Ostatnio: 16.04.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Sprawa wydaje się błaha, ale od czerwca 2018 – nie mogę doprosić się o moje pieniądze. A jest to dla mnie spora kwota.

Ale od początku:

W ING posiadałem rachunek IKE z ubezpieczeniem, ze względów osobistych postanawiam zmienić IKE na mBank, z którego korzystam już kilkanaście lat i jestem w miarę zadowolony. Krótka informacja na infolinii – najpierw składam wniosek o utworzenie konta IKE w mBank, po stworzeniu konta składam wniosek o wypłatę transferową z ING do mBbank i gotowe.

Wiadomo procedury trwają, z mBanku dostałem powiadomienie:

„Potwierdzenie zawarcia Umowy o prowadzenie rachunku oszczędnościowego Indywidualnego Konta Emerytalnego” i tu najważniejsze - punkt czwarty ww dokument brzmi:

4. W przypadku wypłaty transferowej do mBanku środki zgromadzone na indywidualnym koncie emerytalnym w innej instytucji finansowej lub Pracowniczym Programie Emerytalnym należy przekazać na rachunek mBanku o nr

7011402004000032023667****Teraz czas na wypełnienie wniosku o transfer z NN ING – w którym było tylko jedno pole do wypełnienia numeru konta, na który mają trafić transferowane pieniądze. Oczywiście podaje bez wahania przekazany przez mBank numer konta. I tu był rzekomo mój błąd.

Doprecyzowując wypełniany wniosek w NN ING dotyczył likwidacji polisy oraz transferu środków z IKE. Czyli był to defacto podwójny produkt.

Jak się finalnie okazało pieniądze na IKE w mBank trafiły w 2 transzach – jedna transza to wypłata transferowa, druga to likwidacja środków z polisy.

I teraz – pieniądze z pierwszej transzy na rachunku IKE w mBank są widoczne, natomiast z drugiej „nie mogły zostać zaksięgowane”

Konsultant z mBank potwierdza, iż pieniądze widzi, ale nie mogę nimi dysponować. Muszą dostać od NN ING jakieś specjalne pismo na potwierdzenie, że jest to wpłata IKE.

Kontaktowałem się z NN ING, konsultanci że nie mogą nic zrobić bo pieniądze poprawnie zostały wysłane, i żadnego wniosku także nie mogą wysłać bo nie ma na to procedury. Polecono mi ewentualnie napisać do mBank z prośbą o przelanie z powrotem pieniędzy i następnie złożenie ponownego wniosku o przelanie na inne konto.

Niestety mBank oczywiście nie może zrealizować tej prośby.

Myślałem, że to po prostu jakiś błąd w procedurach i pieniądze prędzej czy później do mnie trafią. Składałem już niestety kolejną reklamację i w odpowiedzi dostaję cały czas taką samą odpowiedź.

8a253d05b556f6775f705c2eb814728d origCo radzicie zrobić, do jakiej instytucji uderzyć?

REK877282046

Komentarze

 • rrr rrr (*.bremultibank.com.pl)

  b

 • JK JK (*.238.159.143.dyn.plus.net)

  Uderz do rzecznika praw konsumenta!!!!

 • Malaqian Malaqian (*.pool.telenor.hu)

  P.S jem kupe

 • arka gdynia arka gdynia (*.3-1.cable.virginm.net)

  kurwa swinia

 • Malaqian Malaqian (*.pl)

  Ostatnio znajoma nie mogła otworzyć rachunku w mbanku bo nie miała dowodu osobistego tylko wyłącznie paszport (ma podwójne obywatelstwo - polskie i argentyńskie). W tym przypadku również „nie było procedury”. A ze zdrowym rozsądkiem to już chuj. Musi być dowód i koniec. W PKO BP. Otworzyła rachunek bez problemu.

 • XYZ XYZ (*.pl)

  mbank to najgorszy z możliwych banków, Ode mnie również nie uzyska rekomendacji z powodu blokady najpierw weryfikacyjnej, co pytając inne banki to jest dla nich kosmos... A w trakcie tego uzyskanie przez bank blokady prokuratorskie i nadal nie otrzymałam konkretnych wskazówek co mam z tym zrobić.

 • ZespolmBanku ZespolmBanku (*.pl)

  Dziękujemy za opisanie problemu. W celu wyjaśnienia sprawy prosimy o kontakt z infolinią.

  Pozdrawiamy,
  Zespół mBanku

 • Geralt Redhamme Geralt Redhamme (*.pl)

  @Anna -
  1. Że Mbank nie chce wydać pieniędzy przelanych na konto, ani ich zwrócić.
  2. Że prosta sprawa zajmuje im 3 miesiące i końca nie widać.

 • Anna Anna (*.pl)

  Sprawa jest w toku. Czego nie rozumiesz?

 • hah hah (*.pl)

  wysylasz im pisemne 'przedsadowe wezwanie do zaplaty', dajesz im 7 dni, liczysz 14 dni + 7 dni, skladasz pozew do e-sadu (30zl), zapewne sprawa trafi do sądu w Łodzi (siedziba mbanku), oczywiście składasz w pozwie adnotacje, by sprawę rozpatrzyli bez obecności powoda

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst cvu3e83s77:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.