pomieszczeniu nowszą jednostką, można obniżyć koszty energii o połowę, zgodnie z zaleceniami departamentu energii. Poszukaj stosunku wysokiej efektywności energetycznej lub EER (z ang.), lub kwalifikowanych jednostek klimatyzatorów o niskim zużyciu energii. Wyższe wskaźniki EER (Współczynnika wydajności chłodniczej) oznacza bardziej efektywne klimatyzowanie. System przyjęty przez europejską Agencję Ochrony Środowiska oraz departament energii w celu identyfikacji produktów energooszczędnych jest coraz skuteczniejszy.

vent 207144 640Ustaw prędkość wentylatora zasilacza na wysoką, z wyjątkiem bardzo wilgotnych dni, mówi amerykański departament energii. W wilgotne dni, ustaw prędkość na niskim poziomie. Wolniejszy ruch powietrza przez urządzenia usuwa więcej wilgoci z powietrza, zwiększając komfort w Twoim domu.

Wskocz pod prysznic, popsikaj się butelką wody lub użyj chłodzącego materiału na karku. A jeśli nie odpoczniesz od razu, nie poddawaj się, mówi jeden ze znawców środowiska i naukowiec. Nasz komfort zależy od temperatury jakich doświadczyliśmy w ostatnich dniach i tygodniach - mówi. Ciało i umysł dostosowują się do rosnących temperatur.

Tekst powstał przy wykorzystaniu materiałów CC Klimatyzacja

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.