Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Czy opłaca się kupować zamienniki do Toyoty?

Wzrost cen polis ubezpieczeniowych i paliwa sprawia, że koszty eksploatacji samochodu stają się coraz wyższe. Następuje również znaczący rozwój rynku wtórnego, który pozwala na zakup używanych, nierzadko powypadkowych aut z zagranicy. Kiepski stan polskich dróg dodatkowo powoduje, że z koniecznością zakupu części zamiennych prędzej czy później zmierzyć musi się każdy kierowca. Dotyczy to również właścicieli solidnych, uznawanych za niezawodne pojazdów marki Toyota. Na rynku dostać można zarówno oryginalne podzespoły, jak i tzw. zamienniki.

330a94be46a6f04392eea84b830ff380 origZamienniki premium

Oryginalne części zamienne do samochodów Toyota dają pewność wysokiej jakości. Fabrycznie montowane w pojazdach, markowe podzespoły nierzadko produkowane są przez dostawców zewnętrznych, którzy zajmują się również wytwarzaniem zamienników tych elementów. Produkty te należą do kategorii premium - powstają na takich samych liniach montażowych, co markowe części Toyota. W praktyce oryginał może różnić się od komponentu zamiennego jedynie obecnością logo koncernu. Na rynku funkcjonują także nieco tańsze i słabsze jakościowo zamienniki. Akcesoria te wciąż jednak produkowane są z materiałów dobrych jakościowo, a do legalnej sprzedaży trafiają dzięki uzyskaniu odpowiednich certyfikatów.

Nieoryginalne części Toyota

W sklepach znaleźć można także wiele najtańszych komponentów, sygnowanych nazwami firm pozbawionych renomy oraz odpowiednich certyfikatów. Niższa cena jest zwykle okupiona gorszą klasą produktu, a tym samym znacznie mniejszą wytrzymałością. Niewysoką jakość taniego zamiennika części Toyota poznać można po nieszczególnie precyzyjnym wykonaniu otworów montażowych oraz innych elementów konstrukcyjnych. W przypadku natrafienia na podróbkę, mogą nawet wystąpić trudności w bezproblemowej instalacji zamiennika. Elementy karoserii oraz inne podzespoły widoczne na zewnątrz psują z kolei estetykę pojazdu.

Oryginały czy zamienniki?

Toyota wymaga od wszystkich producentów dostarczania wyłącznie podzespołów najwyższej jakości. Dobrym rozwiązaniem może się więc okazać zakup tańszego o nawet kilkadziesiąt procent zamiennika, który w żaden sposób nie ustępuje produktowi oryginalnemu. Warto jednak uważać na podróbki - na pierwszy rzut oka mogą przypominać markowe komponenty Toyoty, jednak jakość ich wykonania jest bardzo niska. Negatywnie wpływa to na bezpieczeństwo jazdy samochodem, a także prowadzi do liczniejszych awarii. Najlepszym wyjściem jest więc skorzystanie z usług sprawdzonego sprzedawcy, posiadającego w swojej ofercie jedynie dobre jakościowo zamienniki.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.