Ostatnio: 09.04.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Na wstępie chciałem napisać, że zarejestrowałem się na wykop.pl, ponieważ od wielu lat śledzę tę społeczność i wiem jaką "moc" i jaki zasięg posiada ten serwis. Wiem, że wiele podobnych spraw dzięki pomocy użytkowników Wykopu zostało rozwiązanych i może nie liczę na to, że w cudowny sposób dzięki temu portalowi wszyscy poszkodowani odzyskają pieniądze, ale chodzi tutaj przede wszystkim o rozgłos.

Do rzeczy, od kilku lat odbywa się w Polsce Czad Festiwal, który w tym roku został odwołany w skandaliczny sposób. Organizator - Agencja Artystyczna ARENA - w skandaliczny sposób potraktował ludzi, którzy zapłacili za bilety. Za Facebookiem:

Organizator Agencja Artystyczna ARENA z przykrością zawiadamia, że z powodu małego zainteresowania oraz niechęci i utrudnień ze strony niektórych lokalnych środowisk zmuszony jest odwołać Czad Festiwal zaplanowany w dniach 15-18 sierpnia 2018 roku w Straszęcinie. Bardzo przepraszamy fanów oraz wszystkich tych, którzy mieli w planach uczestniczyć w wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim artystom, partnerom i patronom medialnym. Jednocześnie przepraszamy za zaistniałą sytuację.

----------------

ZWROTY BILETÓW

Osoby, które kupiły bilety za pośrednictwem strony arenashop.arenaagencja.pl, proszone są o odesłanie biletów wraz z wypełnionym formularzem zwrotu dostępnym na stronie: http://www.czadfestiwal.pl/43favgzdf34/2018/07/zwrot_biletow.pd f do 7 dni od daty ogłoszenia przez Organizatora na adres:

Agencja Artystyczna ARENA

al. Jana Pawła II 21

39-200 Dębica

Z dopiskiem: ZWROT

---------------

Zwrot dokonany zostanie najpóźniej do 30 dni roboczych od daty odebrania przesyłki przez Agencję Artystyczną ARENA, z prawidłowo wypełnionymi i dostarczonymi dokumentami.

Bezczelność i przede wszystkim łamanie prawa przez organizatorów nie mają granic:

a) Termin 7 dni na zwrot biletów według ich "regulaminu" jest bezprawny. Dodatkowo sposób, w jaki zostało to ogłoszone to jawna kpina z ludzi. Organizatorzy twierdzą, że jedynie odesłanie biletów w ciągu siedmiu dni gwarantuje zwrot pieniędzy. Jest to oczywiście niezgodne z polskim prawem, można dochodzić swoich roszczeń w ciągu 5 lat od odwołania festiwalu. Co więcej, organizatorzy ogłosili to jedynie za pośrednictwem Facebooka i na swojej stronie internetowej. Co z ludźmi, którzy nie korzystają z mediów społecznościowych? Co z ludźmi, którzy przebywali wtedy na urlopach/poza krajem/nie mieli dostępu do Internetu i o odwołaniu festiwalu dowiedzieli się np. 2 tygodnie od momentu ogłoszenia?

b) Organizatorzy wymagają, żeby zwrócić bilety wraz z formularzem zwrotu dostępnym na ich stronie za pośrednictwem przesyłki pocztowej. Jaki to ma sens? Czyżby liczyli na to, że chociaż części osób nie będzie chciało się pofatygować na pocztę? Po co zwracać i tak już nieważne bilety elektroniczne w formie papierowej? Pomijam już fakt, że koszt zwrotu biletów ponosi i tak już poszkodowany nabywca.

c) Organizatorzy zastrzegają sobie termin 30 dni roboczych na zwrot pieniędzy. Nie muszę mówić, że termin już minął, a zwrot otrzymali pojedynczy i nieliczni ludzie? W komentarzach na Facebooku na profilu "Czad Festiwal" przewijają się non-stop komentarze poszkodowanych. Prawie nikt nie dostał zwrotu.

d) Brak jest jakiegokolwiek kontaktu ze strony organizatorów. Na stronie internetowej agencji są podane e-maile kontaktowe, natomiast wszyscy poszkodowani zgodnie twierdzą, że brak jakiegokolwiek odzewu. Podany numer telefonu 502 570 731 nie odpowiada.

Dodam, że w analogiczny sposób został odwołany festiwal Tropical Vibe. Niestety trąci to na kilometr oszustwem, pomijam już zupełny brak profesjonalizmu i bezczelność ze strony organizatorów.

Co dalej? Jedyną sensowną drogą wydaje się droga oficjalna, tj. UOKiK, Rzecznik Praw Konsumenta, ew. policja/sąd. Byłoby warto, żeby jak najwięcej poszkodowanych zgłosiło sprawę, a najlepiej wystosować pozew zbiorowy.

Dobrze byłoby też, żeby ktoś mieszkający w Dębicy przeszedł się do biura tej szemranej "agencji" i zobaczył czy oni jeszcze w ogóle funkcjonują, czy też zabrali kasę i zwinęli manatki.


Agencja Artystyczna Arena

Dębica 39-200

Al. Jana Pawła II 21

NIP 872-106-64-47

Komentarze

 • stefan416 stefan416 (*.67.88.197)

  Ja tez pisze się na pozew zbiorowy. Odesłałem trzy bilety i nadal czekam na odzyskanie pieniędzy. Czekam już prawie dwa miesiące.

 • Arek Arek (*.pl)

  Potwierdzam, hajsy nie wróciły :( nie wiem jak to prawnie i formalnie wygląda i czy jest szansa na odzyskanie czegokolwiek, ale piszę się na taki pozew zbiorowy

 • Trolilolo Trolilolo (*.pl)

  Przejeżdżam koło ich siedziby kilka razy dziennie. Samochody przed moim wyjazdem na urlop stały. Za coś trzeba było kupić 2 sztuki Audi Q7.
  Co ciekawe, nie tylko festiwalowicze są oszukani, ale pełno firm, którym od kilku miesięcy wiszą kasę, nie tylko za Czad Festiwal i Tropical Vibe.

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst 1ifes07kid:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.