Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Jak dobierać fryzurę?

Na to pytanie odpowie nam dobrze zorientowany w temacie fryzjer, ale musimy wiedzieć również, że jesteśmy w stanie zrobić to same. A odpowiedź jest dość prosta: fryzura powinna być zależna od kształtu naszej twarzy. Nie bez powodu przecież mówi się: do twarzy ci z tą fryzurą, masz śliczne włosy. Jeśli wybierzemy źle, niekoniecznie z naszymi włosami będziemy się dobrze prezentować, nawet jeśli są one zadbane dzięki wykorzystaniu domowych metod, które w artykułach w naszym serwisie bez problemu odszukasz.

652c3ba95fa087a57422c3c9e5e1317e origGeneralnie wszystkie kobiece twarze możemy podzielić na kilka podstawowych typów. Jest to twarz trójkątna (chociaż większości czytelniczek i czytelników bardziej przypadnie do gustu określenie sercowata), twarz owalna, kwadratowa, prostokątna oraz okrągła.

Abyśmy się dowiedziały, do jakiego typu zalicza się nasza twarz, musimy zmierzyć i porównać do siebie trzy odległości. Jedną z nich jest szerokość czoła, kolejną będzie szerokość twarzy pomiędzy kośćmi policzkowymi, zaś ostatnią szerokość linii szczęki. Nie bez znaczenia jest również wysokość twarzy jako takiej. I tak z twarzą owalną mamy do czynienia, gdy proporcja pomiędzy szerokością twarzy a jej długością to współczynnik około 1,5. Przy twarzy okrągłej ten współczynnik spadnie do jeden, co oznacza, ze wymiary szerokości są zbliżone do wymiaru długości. Przy twarzy prostokątnej długość będzie wyraźnie dłuższa niż miara jej szerokości. Analogicznie przy trójkątnej, ale do tego jeszcze dochodzi różnica pomiędzy szerokością szczęki a kości policzkowych. Ta pierwsza będzie mniejsza.

Teraz już wiedząc jaką mamy twarz, możemy wybrać dla siebie fryzurę, a raczej wiedzieć, jakiej nie nosić. Najłatwiej będą miały kobiety z twarzą owalną, wtedy prawie zawsze taka osoba będzie miała śliczne włosy. Do ich wyglądy pasuje każda niemal fryzura, niezależnie od tego, czy noszone są włosy krótkie, czy długie, chociaż powinno się unikać przedziałka pośrodku. Przy twarzy trójkątnej zaleca się włosy krótkie, albo przynajmniej krótką grzywkę. Można też nosić włosy długie, ale najlepiej z przedziałkiem po boku. Dla twarzy prostokątnej najlepsze będą włosy półdługie, oraz wszelkiego rodzaju kręcenia i fale. Powinno zaś unikać się noszenia długich prostych włosów. Długie i półdługie proste włosy może natomiast nosić osoba o twarzy kwadratowej, ponieważ te właśnie będą pasowały jej najbardziej.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.