Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Na podagrę (inaczej określaną mianem dny moczanowej) cierpi w dzisiejszych czasach dość duży odłamek osób. Choroba o której mowa objawia się gromadzeniem substancji generowanych z kwasu moczowego w układzie krążenia. Specyfik ten w zdrowym ciele jest wydalany podczas wydalania moczu, niestety u ludzi z zaburzeniami przemiany materii gromadzi się on we krwiobiegu co w konsekwencji prowadzi do zachorowania na dnę moczanową. Dna moczanowa przyczyny jej są cały czas badane.

Objawy dny moczanowej?

Najpowszechniejszymi oznakami dny moczanowej są substancje dny moczanowej gromadzące się we krwi, a co za tym idzie zwiększona ilości kwasu moczowego w układzie krążenia - w następstwie czego, uwidaczniają się objawy zewnętrzne - stan zapalny tkanek okołostawowych. Podrażnienie okolic stawów, przeważnie ujawnia się w okolicach stawu palucha i również stawu z łokciem. Atak podagry jest nagłe, przejawia się uciążliwym bólem zaatakowanego stawu. U chorych w czasie napadu, można również zauważyć podwyższona temperaturę organizmu. Między następującymi atakami, chory nie odczuwa w ogóle innych uciążliwości.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.