Ostatnio: 25.11.2018

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Historia zaczyna się od tego, że Barack Obama otrzymał pokojową nagrodę Nobla. Słuchałem akurat radia i usłyszałem właśnie tego newsa. Pomyślałem - wykopię. Wlazłem na pierwszy lepszy portal, który wywaliło google, wkleiłem linka, tytuł, słowa kluczowe - publikuj. Ucieszyłem się, że jestem pierwszy, nie powiem. Za chwilę wysyp podobnych newsów. Jeden z nich to ten:

http://www.wykop.pl/link/244904/obama-dostal-pokojowego-nobla

Link do gazety prawnej. Zdziwiło mnie, że tak dużo osób nagle zaczęło wykopywać akurat to wykopalisko, mimo, że w komentarzy napisałem, że to duplikat i podałem linka do mojego wykopaliska. Jednocześnie moje wykopalisko zaczęto zakopywać jako... duplikat.

Poniżej screen z komentem w którym podaję link do pierwszego wykopaliska o Noblu dla Obamy:Trudno, pomyślałem, nie wejdę na główną. Pomyślałem też, że skoro tak zadecydowali użytkownicy, to bez sensu zaśmiecać wykopalisko. Zmieniłem opis i link w swoim wykopalisku i po chwili zostało ono usunięte przez moderatora. Zacząłem się jednak zastanawiać, dlaczego tak się stało. Z reguły przecież użytkownicy wykopu wykopuja pierwszą tego typu informację, resztę bezlitośnie zakopując.

Zacząłem węszyć. Najpierw sprawdziłem użytkownika, który dodał newsa o nicku salma. Oto lista cześc listy dodanych przez niego wykopów:Dziwne. Same linki do gazety prawnej. Postanowiłem sprawdzić użytkowników, którzy zaczęli wykopywanie. Pierwszy z nich - antylobo. Poniżej lista wykopywanych wykopalisk:Same gazety prawne. Jedziemy dalej - Drakula2009. Oto lista:Znów same gazety prawne. Dziwne. Jedziemy dalej - tomaszek1234 i lista:Czterech użytkowników, którzy wykopują wyłącznie wykopaliska związane z gazetą prawną. Genialna metoda imho. Jeden wrzuca informację, trzech natychmiast ja wykopuje zakopując konkurencyjne wykopaliska. Reszta dopełnia się sama, bo użytkownicy widząc dwa takie same wykopy z reguły wykopują to, które zostało już wcześniej wykopane przez innych. Podobnie z zakopywaniem.

Wniosek - na Wykopie zagościła szajka (mała - przynajmniej na razie) związana z Gazeta Prawną. Moim zdaniem takie praktyki nie są w porządku .

P.S. Na szczęście administracja nie śpi. :)

pozdrawiam

nd_macias

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.