Ostatnio: 15.11.2015

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Dlaczego monarchie arabskie sprzymierzyły się z Izraelem przeciw szyitom?

Why Arab States align themselves with Israel against Shias? 23.11.2012 by Shabana Syed

10 dnia Aszury muzułmanie, a zwłaszcza szyici celebrują męczeństwo Imama Husseina, wnuka proroka Mahometa, który powiedział o nim "Hussein jest ze mnie a ja z Husseina". Zdjęcia szyitów biczujących się rękami i łańcuchami zostaną rozpropagowane na świecie przez zachodnie media, szczęśliwe, że mogą rozpowszechniać mit o przemocy muzułmanów. A w tym roku szczególnie Amerykanie będą blisko się temu przyglądać po tym jak syn żydowskiego reżysera i zdobywcy Oskara Oliwiera Stona, Sean Stone, zadziwił Amerykę ogłaszając swoje przejście na szyicki islam. Oskarżył również Piersa Morgana próbującego przedstawić go jako szaleńca, o bycie podżegaczem wojennym. Sean jednocześnie bronił przy tym Iranu.

Ekrany TV nie pokażą za to żalu i bólu odczuwanego przez szyitów z powodu śmierci swojego przywódcy, o którym Mahatma Ghandi powiedział "Nauczyłem się od Husseina jak odnosić zwycięstwo będąc prześladowanym". Szyici opłakują wtedy również okres w historii kiedy siły wrogie ludzkości dokonały przewrotu w przesłaniu i nauczaniu Proroka. Siły te nie tylko starały się zetrzeć z powierzchni ziemi całą rodzinę Proroka, ale również upewnić się, że każdy z bezpośrednich potomków podążających za 11 imami był systematycznie uwięziony i zamordowany. Wierni uczniowie ahlalbayt (12 nieomylnych imamów) starali się podczas lat prześladowań utrzymać przy życiu praktyki Proroka oraz pamięć o zdarzeniu Ghadeer e Qum. Wtedy prorok Mohamet wziął rękę imama Aliego i wobec 120 tysięcy pielgrzymów rzekł "dla tych, dla których jestem Mawla (najwyższym autorytetem), jest nim równeż Ali" (istnieje zapis historyczny).

Współcześnie szyici wzrośli w siłę dzięki rozwojowi Iranu po rewolucji w 1979, ale wciąż istnieje potrzeba "wymazania ich".

Według dyrektora spraw zewnętrznych w Centrum Studiów Bliskiego Wschodu i Afryki im. Mosze Dajana szyici stanowią rzeczywiste zagrożenie. W 2009 r. stwierdził: "Izrael jest teraz dziwnym partnerem sunnickich państw arabskich", Arabii Saudyjskiej, Egiptu i Jordanii. Jednak ten sojusz jest według niego "sojuszem niepokoju Izraela" ponieważ sunnici Arabowie nie są tak pewni siebie jak szyici i Iran. Dlatego uważa, że Izrael nie może polegać na państwach sunnickich w takim samym stopniu jak te państwa na Izraelu.

Ten sojusz musi stanowić prawdziwą niespodziankę dla krytyków Izraela świadomych jak wiele wysiłku syjoniści włożyli w pompowanie milionów w islamofobiczne stink-tanki i organizacje jak RAND, Centre for Social Cohesion a także w pro-izraelskie media w celu zafałszowania obrazu islamu i rozbudzenia nienawiści. Ich propaganda była tak skuteczna, że w 2011 w sondażu Pew Research 40% dorosłych w USA myślało, że islam może bardziej niż inne religie powodować przemoc. Nawet jeśli badania Europolu stwierdziły, że 99.6% ataków terrorystycznych w latach 2006-2008 zostało dokonanych przez nie-muzułmanów.

Jednak sprawa fałszowania obrazu islamu dotyczy nie tylko muzułmanów ale wszystkich tych, którzy kwestionują status quo o czym przekonały się ugrupowania z Europy podczas rozkwitu ruchu Occupy Wall Street. Według mediów ten ruch nie ma nic wspólnego z syjonistycznymi bankierami ani z Bankiem Rezerwy Federalnej, ale jest związany raczej z irytacją bezrobotnych.

Aby zrozumieć dlaczego państwa arabskie trwają w milczącym sojuszu z Izraelem powinniśmy przyjrzeć się wzrostowi podziałów religijnych oraz powodom dla których szyici są postrzegani jako największe zagrożenie.

W pewnym dokumencie o wojnie w Iraku jeden z amerykańskich żołnierzy powiedział coś w stylu: "Nie mamy problemu z sunnitami, to szyitów się boimy, ma to coś wspólnego z ich przywódcą zabitym kilka wieków temu i tym, że są gotowi poświecić za niego życie".

Oczywiście mówił o nie byle kim, ale o Imamie Hussein, który przeciwstawiał się prześladowaniom i tyranii razem z zaledwie 72 ludźmi. Stawili czoła wielotysięcznej armii i dali przykład, że "siła nie stanowi prawa, ale prawo siłę".

Historia męczeństwa Imama Husseina w Karbali to historia Dżihadu. Termin Dżihad jest obecnie mylący, jego znaczenie zostało rozmyte przez wypaczonych władców muzułmańskich oraz zachodnią propagandę, co spowodowało, że jest traktowany na równi z "terroryzmem".

Widać to w samej tylko Wielkiej Brytanii, gdzie ugrupowania muzułmańskie tłoczą się by krytykować Dżihad, podczas gdy duchowni jak Abu Qatada, zdemaskowany w 2004 przez The Times jako podwójny agent MI5, zachęcają do pełnego przemocy dżihadu.

W rzeczywistości Dżihad oznacza trwanie przeciw opresji i tyranii.

Problem przed którym stoi ludzkość, polega na tym, że oszukujemy się spodziewając się od ONZ powstrzymania masakr bezbronnych Palestyńczyków czy też ludności Rohingyas w Birmie, czy też zastopowania wojen amerykańskich pośredników przeciwko Irakowi, Pakistanowi, Libii i teraz Syrii, gdzie Waszyngton jest bezpośrednio odpowiedzialny za werbowanie, uzbrajanie, finansowanie najemników i szwadronów śmierci. Redaktor naczelny Veterans Today Gordon Duff nazywa ONZ "tanią sztuczką ... gdzie 5 państw posiada prawo weta przeciw jakiejkolwiek skutecznej akcji". Kiedy ludzie na całym świecie domagają się sprawiedliwości ONZ ustanowionego by chronić praw narodów stało się według słów przywódcy Iranu imama Chamenejego "nielogicznym, niesprawiedliwym i całkowicie niedemokratycznym mechanizmem i strukturą... To właśnie nadużywając tego niewłaściwego mechanizmu Ameryka i jej wspólnicy zdołali zamaskować ich rozbój jako szlachetne idee i narzucić je światu".

Gdy Izrael dokonał kolejnego ataku na Gazę Daniel Mabsout napisał w "Liberation": "To kontynuacja wojny przeciw Syrii, jest przygotowywana w kuchni Izraela i NATO a jej celem jest likwidacja sprawy Palestyńskiej przez wzięcie na cel jej zbrojnego Ruchu Oporu". W kwestii władców arabskich stwierdził: "...Liga Arabska będąca trupem zajęła się pracowicie jak rój pszczół sprawą Syrii: spotkaniami, demonstracjami, pogróżkami i wykluczeniami. A teraz będzie kontynuować spisek tworząc przykrywkę dla Izraela".

Paradoksem jest dlaczego Arabia Saudyjska, Katar i inne państwa Zatoki Perskiej będące dyktaturami, tworzą sojusz z Izraelem i USA oraz sponsorują tzw. "Arabską Wiosnę"? Aby wprowadzić demokrację? A może chodzi nie o demokrację tylko o pozostawienie krwawego śladu śmierci i zniszczenia w celu ustanowienia Wielkiego Izraela (Eretz Israel) co będzie łatwiejsze jak tylko szyicki Iran zostanie rozmontowany. Co prawdopodobnie odpowiada wszystkim zainteresowanym.

To dlaczego państwa arabskie sprzymierzyły się z Izraelem oraz Zachodem może zostać jasno wytłumaczone dzięki lekturze książki "Terroryzm i oświeceni: trzy tysiące lat historii według Davida Livingstone'a". Livingstone wyjaśnia jak Brytyjczycy stosując "swoją typową strategię 'dziel i rządź'" oraz posługując się masońskim agentem starali się osłabić Imperium Otomańskie. Autor pisze, że w islamie walka przeciwko innym muzułmanom jest bezprawna, dlatego "Brytyjczycy wymyślili metodę na nową interpretującą islam, która usankcjonowałyby tego typu morderstwa pod przykrywką 'Dżihadu'". "Ta nowa interpretacja stała się znana jako Wahabizm i została stworzona przez brytyjskiego agenta Mohammeda Abdula Wahhaba". Urodził się on w 1703 w Najd w Arabii Sudyjskiej. Prorok Mohamet przewidywał, że w tym regionie pojawią jedynie "rozruchy, chaos i rogi Szatana.".

Według Livingstone'a Abdul Wahhab przez pewien czas podróżował a potem osiedlił się w Bagdadzie, gdzie poślubił bogatą kobietę. Livingstone cytuje pracę innego historyka Stephena Schwartza pt. "Dwie twarze islamu" gdzie czytamy, że "Mir’at al Harramin, tureckie dzieło Ayyuba Sabria Pashy napisane w 1888, stwierdza że Abdul Wahab skontaktował się w Basrze z brytyjskim szpiegiem o imieniu Hempher, który "zainspirował go sztuczkami i kłamstwami, których nauczył się w ministerstwie brytyjskiej Wspólnoty". Szczegóły ich związku przedstawia mało znany dokument pt. "Pamiętniki Pana Hemphera: brytyjskiego szpiega na Bliskim Wschodzie" po raz pierwszy opublikowany w odcinkach przez niemieckie pismo "Der Spiegel". Pamiętniki te kreślą autobiograficzną opowieść Hemphera, który twierdzi, że działał jako szpieg w imieniu rządu brytyjskiego, z misją poszukiwania sposobów osłabienia Imperium Otomańskiego: "przygotowywaliśmy dalekosiężne plany propagowania nieporządku, ignorancji, biedy a nawet chorób w tych krajach". Szkicuje strategię mającą na celu zahamowanie edukacji oraz "pogorszenie spowolnienia gospodarki poprzez sabotaż". Cel: "Przyzwyczaić polityków do folgowania sobie w seksie, sportach, alkoholu, hazardzie i bankierskiej lichwie. A potem zdemaskować ich korupcję, by kolejne pokolenie pałało nienawiścią do swoich władców i uczonych ". A także "By rozpowszechnić błędne przekonanie, że islam oznacza szowinizm wobec kobiet, musieli zachęcać błędne interpretacje wersów Koranu" dotyczące kobiet.

Jedną z głównych zmian wprowadzonych dzięki propagandzie Wahaba było zniechęcanie ludzi do odwiedzania świętych miejsc, reliktów, grobowców. Twierdzono, że takie wizyty równały się apostazji.

Brytyjczycy finansowali Wahaba by wykonał postawione zadanie. Około roku 1744 osiedlił się w Dir‟iyya, oazie pod kontrolą Muhammada Ibn Sauda, z którym zawarł pakt obiecując pomoc finansową i zbrojną od Brytyjczyków w zamian za wojskowe wsparcie Sauda do rozpowszechniania i wprowadzania siłą wahabizmu. Przymierze zostało scementowane przez małżeństwo Ibn Sauda z córką Abdula Wahaba, co zapoczątkowało trwająca do dziś tradycję częstych mieszanych małżeństw pomiędzy tymi rodzinami.

Bogactwo ropy w Arabii Saudyjskiej zapewniło propagandę religijną i wsparcie finansowe dla meczetów i szkół w procesie rozsiewanie idei wahabizmu od Pakistanu, przez Indie, Indonezję, Filipiny aż po Bliski Wschód i dalej.

Podczas wojny w Afganistanie przeciwko ZSRR Saudowie finansowali organizacje charytatywne szkolące i opiekujące się afgańskimi uchodźcami w Pakistanie. Szkoły religijne wychowywały chłopców na żołnierzy piechoty zasilających Taliban, który przejął kontrolę nad większością Afganistanu w latach 90. oraz ustanowił tam państwo oparte na doktrynie wahabickiej, która zakazywała kobietom nauki i odbierała inne prawa.

Osama bin Laden był mocno zaangażowany w werbunek i trening Arabów przybywających do Afganistanu w celu prowadzenia dżihadu przeciw sowieckim okupantom. To stanowiło podstawę terrorystycznej organizacji AlKaida, która rozwinęła się w latach 90. i do dzisiaj dokonuje masakr.

Nasuwa się pytanie: skoro wahabizm to zachodnia doktryna wymierzona w sabotowanie rozwoju prawdziwego islamu, to dla kogo pracuje AlKaida? Odpowiedź może służyć za wyjaśnienie faktu dlaczego AlKaida zabiła więcej muzułmanów niż obywateli Zachodu. To może również tłumaczyć dlaczego zabójca Imama Husseina - Yazid - znany ze swojej frywolności i przęsladowań innych zajmuje tak szanowane miejsce w doktrynie Wahabitów. To może również wyjaśnić dlaczego tak ważne jest dla Brytyjczyków, Amerykanów z USA i Izraelczyków blokowanie przesłania i nauk Imama Husseina i jego wyznawców.

Ich przesłanie musi mieć w sobie rzeczywistą siłę skoro mała grupa nazywająca się Hezbollah zdołała pokonać zaawansowaną technicznie machinę wojenną Izraela podczas wojny w 2006. Pozwoliło również społeczeństwu podczas irańskiej rewolucji imama Chomeiniego stać jedynie z Koranem w ręku

przeciw pociskom i czołgom najlepiej wyposażonej armii na świecie i w konsekwencji wyrzucić ze swojego kraju eksploatujące ludność imperium.

"Poświęcenie Imama Husseina nie ogranicza się do jednego kraju czy narodu, ale jest dziedzicznym stanem braterstwa całego rodu ludzkiego" - Dr Rajendra Prasad, polityk hinduski, który został pierwszym prezydentem Indii

Antykoraniczna Strategia Przywódców Projektu Biblijnego

Atak terrorystyczny w Woolwich ukazuje związek Saudów i Izraela Filozofia dominacji

O różnicach między salafizmem, wahabizmem, sufizmem...

Islam w Polsce: Nie wszyscy Żydzi są syjonistami

Salafism+CIA: zwycięska formuła na destabilizację Rosji i Środkowego Wschodu

Islamizm przeciw islamowi Islam przeciwko ekstremizmowi Muslims against extremism, death to Wahhabism

Syria:wylęgarnia terrorystów mających na celowniku Europę

Niemcy delegalizują Salafitów Millatu Ibrahim nawołujących do przewrotu

Poważne obawy w Niemczech. Kontrwywiad ostrzega przed ofensywą salafitów

Daniel Pipes i David Horowitz finansowal antymuzułmańskiego polityka Geerta Wildersa

Kto naprawdę sponsoruje centrum-meczet koło Ground Zero?

„GLADIO B” w zasobach CIA "Operacja Gladio" Tajna Historia Terroryzmu "Fałszywej Flagi" USA w Europie

The Gulf Cooperation Council: Rockefeller-Rothschild Puppet Monarchs Emir Kataru służy Izraelowi lepiej niż USA

Experts contradict Obama on Islamic terror threat FBI: Jewish extremists commit more terror than Islamic extremists!

This is what Israel doesn't tell you about Hamas Fake Al Qaeda What If Israel Is Behind The Terrorists?

Izraelska AlKaida (by ADL): Adam Gadahn Azzam=Adam Pearlman, Yusuf Al Khattab=Joseph Cohen

Link: Mossad and Breivik - freemason, supporter of vile Zionist Islamophobes Pam Geller and Richard Pipes

Analizy i wieści na temat Palestyny, Izraela, Żydów, judaizmu i syjonistów

W Syrii trwa wojna o prawdę

Jak "Oni" kłamią o Syrii (zobacz koniecznie)

Tragedia chrześcijan w Syrii – kolejne mordy

Sceny z Syrii przed wojną

USA i Syria: Fakty, które powinniście znać

Tajny raport Ligi Arabskiej w sprawie Syrii?

Środkowowschodnia kontr-rewolucja

Harmonogram operacji przewrotu w Syrii 1991

Mit pokojowych antyrządowych demonstracji w Syrii

Europejski Front Solidarności dla Syrii

Zmagania o Środkowy Wschód: po pierwsze gaz

Syria, Turcja, Izrael oraz wojna o energię na Wielkim Środkowym Wschodzie

Dlaczego Katar chce dokonać inwazji Syrii

Los Gazpromu i gospodarki rosyjskiej rozstrzygnie się w Syrii

Czy Obama i Putin podzielą się Środkowym Wschodem?

Cypryjski pionek

Irańska Giełda Naftowa – prawdziwy powód ataku na Iran

Salaficki Wahabizm jest antyislamski

Wszystkie wojny są wojnami bankierów

Antypropaganda

https://friendsofsyria.wordpress.com

http://www.syrianews.cc

http://syrianperspective.blogspot.com/

https://arabisouri.wordpress.com

https://syrianfreepress.wordpress.com

http://acloserlookonsyria.shoutwiki.com/wiki/Main_Page

http://breakingnews.sy/en

http://www.syriascope.net/english

http://anna-news.info

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.