Ostatnio: 16.05.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Witam,

chciałem podzielić się sposobem w jakim niektóre serwisy pozyskują fanów na facebooku. Mowa tutaj jest o jednym z popularnych serwisów ze śmiesznymi obrazkami o nazwie Wikary - dostępny pod adresem Wikary.pl.

Przed sekundą wszedłem na serwis i po kliknięciu w jakiekolwiek miejsce na stronie (obojętnie jakie) stałem się natychmiastowo fanem na facebooku - zupełnie nieświadomie.


zrzut ekranu 2011 05 25 godz 15 43 31
Po głębszych oględzinach okazuje się, że w kodzie znajduje się tajemniczy wpis o nazwie fanscript.

Zbulwersowany sytuacją zapytałem na tamtejszym wallu jakim cudem stałem się fanem serwisu skoro nigdy nie klikałem na przycisk lubię to. Mój wpis został usunięty jeszcze w tej samej minucie.

Prowadząc dalej moje śledztwo natrafiłem na interesującą aukcję na allegro: http://allegro.pl/facebook-skrypt-zdobywania-fanow-100-skuteczny-i1628614635.html

Sposób działania jest wyjaśniony na aukcji.Facebook po zorientowaniu się usunie nie tylko fanpage, ale i zablokuję domenę na jakiekolwiek widgety (typu share/like). Myślę, że będzie to przestroga dla innych, którzy już wpadli lub wpadną na takie "genialne pomysły".

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.