Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Jak znaleźć dobrego dietetyka?

Dobry dietetyk to skarb i w stolicy trzeba szukać go „ze świecą”. Ten, który już podczas pierwszego spotkania będzie zapewniać nas o efektach, jakie na 100% osiągniemy może być z miejsca stracony. Prawda jest taka, że nikt nie może tego przewidzieć – każdy organizm jest inny, każda jednostka posiada inny metabolizm, ma też inne zapotrzebowanie na wartości odżywcze.

Dietetyków szukamy najczęściej po zimie, wtedy jesteśmy „bogatsi” o kilka zbędnych kilogramów. Istnieje kilka sposobów na to, by znaleźć naprawdę dobrego eksperta, który zaleci nam dietę na podstawie nie tylko wnikliwego wywiadu, ale również szczegółowych badań.

Przede wszystkim warto swoją decyzję podjąć na podstawie opinii innych. Przyjaciele, członkowie rodziny czy chociażby znajomi z pracy być może korzystali z usług tego rodzaju specjalisty i mogą nam takowego polecić. Mogą również odradzić, jeśli dietetyk nie spełnił ich oczekiwań. Opinie o rzetelnych medykach znaleźć też można w sieci, z całą pewnością warto więc czytać rozmaite fora tematyczne.

Dobry dietetyk to ten, który posiada nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale i wieloletnią praktykę. Doświadczenie w połączeniu z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta to na pewno klucz do sukcesu.

Jeszcze przed podjęciem decyzji o długofalowej współpracy z dietetykiem, powinniśmy udać się na osobistą rozmowę, tylko rozmawiając z dietetykiem „twarzą w twarz” będziemy mogli sprawdzić jego kompetencje. Pamiętajmy, że tylko w samej Warszawie otwartych gabinetów dietetycznych jest co najmniej kilkadziesiąt i z całą pewnością nie wszystkie mogą pochwalić się najlepszą jakością świadczonych usług.

Podczas rozmowy powinniśmy zadawać jak najwięcej pytań, zresztą dietetyk powinien robić to samo. Na pewno zniechęcić powinna nas sytuacja, podczas której już w trakcie pierwszej wizyty zostanie dla nas rozpisana dieta. Indywidualny jadłospis wymaga czasu, musi być podparty wynikami indywidualnych badań. Na pierwszym spotkaniu możemy liczyć na dietę opartą na sztampowej rozpisce.

Nie wstydźmy się poprosić dietetyka o potwierdzenie jego kwalifikacji. Ten, który będzie rzeczywiście rzetelnym specjalistą nie będzie miał nic do ukrycia. Nigdy nie korzystajmy też z usług tych, którzy proponowaną dietę próbują oprzeć na gotowych suplementach. Oznacza to jedynie, iż dietetyk ma podpisaną umowę handlową z producentem specyfiku a jego działanie nie jest podyktowane walką o Twoje zdrowie i figurę.

Ważna jest również cena usług dietetycznych i na pewno nie powinna być najniższa. Niestety, w przypadku kiedy chcemy zadbać o własne zdrowie i sylwetkę nie powinniśmy oszczędzać. W przypadku usług dietetycznych cena równa jest jakości a za grosze możemy uzyskać ogólnodostępny jadłospis. Musimy wiedzieć, że praca dietetyka z każdym pacjentem jest długotrwała i kosztowna – indywidualne badania, analiza zdrowia, dobór odpowiedniego menu zajmuje sporo czasu i sporo pracy specjalisty.

Nikt nie może zagwarantować, że w przeciągu miesiąca zrzucimy wszystkie zbędne kilogramy, nie ma diety cud a jeśli ktoś nas o tym zapewnia, po prostu jest kłamcą i chce po prostu zarobić pieniądze.

Jeszcze przed wizytą u dietetyka zastanówmy się, jaki jest nasz cel. Chcemy schudnąć a może zmienić styl życia na bardziej zdrowy? Zależy nam na zgubieniu kilku kilogramów czy nasza dieta jest podyktowana względami zdrowotnymi? Wybierając lekarza, z którym da się osiągnąć zamierzony cel czytajmy jego szczegółową ofertę. Każdy szanujący się dietetyk posiada dzisiaj własną stronę internetową, na której to przedstawia oferowane usługi. Już treść przedstawiana na stronach www może nam wiele powiedzieć o profesjonalizmie medyka. O jakości obsługi pacjenta może nam też dużo powiedzieć pierwszy kontakt. Jak długo czekaliśmy na odpowiedź mailową? Czy podczas rozmowy telefonicznej uzyskaliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania? Jak długo oczekuje się na pierwszą wizytę? Właśnie takie czynniki dadzą nam jasny sygnał dotyczący pierwszego wrażenia, jakie wywarł na nas dietetyk.

Jeśli szukasz dietetyka, kliknij tutaj: mgr inż. Marta Krasoń-Wejman

Kolejny artykuł tutaj

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.